Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Propozycje, sugestie, błędy forum (https://forum.cdrinfo.pl/f10/)
-   -   Nowa organizacja forum (https://forum.cdrinfo.pl/f10/nowa-organizacja-forum-54202/)

Bartez 14.07.2005 13:08

Nie są spisani na straty. Od tego jest Off topic (w skrajnych przypadkach Śmietnik). Ale nie ma nic bardziej irytującego, niż szukanie rozwiązania problemu w temacie, w którym co piąta strona zawiera jakąś merytoryczną treść, a reszta to czat.

legion 14.07.2005 13:43

Cytat:

Napisany przez Bartez
Nie są spisani na straty. Od tego jest Off topic (w skrajnych przypadkach Śmietnik). Ale nie ma nic bardziej irytującego, niż szukanie rozwiązania problemu w temacie, w którym co piąta strona zawiera jakąś merytoryczną treść, a reszta to czat.

A irytuje to tylko tych co nie maja poczucja humoru :)

Berion 14.07.2005 14:11

Cytat:

Napisany przez legion
A irytuje to tylko tych co nie maja poczucja humoru :)

Albo czasu 8 ) na wertowanie dzięsiątek stron... ...

MacGyver 14.07.2005 14:25

Cytat:

Napisany przez legion
A irytuje to tylko tych co nie maja poczucja humoru :)

Ja mam poczucie humoru ale na odpowiednim poziomie i raczej podczas wertowania 20-sto stronnicowego tematu, w którym co 20-sty post zawiera sensowną pomoc a reszta to czat, nie byłoby mi do śmiechu 8 )

Weron 14.07.2005 15:21

Legion ma racje. Czasami trzeba sie troche rozluznic a nie sztywniacko trzymac sie tematu.
Chcialem jeszcze zauwazyc, ze sa w niektorych dzialach tak zwane posty przyklejone gdzie sa opisywane poradniki. Z tym, ze taki post jest otwarty i dopisuja sie tam ludzie, ktorzy psuja wedlug mnie ten post swoimi pytaniami. Temat wtedy niepotrzebnie sie rozwija i jest zasmiecany. Powinno byc cos takiego, ze taki post jest zamkniety a w nim odnosnik do tematu gdzie sa zadawane pytania. Jesli zostanie rozwiazany jakis problem lub pojawi sie cos ciekawego co mogloby wnosic jakies konkretne wartosci to nalezaloby to po prostu dopisac do tego zamknietego. Przykladem tego moze byc temat vluki gdzie dopisuja sie i smieca czasami jakimis blahostkami. Chociaz ostatnio zostal akurat wyczyszczony. Jednakze jest jeszcze pare takich tematow.

No i mam pytanie dlaczego vluka jest moderatorem? Skoro jego obecnosc na forum ma wymiar symboliczny.

pawelblu 14.07.2005 15:56

Cytat:

Napisany przez Weron
Chcialem jeszcze zauwazyc, ze sa w niektorych dzialach tak zwane posty przyklejone gdzie sa opisywane poradniki. Z tym, ze taki post jest otwarty i dopisuja sie tam ludzie, ktorzy psuja wedlug mnie ten post swoimi pytaniami. Temat wtedy niepotrzebnie sie rozwija i jest zasmiecany.

Tylko, ze legion wlasnie slynie z prowadzenia tego typu 'luznych rozmow' w przyklejonych tematach w dzialach technicznych. Swego czasu byl to przyklejony temat 812@832, ktory stal sie najwieksza czato-krowa, a zwracanie uwagi uwaza za sztywniactwo, brak poczucia humoru i zaczyna sie wymiana zdan z osoba ktora sielski czacik zakloca.

W smietniku - OK, w OT do czasu OK (choc chce zauwazyc ze OT bedzie mial niedlugo wielkosc calego bloku nagrywanie, czyli CD + DVD razem wziete, jezeli chodzi o ilosc postow).

Ale przeciez jest oficjalny czat. Zwykle w 'blyskotliwej' 'luznej rozmowie' biora udzial max 3 osoby, wiec niech sie umowia na czata i tam sobie pogadaja o tym ktore to piwo dzisiaj wypili i co tam im sie gotuje, czy co maja zamiar zjesc jutro, a moze wyjsc na rower a moze do kina, a moze nad morze, a moze ........ i to wszystko sa te niezbedne luzne rozmowy w nudnych przyklejonych tematach w dzialach technicznych.

MacGyver 14.07.2005 16:48

Cytat:

Napisany przez Weron
Chcialem jeszcze zauwazyc, ze sa w niektorych dzialach tak zwane posty przyklejone gdzie sa opisywane poradniki. Z tym, ze taki post jest otwarty i dopisuja sie tam ludzie, ktorzy psuja wedlug mnie ten post swoimi pytaniami. Temat wtedy niepotrzebnie sie rozwija i jest zasmiecany. Powinno byc cos takiego, ze taki post jest zamkniety a w nim odnosnik do tematu gdzie sa zadawane pytania. Jesli zostanie rozwiazany jakis problem lub pojawi sie cos ciekawego co mogloby wnosic jakies konkretne wartosci to nalezaloby to po prostu dopisac do tego zamknietego. Przykladem tego moze byc temat vluki gdzie dopisuja sie i smieca czasami jakimis blahostkami. Chociaz ostatnio zostal akurat wyczyszczony. Jednakze jest jeszcze pare takich tematow.

Ja tylko dodam, że już tak jest :)
Wątki przyklejone zotały w poniedziałek przeniesione do FAQ oraz odpowiednio podzielone tzn. w FAQ został tylko pierwszy post a reszta powędrowała poziom wyżej jako odrębny wątek z tematem [Komentarze] Tytuł poradnika. W poradniku jest link do komentarzy a w komentarzach (pierwszy post) link do poradnika :) Jak bedzie koniecznośc dopisania czegos ciekawego o zostanie to dopisane jako nowy post w wątku znajdującym się w FAQ :)

Weron 14.07.2005 17:01

Cytat:

Napisany przez MacGyver
Ja tylko dodam, że już tak jest :)
Wątki przyklejone zotały w poniedziałek przeniesione do FAQ oraz odpowiednio podzielone tzn. w FAQ został tylko pierwszy post a reszta powędrowała poziom wyżej jako odrębny wątek z tematem [Komentarze] Tytuł poradnika. W poradniku jest link do komentarzy a w komentarzach (pierwszy post) link do poradnika :) Jak bedzie koniecznośc dopisania czegos ciekawego o zostanie to dopisane jako nowy post w wątku znajdującym się w FAQ :)

konkret, aha :)




Odnosnie tego tematu:
http://forum.cdrinfo.pl/showthread.php?t=25947
Czy znalazl by sie na forum masochista, ktory przeczytalby calosc?
Watpie. Trzeba cos z tym zrobic. Tylko co? Oto jest pytanie.

zene_k 14.07.2005 17:20

A w śmietniku, to już nigdy nie będzie można założyć żadnego nowego tematu?
Tak tylko pytam ;) :piwo:

joujoujou 14.07.2005 17:34

Cytat:

Napisany przez Weron
[...] Trzeba cos z tym zrobic. Tylko co? Oto jest pytanie.

Zostawić potomnym ku przestrodze. ;)

BTW taką kobyłę to po prostu się czyta od końca, szybko dochodzisz do nieaktualnych informacji i przestajesz czytać dalej. :taktak:

andrzejj9 14.07.2005 18:36

Cytat:

Napisany przez Weron
Odnosnie tego tematu:
http://forum.cdrinfo.pl/showthread.php?t=25947
Czy znalazl by sie na forum masochista, ktory przeczytalby calosc?
Watpie. Trzeba cos z tym zrobic. Tylko co? Oto jest pytanie.

No jak to.. trzeba to uważnie przejrzeć, wyrzucić posty nie związane z tematem, inne pozostawić, poprawić błędy ortograficzne, stylistyczne, podzielić według wątków, opatrzyć komentarzem, podsumować i.... ok, zagalopowałem się.. Na przyszłość pozostaje po prostu nie dopuszczać do powstania tego typu kobył :)

legion 14.07.2005 18:47

Cytat:

Napisany przez pawelblu
Tylko, ze legion wlasnie slynie z prowadzenia tego typu 'luznych rozmow'

a ty slyniesz z tego ze zawsze musisz przerwac wesola sielanke :D
Cytat:

Napisany przez pawelblu
Swego czasu byl to przyklejony temat 812@832, ktory stal sie najwieksza czato-krowa

ales sie uczepil tego tematu 812@832 wiem ze z checia jak bys mial wladze to bys sie osobiscie zajall wyczyszczeniem tego tematu :)
Cytat:

Napisany przez pawelblu
a zwracanie uwagi uwaza za sztywniactwo, brak poczucia humoru i zaczyna sie wymiana zdan z osoba ktora sielski czacik zakloca.

bo praktycznie tylko ty mi zwracasz na to uwage i jestes jedyna osoba ktora sie mnie czepia chodz sa wieksi jak to mowisz czatownic od mnie :D
zawsze odpowiadam ci wyluzuj troche bo ci zylka peknie :)
---------------------------------------------------------------------------

@Mac ma racie co za duzo to nie zdrowo :)
W kazdym temacie zawsze bedzie OT tego sie nie uniknie przeciez wiadomo ze nikt z nas nie jest robotem i nie bedzie odpisywal na zadane pytanie tak lub
nie czasem kazdy z nas cos chce dodac od siebie do tematu ale jak zawsze sie to moze podobac lub nie.

p.s
Kolega @Weron ciekawy pomysl dal by zamykac takie tematy na przyszlosc :) dodawajac co jakis czas najciekawsze przypadki rozwiazan dla tematu dzialu technicznego :D czyli jak teraz mniema do FAQ

pykson 14.07.2005 19:48

w ramach akcji "New CDRinfo Order" powstalo tak wiele dzialow, ze nie jest mozliwe ogarniecie wszystkiego

wpolczuje wszyskim MODom, roboty macie teraz od cholery

gdybym ja mial tak wszystko poszufladkowane na kompie - to dlugo musialbym myslec nad miejscem na nowy soft czy mp3ke, dluzej anizeli bym go szukal w "typowym" balaganie

podobnie na forum - teraz trzeba bedzie dobrze pomyslec przed zalozeniem topicu - inaczej sie admini zamecza

mnie sie osobiscie nowy porzadek coraz mniej podoba, jezeli kazdy moze wyrazic swoje zdanie to niniejszym to uczynilem, i rozumiem ze niektorym sie moze sie ow nowy podzial podobac


Cytat:

Napisany przez legion
(...)
bo praktycznie tylko ty mi zwracasz na to uwage i jestes jedyna osoba ktora sie mnie czepia chodz sa wieksi jak to mowisz czatownic od mnie :D
(...)

nie zupelnie, ja tez zwracalem Ci wtedy uwage, ostre starcie wtedy bylo :bluzga: :klotnia: ale teraz nie ma po tym sladu - skalpel Barteza i chyba ThanathoSa
no i chyba dobrze :spoko:


Cytat:

Napisany przez legion
(...)
ales sie uczepil tego tematu 812@832 wiem ze z checia jak bys mial wladze to bys sie osobiscie zajall wyczyszczeniem tego tematu :)
(...)

zgadzam sie, ze pawelblu jest bardzo "scjentyficzny" :uczen: i gdyby zostal MODem zaMORDowal by nas na smierc ;):D :bicz:
ale jednak mam podobne zdanie co do opinii o temacie 812@832 widzianym jako czatokrowa :D

czatownikow na forum od groma :konf: :D
ale do tego sa odpowiednie dzialy :czytaj: :offtopic:
czasem zagladam na forum wlasnie po to, zeby sie rozerwac, a nie uczyc

loozne spojrzenie jest potrzebne, ale nie jako watek przewodni tematu jak by nie bylo "technicznego"

generalnie nie ma o co kruszyc kopii

Howgh, ich habe gesprochen
:piwo:

legion 14.07.2005 20:36

Cytat:

Napisany przez pykson
nie zupelnie, ja tez zwracalem Ci wtedy uwage, ostre starcie wtedy bylo :bluzga: :klotnia: .....

no tak ale ty nie zrobiles z tego prywatnej krucjaty :) a wtedy nie tylko ja zaczalem tam pisac OT :) ale mi jakos najbardziej sie dostalo :banan:
P.s
ale po co odgrzebywac stare kotlety bylo minelo :) a Forum bedzie istniec dalej i
musi byc przyjazne dla wszystkich uzytkownikow czy nowych czy starych :)

smolik 15.07.2005 21:59

Ja to mam szczeście że jak mnie nie ma to zawsze sie cos dzieje ciekawego na forum.
Wchodze sobie dzisiaj patrze i nie poznaje starego forum.
Moje pierwsze odczucie to lekkie zagubienie w nowym układzie forum ale myślę że
potrzeba troche czasu ażeby sie przyzwyczaić do tych wszystkich wprowadzonych zmian.
Więc moja ocene przedstawie po jakimś czasie użytkowania.
BTW to nie wiedziałem że śmietnik jest dostepny tylko dla zarejestrowanych użytkowników
(troche sie zmartwiłem bo myślałem że został usunięty), ale w sumie czemu się dziwić przecież to elitarny dział ;)


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 17:29.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.