Powrót   Forum CDRinfo.pl > Sprawy administracyjne > Propozycje, sugestie, błędy forum

Propozycje, sugestie, błędy forum Zauważyłeś błąd na forum lub serwisie a może masz jakąś sugestię? Podziel się tym z nami.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 18.04.2006, 12:15   #16
Gregg
Captain
CDRinfo VIP
 
Data rejestracji: 21.03.2002
Posty: 26
Gregg w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez ed hunter
ciekawy jestem co by było gdyby....inny redaktor zaczął na głównej przepisywać newsy z Naszego Dziennika?

może lepiej zostać przy wiadomościach ze świata techniki a nie korzystając z tego, że serwis odwiedza kilkanaście tysięcy osób dziennie prowadzić na nim agitację polityczną.
A może konkretniej? Co jest tą agitacją? Może maleńki cytacik na poparcie swoich tez?

Jeśli w Naszym Dzienniku ukaże się interesujący artykuł, to również się pojawi.

Serwis nie ma rozsianych po całym świecie korespondentów terenowych i musi podawać informacje z drugiej ręki. Podajemy informacje nie oceniając źródeł z których pochodzą.
Gregg jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 18.04.2006, 14:06   #17
pawelblu
Recydywista - Wielokrotny
Zlotowicz
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika pawelblu
 
Data rejestracji: 17.01.2003
Lokalizacja: Wawa
Posty: 5,265
pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez Gregg
... żeby nałożyć na stację pół miliarda kary...
To pojechales
pawelblu jest offline  
Stary 18.04.2006, 14:21   #18
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez Gregg
A może konkretniej? Co jest tą agitacją? Może maleńki cytacik na poparcie swoich tez?

Jeśli w Naszym Dzienniku ukaże się interesujący artykuł, to również się pojawi.

Serwis nie ma rozsianych po całym świecie korespondentów terenowych i musi podawać informacje z drugiej ręki. Podajemy informacje nie oceniając źródeł z których pochodzą.
nie przypominam sobie abym pisał o Tobie pisałem o wszystkich, którzy robią polityczny bajzel. a przepisywanek z Naszego Dziennika też nie chcę, bo są dla mnie tak samo g.. warte jak wieści z GW.
ed hunter jest offline  
Stary 18.04.2006, 14:45   #19
Kris
Nikoniarz
 
Avatar użytkownika Kris
 
Data rejestracji: 26.01.2004
Lokalizacja: Ostra łąka
Posty: 5,167
Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Gregg - a po co takie artyku***322;y na stronie:

http://www.cdrinfo.pl/newsy/archiwum/009623.php

Czemu maj***261; s***322;u***380;y***263;?
Przecie***380; wchodz***281; na CDRinfo po konkretne informacje. B***281;d***281; chcia***322; poczyta***263; wiadomo***347;ci to wejd***281; na onet tudzie***380; inny serwis/portal.
Po co mno***380;y***263; te same tematy?
Kris jest offline  
Stary 18.04.2006, 14:49   #20
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Wink

Cytat:
Napisany przez Kristoferros
Gregg - a po co takie artykuły na stronie:

http://www.cdrinfo.pl/newsy/archiwum/009623.php

Czemu mają służyć?
Przecież wchodzę na CDRinfo po konkretne informacje. Będę chciał poczytać wiadomości to wejdę na onet tudzież inny serwis/portal.
Po co mnożyć te same tematy?
przeca to informacja techniczna jak można nożykiem do papieru wyciąć 180 tys. stron (bo chyba to jednak były 2 strony, ale może źle pamiętam)

Ostatnio zmieniany przez ed hunter : 18.04.2006 o godz. 14:52
ed hunter jest offline  
Stary 18.04.2006, 16:23   #21
beata_
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 21.04.2004
Posty: 0
beata_ w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Hmmmm, zn***243;w b***281;dzie, ***380;e prezentuj***281; nie ten "poziom", ale czy nie przysz***322;o do g***322;owy szanownym dyskutantom, ***380;e pewne newsy maj***261; unaoczni***263; i zasygnalizowa***263; zjawiska w naszej rzeczywisto***347;ci, kt***243;re NA RAZIE nie maj***261; zwi***261;zku z tematyk***261; poruszan***261; przez CDRInfo... ? Najwyra***378;niej nie przysz***322;o, za to przyjdzie pewnie wtedy, kiedy szukaj***261;c informacji stricte technicznych nie znajd***261; ich, bo nikt ich nie zamie***347;ci, albo zostan***261; "wyci***281;te no***380;ykiem do tapet" - tak jak tu na przyk***322;ad :

http://www.afterdawn.com/guides/arch...old_page_2.cfm
beata_ jest offline  
Stary 18.04.2006, 17:51   #22
zene_k
Zarejestrowany dla jaj
 
Avatar użytkownika zene_k
 
Data rejestracji: 25.11.2004
Lokalizacja: 53°25' N,14°35' E
Posty: 3,826
zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
To może jakieś nowe przepisy kulinarne ktoś mógłby zamieszczać.
__________________
Pozdrawiam Marek
zene_k jest offline  
Stary 18.04.2006, 19:08   #23
para
Guru
 
Avatar użytkownika para
 
Data rejestracji: 18.11.2002
Lokalizacja: Gdzieś tam
Posty: 1,754
para niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez Gregg
Czego oczekujesz, Para? Że będę się bił w piersi? Kajał? Tłumaczył gęsto dlaczego piszę newsy, które Ci się nie podobają? Serwis odwiedza dziennie kilkanaście tysięcy osób. Skieruj skargę na mnie na ręce redaktora naczelnego lub przewodniczącej KRRiT. Jeśli uznają, że masz rację na pewno zostanę ukarany, a być może na zawsze zniknę z łamów. To działa, jak wiesz. Milionom telewidzów program się podobał, jednemu nie. I to wystarczyło, żeby nałożyć na stację pół miliarda kary...

Jeśli uważasz, że serwis poprowadzisz lepiej - po prostu się dołącz.
Nie oczekuję bicia w piersi, kajania, tłumaczenia się z newsów czy jakielkolwiek innej satysfakcji.
Zresztą nie miałem żadnej przyjemności czy satysfakcji w pisaniu tych postów.

Oczekuję jedynie rzetelnej oraz fachowej informacji na stronie www.cdrinfo.pl,
dotyczącej zgodnie z napisem na banerze "serwis poświęcony tematowi nagrywania płyt" (szeroko pojętemu oczywiście).

I nadal uważam, że inne tematy typu: polityka, religia, wychowanie młodzieży, mniejszości seksualne itp. są istotne, ale ich miejsce jest gdzie indziej np. na forum w off-topic.

Co do kary to może być znacznie bardziej dotkliwa, jak sponsorzy i internauci odwrócą się do tej strony, nie znajdując na niej odpowiedzi, ani informacji w wiodącym temacie.

Nigdy nie zadowoli się wszystkich, to prawda i nie chodzi, że newsy mi się nie podobają i wątpię w rzetelność Gazety Wyborczej.

Tylko dla niektórych z nich nie powinno być miejsca na głównej stronie portalu.

Co do skargi to zbytnio nie rozumiem tych uwag, ale nie jest moim zamiarem żebyś zniknął z łamów tego forum.
Tylko warto pamiętać o wiodącym temacie portalu.

Nie wiem czy poprowadziłbym serwis lepiej, ale dziękuję za zaproszenie.

Pozdrawiam

Ostatnio zmieniany przez para : 18.04.2006 o godz. 19:12
para jest offline  
Stary 19.04.2006, 00:02   #24
pawelblu
Recydywista - Wielokrotny
Zlotowicz
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika pawelblu
 
Data rejestracji: 17.01.2003
Lokalizacja: Wawa
Posty: 5,265
pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez para
Nie wiem czy poprowadziłbym serwis lepiej, ale dziękuję za zaproszenie.
Woj Sam Cie wzywa. (w tle melodia "You're in the army ...").

Sluchajcie nie ma co sie oszukiwac. Tematyka napedow optycznych nie rozwija sie tak szybko jak sobie bysmy tego chcieli (tutaj sporym hamulcem jest fizyka, a tego sie przeskoczyc nie da). Nowinek i ciekawostek nie ma az tak duzo zeby portal mogl przeciagac za pomoca newsow. Sila rzeczy dorzuca sie informacje prasowe. No to mamy juz troche nowinek z dziedziny napedow, kilka ciekawostek z tejze, no i informacje prasowe - nadal malo. No to dowalamy aktualizacje BIOS'ow. No fajnie tylko generalnie news o nowym Biosie do napedu X zainteresuje jakies 5% czytajacych, ktorzy maja ten naped (jedynie zainteresuje, bo nie wiadomo czy beda zainteresowani wgrywaniem). No to w zasadzie mamy juz wszystko z dziedziny napedow optycznych co sie tylko da wrzucic ... Generuje to srednio 1-2 newsy dziennie. Tym ma portal przyciagac ? Trzeba siegac do dziedzin zaprzyjaznionych (kompy, soft) zeby newsy wogole mialy sens bytu. No ale zdarzaja sie tez dni w ktorych w tych wszystkich dziedzinach niewiele sie dzieje, a newswritter akurat przeczytal jakis artykul ktory mu sie spodobal - no to pisze.

Czy to zle ?? Mi sie wydaje ze ani nie zle, ani nie dobrze. W zasadzie sprawa KRRiT troche ma z serwisem wspolnego - taki serwis to tez media, choc wydaje mi sie serwisy internetowe nie podlegaja pod KRRiT. Co do piractwa, to to jest oczywiste, ze serwis ma prawo, ba, prawie obowiazek publikowac newsy z tym zwiazane.

I ja generalnie polecalbym sie tak bardzo newsami nie podniecac - IMO nie ma o co. News wisi kilka dni i potem spada. To nie jest artykul, esej czy opracowanie, tylko krotki, subiektywny, oparty na zewnetrznych subiektywnych zrodlach tekst.
pawelblu jest offline  
Stary 19.04.2006, 16:32   #25
Gregg
Captain
CDRinfo VIP
 
Data rejestracji: 21.03.2002
Posty: 26
Gregg w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Para
Co do skargi to zbytnio nie rozumiem tych uwag, ale nie jest moim zamiarem żebyś zniknął z łamów tego forum.
Miałem zamiar o tym napisać. I nie napisałem. Jak widać szkoda, bo najwidoczniej są rzeczy o których Czytelnicy serwisu nie wiedzą, a wydaje mi się że powinni. To kliniczny przykład jak bez cenzury zamknąć usta niewygodnym. Kazus portalu napisy.info dowodzi jakie to proste. Wystarczy nawet zwykły list...

Niejednokrotnie byłem zmuszony wycofywać materiały mogące sprawic kłopoty serwisowi. Przykre, że najwieksze po władzy zapędy cenzorskie mają... Czytelnicy, w których interesie powinien leżeć pełny i nieskrępowany dostep do informacji.

Cytat:
Napisany przez Para
Tylko warto pamiętać o wiodącym temacie portalu
Jeśli na pierwszej, informacyjnej, stronie pojawi się wiadomość o czymś bezpośrednio nie związanym, to portal stanie się mniej poświęcony? Skąd ta obawa, żeby się przypadkiem czegoś wiecej nie dowiedzieć? Lepiej, żeby przez kolejne dni na pierwszej stonie nie ukazało się nic?

Cytat:
Napisany przez Kristoferros
... Przecież wchodzę na CDRinfo po konkretne informacje. Będę chciał poczytać wiadomości to wejdę na onet tudzież inny serwis/portal. Po co mnożyć te same tematy?
Na przykładzie Para widać, że nie wystarczy. A ten tok rozumowania jest bardzo niebezpieczny. Jest Onet, Gazeta, inny serwis/portal. Po co? Przecież wystarczy jeden. Po co mnożyć byty? A jeśli Chip czy PC World nagle dojdą do wniosku, że wystarczą ich strony?

Panowie i Panie. To już było. Ponawiam pytanie - tęskno Wam?
Gregg jest offline  
Stary 19.04.2006, 18:11   #26
para
Guru
 
Avatar użytkownika para
 
Data rejestracji: 18.11.2002
Lokalizacja: Gdzieś tam
Posty: 1,754
para niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Dziekuję za następną odpowiedź.

Cytat:
Napisany przez Gregg
Miałem zamiar o tym napisać. I nie napisałem. Jak widać szkoda, bo najwidoczniej są rzeczy o których Czytelnicy serwisu nie wiedzą, a wydaje mi się że powinni. To kliniczny przykład jak bez cenzury zamknąć usta niewygodnym. Kazus portalu napisy.info dowodzi jakie to proste. Wystarczy nawet zwykły list...
Myślę, że mieszanie tu cenzury dodatkowo klinicznej jest jakimś kompletnym nieporozumieniem i będzie trudne do obrony.
Poza tym w portalu napisy.info chodziło o przestrzeganie praw autorskich,
a w tej dyskusji chodzi o czy portal ma być wyłącznie techniczny, czy nie.

Cytat:
Napisany przez Gregg
Niejednokrotnie byłem zmuszony wycofywać materiały mogące sprawic kłopoty serwisowi.
Skąd czytelnicy portalu mogą wiedzieć o wycofywanych materiałach? Pierwszy raz o tym słyszę. Jeżeli już o tym było to proszę o link.

Cytat:
Napisany przez Gregg
Przykre, że najwieksze po władzy zapędy cenzorskie mają... Czytelnicy, w których interesie powinien leżeć pełny i nieskrępowany dostep do informacji.
Znowu wychodzi temat cenzury przez czytelników i rozumiem, że to aluzja do mnie.
Wplątywanie tu nieskrępowanego rodzaju infomacji nie ma sensu.

Cytat:
Napisany przez Gregg
Jeśli na pierwszej, informacyjnej, stronie pojawi się wiadomość o czymś bezpośrednio nie związanym, to portal stanie się mniej poświęcony? Skąd ta obawa, żeby się przypadkiem czegoś wiecej nie dowiedzieć? Lepiej, żeby przez kolejne dni na pierwszej stonie nie ukazało się nic?
Skoro mowa tu o poświęceniach to portal nie będzie mniej poświęcony, jeżeli ukaże się ta czy inna informacja.
Ale może Gregg wytłumaczy w jaki sposób dobiera informacje nie będące związane z wiodącym tematem portalu
i jakie jest kryterium doboru źródeł? Czy konsultuje je z innymi redaktorami cdrinfo?

Teraz moje odniesienie do cenzury:
na portalu nigdy nie widziałem:
informacji o śmierci papieża JPII,
informacji religijnych,
informacji o gejach i lesbijkach,
informacji o środkach odurzających,
informacji o sektach,
problemy jednoczącej się lewicy,
wojny w Iraku
itd.
nie cytuje się artykułów z "Nie", "Trybuny", "Głosu", "Naszego Dziennika",
"Skandali", "Faktu" i wielu innych
przecież to cenzura, gdzie tu nieskrempowany dostęp do informacji?
Czy wybór jednej gazety (mam na myśli tematy nie związane z wiodącym portalu) i określonych tematów nie jest cenzurą?

"Panowie i Panie. To już było. Ponawiam pytanie - tęskno Wam"

Co do braku tematów, to chyba nie ma wielkiego problemu, wystarczy wejść na www.cdrinfo.com, gdzie nie ma z tym problemu.
Elektronika użytkowa, aparaty cyfrowe, części komputerowe i parę innych spokojnie dostarcza wiele newsów.

Cytat:
Napisany przez Gregg
Na przykładzie Para widać, że nie wystarczy. A ten tok rozumowania jest bardzo niebezpieczny. Jest Onet, Gazeta, inny serwis/portal. Po co? Przecież wystarczy jeden. Po co mnożyć byty? A jeśli Chip czy PC World nagle dojdą do wniosku, że wystarczą ich strony?

Panowie i Panie. To już było. Ponawiam pytanie - tęskno Wam?
Na przykładzie Para widać, że wystarczy nie mieszać tu cenzury, bo nie da się tego obronić.
Wystarczy napisać, że nie jest to wątkiem portalu.

Przecież nikt chyba nie napisze, że to że w aptece nie można kupić samochodu czy pralki
jest ograniczeniem wolności handlu bo jest to mieszanie pojęć.
Wystarczy 5 minut samochodem i mamy sklep AGD czy salon samochodowy.

Chyba, że ma to być portal o wszystkim - czyli niczym.

Pozdrawiam

Ostatnio zmieniany przez para : 19.04.2006 o godz. 18:21
para jest offline  
Stary 19.04.2006, 19:05   #27
pawelblu
Recydywista - Wielokrotny
Zlotowicz
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika pawelblu
 
Data rejestracji: 17.01.2003
Lokalizacja: Wawa
Posty: 5,265
pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez para
Co do braku tematów, to chyba nie ma wielkiego problemu, wystarczy wejść na www.cdrinfo.com, gdzie nie ma z tym problemu.
Elektronika użytkowa, aparaty cyfrowe, części komputerowe i parę innych spokojnie dostarcza wiele newsów.
Ok, wiec mamy taki nienadajacy sie temat o piractwie z CDRinfo.pl vs. taki nadajacy sie temat o tym ze Philips powolal firme ktora bedzie produkowac wyswietlacze do urzadzen mobilnych z CDRinfo.com.

Ktore bardziej pasuje do tematyki serwisu? Moim zdaniem to o piractwie, mimo ze ma charakter spoleczny a nie techniczny (w tym przykladzie to wogole raczej biznesowy niz techniczny). A moze wszystko co jest o elektronice ma sie znalezc w serwisie wypierajac to co ma charakter spoleczny (idac argumentacja dlaczego Gregg nie porusza innych tematow ktore wymieniles) ? To ja w takim razie domagam sie newsow z dziedziny kardiologi - np. o nowosciach z dziedziny elektronicznych rozrusznikow serca, bo moze byc to ciekawe. Jeszcze przydalyby sie informacje o nowych laptopach, bo moze sobie wymienie. Para - moim zdaniem ograniczasz sie dojednowymiarowego postrzegania techniczny i nietechniczny i troche gubisz to co chciales poczatkowo zaznaczyc, ze chodzi Ci o to zeby nie cytowac tylko GW (o ile rozumiem o to Ci chodzi), na co Gregg ma zupelne prawo odpowiedziec ze innej gazety nie czyta, wiec nie ma jak cytowac innej.

PS. Juz troche gubie watek, gdzie tak wogole jest ten problem ...
pawelblu jest offline  
Stary 19.04.2006, 19:28   #28
Bartez
Team Member
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Bartez
 
Data rejestracji: 18.10.2002
Lokalizacja: malopolska
Posty: 4,175
Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
Napisany przez para
Teraz moje odniesienie do cenzury:
na portalu nigdy nie widziałem:
informacji o śmierci papieża JPII,
Oj było, było: http://www.cdrinfo.pl/newsy/archiwum/007911.php

Generalnie staramy się reagować na to, co się dzieje wokól nas i nie mogliśmy nie napisać o śmierci Papieża.

Co do tematu dyskusji: są takie dni, że trzeba spędzić naprawdę sporo czasu na to, żeby znaleźć jakieś newsy związane z tematem. Obecnie wchodzą next-genowe technologie DVD, więc jest o czym pisać, ale nie zawsze wygląda to tak kolorowo. Tak więc pojawia się pytanie, które zadał Gregg: nie pisać o niczym, czy napisać coś, co niekoniecznie jest związane z tematyką serwisu, ale jest ciekawe lub kontrowersyjne i zainteresuje na pewno sporo ludzi.

Druga sprawa, nawet, jeżeli jest o czym pisać, nie zawsze ma kto. CDRinfo.pl jest tworzone przez ludzi, którzy poświęcają swój cenny czas, żeby coś zrobić. Nikt nie jest zatrudniony na etat. Praktycznie większość z nas jeszcze studiuje i/lub pracuje. Czasem po prostu nie ma czasu nic napisać, są inne ważniejsze w danym momencie rzeczy do zrobienia itp. Także to też proszę brać pod uwagę, jeżeli decydujecie się na krytyczne komentarze.

A jeżeli ktoś chce spróbować tego chleba, jakim jest pisanie newsów, czy artykułów, to zapraszam: wspolpraca malpa cdrinfo kropka pl
__________________
Pozdrawiam
Bartez

Ranking dysków twardych
Bartez jest offline  
Stary 19.04.2006, 19:35   #29
para
Guru
 
Avatar użytkownika para
 
Data rejestracji: 18.11.2002
Lokalizacja: Gdzieś tam
Posty: 1,754
para niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez pawelblu
Ok, wiec mamy taki nienadajacy sie temat o piractwie z CDRinfo.pl vs. taki nadajacy sie temat o tym ze Philips powolal firme ktora bedzie produkowac wyswietlacze do urzadzen mobilnych z CDRinfo.com.
Ktore bardziej pasuje do tematyki serwisu? Moim zdaniem to o piractwie, mimo ze ma charakter spoleczny a nie techniczny (w tym przykladzie to wogole raczej biznesowy niz techniczny).
Dla mnie obydwa by pasowały.

Cytat:
Napisany przez pawelblu
A moze wszystko co jest o elektronice ma sie znalezc w serwisie wypierajac to co ma charakter spoleczny (idac argumentacja dlaczego Gregg nie porusza innych tematow ktore wymieniles) ? To ja w takim razie domagam sie newsow z dziedziny kardiologi - np. o nowosciach z dziedziny elektronicznych rozrusznikow serca, bo moze byc to ciekawe. Jeszcze przydalyby sie informacje o nowych laptopach, bo moze sobie wymienie.
Tematy dotyczące elektroniki myślę, że nie zaszkodzą reputacji portalu, raczej ją utrzymają.
Celowo wymieniłem inne, żeby obalić absurdalny według mnie zarzut cenzury.

Cytat:
Napisany przez pawelblu
Para - moim zdaniem ograniczasz sie dojednowymiarowego postrzegania techniczny i nietechniczny i troche gubisz to co chciales poczatkowo zaznaczyc, ze chodzi Ci o to zeby nie cytowac tylko GW (o ile rozumiem o to Ci chodzi), na co Gregg ma zupelne prawo odpowiedziec ze innej gazety nie czyta, wiec nie ma jak cytowac innej.
Nie chodzi mi, żeby nie cytować GW. To po pierwsze.
Jeśli cytaty z GW pochodziłyby z działu nauka czy technicznego to ten post czy wątek wogóle by nie powstał,
tak samo jeśliby pochodziły z Wprost, Neewsweka czy Naszego Dziennika (choć nie wiem czy Nasz Dziennik ma strony techniczne).
A wyobrażasz sobie jakby jeden z redaktorów czytał tylko Nasz Dziennik i ogładał tylko Telewizję Trwam,
jakie ciekawe byłyby newsy społeczne?
Albo kogoś pochodzenia żydowskiego, który za najważniejsze uznałby by wątki o problemie palestyńsko-żydowskim?
Cytat:
Napisany przez pawelblu

PS. Juz troche gubie watek, gdzie tak wogole jest ten problem ...
No to wyjaśniam: chodziło mi tylko o to, że GW jak każda gazeta czy tygodnik w Polsce
reprezentuje określone poglądy polityczne (czy mi się one podobają czy nie to inna sprawa).
I nie wiem, czy to przypadek, czy nie, że 3 po kolei newsy, napisane przez tego samego autora nie dość, że nie były związane z tematem portalu,
to na dodatek pochodziły z tej samej gazety.
Dlatego uznałem to (może niesłusznie) za uprawianie polityki.
A na uprawianiu polityki portal cdrinfo.pl może tylko stracić.
To wszystko.
Ale jeżeli redaktorzy portalu uznają, że jest to w porządku, to ten watek warto zamknąć,
żeby nie tracić niepotrzebnie czasu na pisanie postów.

Pozdrawiam.

Ostatnio zmieniany przez para : 19.04.2006 o godz. 19:49
para jest offline  
Stary 19.04.2006, 20:05   #30
para
Guru
 
Avatar użytkownika para
 
Data rejestracji: 18.11.2002
Lokalizacja: Gdzieś tam
Posty: 1,754
para niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez Bartez
Oj było, było: http://www.cdrinfo.pl/newsy/archiwum/007911.php

Generalnie staramy się reagować na to, co się dzieje wokól nas i nie mogliśmy nie napisać o śmierci Papieża.
No cóż przeoczyłem.

Cytat:
Napisany przez Bartez
Co do tematu dyskusji: są takie dni, że trzeba spędzić naprawdę sporo czasu na to, żeby znaleźć jakieś newsy związane z tematem. Obecnie wchodzą next-genowe technologie DVD, więc jest o czym pisać, ale nie zawsze wygląda to tak kolorowo. Tak więc pojawia się pytanie, które zadał Gregg: nie pisać o niczym, czy napisać coś, co niekoniecznie jest związane z tematyką serwisu, ale jest ciekawe lub kontrowersyjne i zainteresuje na pewno sporo ludzi.

Druga sprawa, nawet, jeżeli jest o czym pisać, nie zawsze ma kto. CDRinfo.pl jest tworzone przez ludzi, którzy poświęcają swój cenny czas, żeby coś zrobić. Nikt nie jest zatrudniony na etat. Praktycznie większość z nas jeszcze studiuje i/lub pracuje. Czasem po prostu nie ma czasu nic napisać, są inne ważniejsze w danym momencie rzeczy do zrobienia itp. Także to też proszę brać pod uwagę, jeżeli decydujecie się na krytyczne komentarze.

A jeżeli ktoś chce spróbować tego chleba, jakim jest pisanie newsów, czy artykułów, to zapraszam: wspolpraca malpa cdrinfo kropka pl
W żadnym wypadku nie podważam trudności w prowadzeniu serwisu czy zaangażowania redakcji.
Sam kiedyś na studiach zajmowałem się kołem naukowym i wiem, co to znaczy.
Teraz pracuję i trudno mi znaleźć czas nawet na moje hobby.
Napisałem ten post, opisując swoje odczucia co do portalu i cieszę się, że jest odzew redakcji, która przestawia swoje racje.

Pozdrawiam
para jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 03:49.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.