Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Propozycje, sugestie, błędy forum (https://forum.cdrinfo.pl/f10/)
-   -   Nowa organizacja forum (https://forum.cdrinfo.pl/f10/nowa-organizacja-forum-54202/)

pawelblu 10.07.2005 22:43

Moim zdaniem glownym problemem teraz bedzie jasne wyznaczenie granicy miedzy Nosniki/Flashowanie/Ogolnie o DVD.

Nosniki jednak bym podzielil na DVD i CD bo to dosc naturalny podzial ... chociaz niekonieczny.

Za to zrobilbym cos takiego zamiast ogolnie o DVD i flashowania:

Osla laczka DVD (dla wszyskich)
Dyskusje o DVD (ograniczony dostep, np do 10 postow, czy tygodnia od rejestracji, ale to tylko przyklad)

Samo flashowanie wydaje mi sie dosc waskim tematem by moglo byc oddzielnie, natomiast jak jam wrzucimy dyskusje o napedach to zdubluje sie 'ogolnie o DVD'

Desden 10.07.2005 22:44

Kiedyś ewolucja musiała nastąpic, jak to na każdym serwisie.Teraz padło na cdrinfo i jest git :spoko:
Ciekawe jak to się wszystko rozwinie ;)

Predi 10.07.2005 22:44

po co istnieja dzialy filmy i humor? jak do tej pory dwa tematy spokojnie rozwiazywaly problem :|

edit: oczy nadal mi jezdza naokolo w oczodolach i nie moge nic znalezc na glownej :|

yahol 10.07.2005 22:44

@Administracjo i Moderacjo.
Jak juz daliscie dzial "palenie w Linuxie", to ja poprosze o "palenie pod MacOSem".
Nie wspomne o innych OSach :D
Ale faktem jest, ze warto by bylo wspomniec i o tych "niszowych" OSach.
Sporo ludzi wypala plyty pod MacOSami, co prawda wyboru wielkiego nie maja bo tylko Roxio Toast w roznych wersjach, ale ......
Ps: fakt, ten uklad przypomina mi uklady popularnych for osiolkowych :D

joujoujou 10.07.2005 22:46

Cytat:

Napisany przez Predi
po co istnieja dzialy filmy i humor? jak do tej pory dwa tematy spokojnie rozwiazywaly problem :|
[...]

Z tym akurat się zgodzę, ale to już nie moja decyzja. :(

andy 10.07.2005 22:46

Cytat:

P.S. Zdarzają się nieraz userzy, którzy zamieszczają temat nie tam gdzie trzeba. Zobaczycie dopiero co będzie się działo po wprowadzeniu zmian
Temat powinien zostać przeniesiony, i na PM powinno polecieć upomnienie. Jeżeli problem się powtórzy kilkukrotnie wtedy ban czasowy :diabeł:

Co do podziału to jestem za takim jaki proponuje Unit:>

Predi 10.07.2005 22:49

nie... ja wysiadam.... CO TU GDZIE TERAZ JEST? gdzie ja mam pisac? rany.... ja sie gubie......

(nie chcialbym byc uzytkownikiem ktory tu pierwszy raz w zyciu teraz trafi... bo bym nie wiedzial co chcialem napisac, nie mowiac gdzie :( )

nie mozna by tych zmian stopniowo wprowadzac? tylko tak od razu dno usunac?

Eliasz 10.07.2005 22:57

Cytat:

Napisany przez pawelblu
Moim zdaniem glownym problemem teraz bedzie jasne wyznaczenie granicy miedzy Nosniki/Flashowanie/Ogolnie o DVD.
[...]

Podobnie może być z off-topic. Zepsuł się komputer, coś w nim nie gra, i skąd moge wiedzieć czy to wina softu czy sprzętu- gdzie umieścić takiego posta z takim problemem??
Może już lepiej dać zamias SOFTWARE i HARDWARE jeden dział KOMPUTERY albo coś w tym stylu

andy 10.07.2005 22:59

A co do działu "Nagrywanie w Linuksie" nie można by go zmienić na " Nagrywanie w innych systemach operacyjnych" I tam pozakładać tematy o każdym systemie np. Linux, BeOS itd. i zablokować tworzenia nowych tematów.

Hinks 10.07.2005 23:09

No to się narobiło :)
Przydało by się jeszcze forum "Urodziny Dziś Obchodzi..." :D;)

pykson 10.07.2005 23:18

Cytat:

Napisany przez mallow
Witam :)
Widze ze sie juz pykson czai na nowe stanowisko :D A co do nowych dzialow... chyba obeszloby sie bez niektorych...
pozdro


:D:D:D

wiedzialem, ze ktos tak to zinterpretuje
nie napisze tu, ze nie chcialbym byc MODem (nawet nie wiem czy bym chcial)
ale nie moglbym - notoryczny brak czasu na cokolwiek

mallow, wiedzialem ze wrocisz
pewno czekales, az zaczna rozdawac cieple posadki, co? ;) :D


co do nowego podzialu - jak najbardziej jest sensowny, chociaz jestem przekonany ze w tej postaci wiekszosci z nas trudniej bedzie ogarnac forum i generalnie nowy porzadek wymagac bedzie przyzwyczajenia
to juz chyba wlasciwie ostatni krok przed rozdrobnieniem sie na dzialy "jednotopicowe"

rosol 10.07.2005 23:50

Ja proponuje tak:
  • CD Forum
    1. Ogólnie o napedach CD
    2. Nośniki
  • DVD Forum
    1. Ogólnie o napedach DVD
    2. Konwersja DVD-Video
    3. Konwersja (S)VCD
    4. Kompresja DivX i XviD
    5. Nośniki
  • Zabezpieczenia CD/DVD
  • Flashowanie/Firmware/Podkrecanie napedow optycznych
  • Nagrywanie w innych systemach
  • Konsole - PSX, PS2, XBOX itd.
  • Rozrywka, czyli gry, film, muzyka, humor
  • Software - problemy z oprogramowaniem
  • Hardware - problemy ze sprzetem
  • Off Topic
  • Kupie/Sprzedam/Zamienie
  • Śmietnik


EDIT:
Zapomnialem o konsolach:)

Czołgista 11.07.2005 00:27

Cytat:

Napisany przez rosol
Ja proponuje tak:
  • CD Forum
    1. Ogólnie o napedach CD
    2. Nośniki
  • DVD Forum
    1. Ogólnie o napedach DVD
    2. Konwersja DVD-Video
    3. Konwersja (S)VCD
    4. Kompresja DivX i XviD
    5. Nośniki
  • Zabezpieczenia CD/DVD
  • Flashowanie/Firmware/Podkrecanie napedow optycznych
  • Nagrywanie w innych systemach
  • Konsole - PSX, PS2, XBOX itd.
  • Rozrywka, czyli gry, film, muzyka, humor
  • Software - problemy z oprogramowaniem
  • Hardware - problemy ze sprzetem
  • Off Topic
  • Kupie/Sprzedam/Zamienie
  • Śmietnik


EDIT:
Zapomnialem o konsolach:)

Dosyć fajna propozycja :piwo:
Kilka moich uwag :
-wspólny dział nośniki dla CD i DVD . To w/g mnie to bardziej logiczne niż rozbijanie na 2 działy bo wiele wspólnych problemów.
- łączenie zabezpieczeń CD i DVD to zły pomysł, to 2 różne światy. Problem zabezpieczeń niech będzie jak teraz.
- pomysł z połączeniem w rozrywce : film, humor, muzyka to BARDZO DOBRY pomysł
- software od hardware bym nie rozdzielał :nie: bo jak się coś kaszani to nie zawsze wiadomo co (h lub s) , to powinien być wspólny temat .
A poza tym ok.

Bartez 11.07.2005 00:31

Cytat:

Napisany przez Czołgista
Dosyć fajna propozycja :piwo:
Kilka moich uwag :
-wspólny dział nośniki dla CD i DVD . To w/g mnie to bardziej logiczne niż rozbijanie na 2 działy bo wiele wspólnych problemów.
- łączenie zabezpieczeń CD i DVD to zły pomysł, to 2 różne światy. Problem zabezpieczeń niech będzie jak teraz.
- pomysł z połączeniem w rozrywce : film, humor, muzyka to BARDZO DOBRY pomysł
- software od hardware bym nie rozdzielał :nie: bo jak się coś kaszani to nie zawsze wiadomo co (h lub s) , to powinien być wspólny temat .
A poza tym ok.

Czyli generalnie tak, jak jest obecnie :)

Czołgista 11.07.2005 00:51

Cytat:

Napisany przez Bartez
Czyli generalnie tak, jak jest obecnie :)

No niby tak , ale nie do końca :nie:

- zabezpieczenia CD/DVD , tego bym nie łączył , dział DVD video jest dobry do zabezpieczeń DVD , przecież wiele programów do kopiowania DVD łączy w sobie łamanie zabezpieczenia oraz rekompresję materiału filmowego, zresztą zabezpieczeniami na DVD jest mniejszy problem niż z CD bo mamy DVDdecrypter :)

- rozrywka , w/g mnie niepotrzebne rozdrobnienie

- nagrywanie w linuksie - może nagrywanie w innym systemie niż winzgroza ?
lub Linux, OS, Mac OS .... ???

- w offtopic podział na soft i hard , trochę dziwny z przyczyn jak już wcześniej pisałem.
problemy s softem i hardwarem to powinien być jeden wspólnu dział bo wiele problemów nie da się zdjagnozować co daje w tyłek, a zielony użytkownik już zupełnie nie będzie wiedział gdzie pisać.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 17:27.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.