Powrót   Forum CDRinfo.pl > Sprawy administracyjne > Propozycje, sugestie, błędy forum

Propozycje, sugestie, błędy forum Zauważyłeś błąd na forum lub serwisie a może masz jakąś sugestię? Podziel się tym z nami.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 03.05.2004, 21:42   #1
MaciejT
Team Member
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika MaciejT
 
Data rejestracji: 20.06.2000
Lokalizacja: Bydgoszcz
Posty: 1,952
MaciejT zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Post Zasady funkcjonowania Reputacji

Userzy moga dawac sobie Reputację za poszczególne posty.

Mozna dawac Reputację dodatnią lub ujemną <przypominam: za DANY POST>.

Oto przedstawienie wartosci punktowych i przypisanych im opisów:
1. jest tu z lekka niepopularny: -50
2. może się wstydzić za swoje zachowanie w przeszłości: -30
3. ma jeszcze możliwość poprawy: -10
4. w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych: 0
5. zaczyna zdobywać reputację: 1
6. niedługo stanie się sławny : 50
7. jak się przyłoży ma szansę zostać specem: 150
8. jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie": 250
9. po prostu jest dobry(a): 350
10. is a glorious beacon of light: 450
11. jest świetnie znany wszystkim: 550
12. is a splendid one to behold: 650
13. ma z czego być dumnym: 1000
14. sprawia wrażenie bardzo dobrze znającego się na rzeczy: 1500
15. has a reputation beyond repute: 2000

Reputacja, którą otrzymuje nowo zarejestrowany user: 0
Wartość punktowa kliknięcia Admina: +/- 20
Wartość punktowa kliknięcia usera jest zmienna, zależna od liczby punktów Reputacji otrzymanych przez tego usera.
Co 365 dni <indywidualnie> kazdy user otrzyma +1 punkt gratis
Za kazde 1000 postow user otrzyma +1 punkt gratis
Za kazde +100 punktow reputacji user otrzyma +1 punkt gratis
Aby dawac Reputacje <tzn. aby odniosła ona skutek w postaci przyznania obdarowanemu punktów> trzeba miec minimum 50 postow i 0 punktow Reputacji.
W ciagu 24 godzin Reputację mozna dać łącznie 5 razy.
Aby dać Reputację danemu userowi po raz kolejny nalezy najpierw dac Reputacje minimum 20 innym userom.
Administrator może dać dowolną Reputację, np za szczegolne osiagniecia <wybryki, spam, etc>
Userzy widzą od kogo otrzymali Reputację.

Jesli sa pytania to prosze je jasno formulowac. Mile widziane sa propozycje zmian opisów poszczególnych wartości punktowych <prosze podawać tylko numerek i swoją propozycję>.
__________________
Copyright (C) 2000-2011 MaciejT, All Rights Reserved
MaciejT jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 04.05.2004, 21:12   #2
ZiP
Wyjadacz
 
Data rejestracji: 09.05.2002
Posty: 1,740
ZiP zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Question

Cytat:
Napisany przez MaciejT
...
Trochę to skomplikowane i w sumie to wydaje mi się niepotrzebne. Powiem wręcz, że mi się nie podoba i jestem za usunięciem tej opcji (i to wcale nie dlatego że nie mam dotąd żadnych punktów). Szczerze to stare forum bardziej mi się podobało - proste i przejrzyste. Natomiast od czasu przejścia na vBulletin wprowadziliście tyle funkcji.... jedne bardziej przydatne, inne mniej, z niektórych pewnie niewielu korzysta. Szczególnie chybionym pomysłem wydaje mi się wprowadzenie punktów reputacji - zaobserwowałem, że niektórzy trzepią posty na wyścigi żeby tylko zyskać nieco punktów. Pomińmy to, że wciąż niewielu dodaje reputacji użytkownikom od których otrzymali pomoc - to już chyba pozostaje kwestią czasu i przyzwyczajenia. Wśród innych udziwnień "nowego" forum zaobserwowałem np. kalendarz, albo wiadomości prywatne - dopiero po kilku chwilach doszedłem do tego jak udzielić odpowiedzi i sprawdzić stan wiadomości.... ale to już temat na innego posta. Ubolewam tylko, że nie znalazło się trochę czasu chociażby na usunięcie problemu z avatarami
__________________
Jeżeli mój post Ci pomógł - nie zapomnij o reputacji, przynajmniej będę wiedział, że ktoś czyta moje wypociny i nie produkuję się tu na próżno.
ZiP jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.05.2004, 21:44   #3
czero
-=| GodFather |=-
 
Avatar użytkownika czero
 
Data rejestracji: 30.04.2003
Lokalizacja: Olsztyn
Posty: 3,284
czero niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>czero niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Ja mam pytanie dotyczace tych reputacji. Zreszta kiedys juz je zadawalem .
Jako user mozna dac dwa rodzaje reputacji: "dezaprobate" (czerwony kolor) oraz "pochwale" (kolor zielony). Otrzymac jednak mozna jeszcze trzeci kolor - srebrny. Co oznacza ten kolor, jaka ma wartosc?
czero jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.05.2004, 21:52   #4
MacGyver
Team Member
 
Avatar użytkownika MacGyver
 
Data rejestracji: 14.05.2002
Lokalizacja: Cheyenne Mountain Complex
Posty: 5,319
MacGyver jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>MacGyver jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>MacGyver jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Też mnie to ciekawi bo w Panelu uzytkownika mam 4 srebrne i nie wiem o co chodzi.
Srebrna ikonka ma nazwę reputation_balance.gif ale o jaki balans/równowagę chodzi
Może w tym samym poście otrzymałem tą samą liczbę pozytywów i negatywów i wyświetla że w tym poście reputacji "nie ma" czyli jest równoważna...
__________________
We all know how these things work, so when you hear the beep, go for it...
MacGyver jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.05.2004, 22:12   #5
MaciejT
Team Member
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika MaciejT
 
Data rejestracji: 20.06.2000
Lokalizacja: Bydgoszcz
Posty: 1,952
MaciejT zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez czero
Ja mam pytanie dotyczace tych reputacji. Zreszta kiedys juz je zadawalem .
Jako user mozna dac dwa rodzaje reputacji: "dezaprobate" (czerwony kolor) oraz "pochwale" (kolor zielony). Otrzymac jednak mozna jeszcze trzeci kolor - srebrny. Co oznacza ten kolor, jaka ma wartosc?
JA niestety tego nie wiem, byc moze ktos inny z zalogi bedzie wiedzial
__________________
Copyright (C) 2000-2011 MaciejT, All Rights Reserved
MaciejT jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.05.2004, 23:58   #6
pawelblu
Recydywista - Wielokrotny
Zlotowicz
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika pawelblu
 
Data rejestracji: 17.01.2003
Lokalizacja: Wawa
Posty: 5,265
pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Moja uwaga - troche glupio wygladaja te polskie nazwy przeplatajace sie z angielskimi. Moznaby albo wszystko przetlumaczyc na jeden jezyk, albo ta gorzej tlumaczalna czesc wywalic i rozplanowac stopnie na nowo tylko ze rzadziej.
pawelblu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.05.2004, 00:29   #7
mr_spock
Merry F****** Christmas
 
Avatar użytkownika mr_spock
 
Data rejestracji: 22.10.2002
Posty: 3,591
mr_spock zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez MaciejT
JA niestety tego nie wiem, byc moze ktos inny z zalogi bedzie wiedzial
a moze to jest info o reputacji tego, ktory nam dal ten punkt

Daje nam +1 ktos (dla uroszczenia ) OK - mamy zielona, daje nam ktos sredni - mamy srebrna


__________________
mr_spock jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.05.2004, 01:16   #8
MaciejT
Team Member
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika MaciejT
 
Data rejestracji: 20.06.2000
Lokalizacja: Bydgoszcz
Posty: 1,952
MaciejT zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez mr_spock
a moze to jest info o reputacji tego, ktory nam dal ten punkt

Daje nam +1 ktos (dla uroszczenia ) OK - mamy zielona, daje nam ktos sredni - mamy srebrna


to jedna z mozliwosci; ewentualnie moze to tez byc wartosc otrzymanej przez nas Reputacji, zalezna przeciez od "sily" punktowej klikniecia usera nadajacego ta Reputacje - w skrocie: jesli ktos ma 0 wartosci nadawania Reputacji to pojawienie sie srebrnej ikonki moze nam sygnalizowac ze ten ktos probowal dac nam Reputacje <tylko mu nie wyszlo, albo wyszlo i niewiele nam wzrosl stan punktow - ze 100 wersji jest mozliwych>

PS. Propozycje tlumaczen mile widziane
__________________
Copyright (C) 2000-2011 MaciejT, All Rights Reserved
MaciejT jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.05.2004, 01:47   #9
mr_spock
Merry F****** Christmas
 
Avatar użytkownika mr_spock
 
Data rejestracji: 22.10.2002
Posty: 3,591
mr_spock zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
sugestia...
zamiana punktu 2 z 3.
ma jeszcze mozliwosc poprawy brzmi jeszcze dosc OK, ale juz "moze sie wstydzic za zachowanie..." jest bardziej nagana. teraz jest zle postopniowane.

Co do reszty... dosc ciezko jest dobrze to zorganizowac. Np "7. jak się przyłoży ma szansę zostać specem" specem od czego? przeciez piszemy na rozne tematy, a nie tylko na jeden, jesli zamieszcza ktos linki do gier i za to dostaje punkty, absurdem jest nazywanie go specem
Tak samo "8. jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie"".
Nie mozna tych punktow dostawac wypacznie za wiedze uzytkownika, ale tez za podejscie do innych, chec pomocy itd. Przeciez cham moze byc rewelacyjny co nie znaczy ze ma dostac +

Jest jak jest, ale najgorsze w tym wszystkim jest to, ze za malo obrazowo, ja bym przy kazdej opini dopisal przedzial punktow w ktorych osobnik sie znajduje
np : "6. niedługo stanie się sławny <50 - 150> "

co o tym myslicie?
__________________
mr_spock jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.05.2004, 06:49   #10
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
popieram pomysl mr_spock'a, albo wrecz mozna podawac wartosc reputacji danego osobnika w punktach
proponuje tez po raz enty wprowadzenie rubryki od kogo przy reputacjach
zastanawia mnie tez, skoro trzeba miec 10 na + zeby dac reputacje, skad wogule zaczely sie przyrosty reputacji, przecicez na poczatku wszyscy mieli zero
no i czy "zalegle" punkty (za staz, ilosc postow i ta 10 na start) nie powinny zostac dane starym juzerom, bo dochodzi do paranoi - ludzie z zerowa iloscia postow maja wieksza reputacje niz starzy bywalcy

no i tak wogule dzieki MaciejT za podjecie tematu - dlugo czekalismy
nimal jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.05.2004, 06:57   #11
Bartez
Team Member
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Bartez
 
Data rejestracji: 18.10.2002
Lokalizacja: malopolska
Posty: 4,175
Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
Napisany przez ZiP
Ubolewam tylko, że nie znalazło się trochę czasu chociażby na usunięcie problemu z avatarami
W kwestii reputacji sie nie wypowiadam, pozostawiam to do dyspozycji Thanatosa i Zbiega jako administratorow forum.

Pozwole sobie skomentowac sprawe avatarow.
ZiP - sprawa z avatarami jest co najmniej zagadkowa. Niby wszystko jest tak samo, prawa na serwerze do plikow sa takie same, a jednak nie chce dzialac u wszystkich Czary

Probujemy rozwiazac ten problem. Tak samo, jak nie wiadomo o co chodzi z uploadem plikow

Jednak zapewniam, ze powalczymy z tym
__________________
Pozdrawiam
Bartez

Ranking dysków twardych
Bartez jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.05.2004, 12:11   #12
czero
-=| GodFather |=-
 
Avatar użytkownika czero
 
Data rejestracji: 30.04.2003
Lokalizacja: Olsztyn
Posty: 3,284
czero niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>czero niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez nimal
proponuje tez po raz enty wprowadzenie rubryki od kogo przy reputacjach
Podpisuje sie pod ta prosba obiema rekami
czero jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.05.2004, 13:44   #13
mr_spock
Merry F****** Christmas
 
Avatar użytkownika mr_spock
 
Data rejestracji: 22.10.2002
Posty: 3,591
mr_spock zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
to zupelnie zmieni sprawe. Radykalnie zmniejszy sie ilosc dezaprobat, nikt nie bedzie chcel narazac sie na odwet.
Albo zaczna sie sypac setkami, zeby sie odegrac...

__________________
mr_spock jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.05.2004, 23:06   #14
MaciejT
Team Member
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika MaciejT
 
Data rejestracji: 20.06.2000
Lokalizacja: Bydgoszcz
Posty: 1,952
MaciejT zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez nimal
popieram pomysl mr_spock'a, albo wrecz mozna podawac wartosc reputacji danego osobnika w punktach
na razie chyba tak nie mozna

Cytat:
Napisany przez nimal
proponuje tez po raz enty wprowadzenie rubryki od kogo przy reputacjach
zrobione <thx Gorzala za testowanie >

Cytat:
Napisany przez nimal
zastanawia mnie tez, skoro trzeba miec 10 na + zeby dac reputacje, skad wogule zaczely sie przyrosty reputacji, przecicez na poczatku wszyscy mieli zero
hmm, mozliwe ze trzeba miec "cos na plusie" aby ta Reputacja dawala faktyczny efekt, a dawac mozna zawsze - jak tylko sie dowiem to poinformuje

Cytat:
Napisany przez nimal
no i czy "zalegle" punkty (za staz, ilosc postow i ta 10 na start) nie powinny zostac dane starym juzerom, bo dochodzi do paranoi - ludzie z zerowa iloscia postow maja wieksza reputacje niz starzy bywalcy
cos wymysle
/edit: wymyślone: nowo zarejestrowani otrzymują 0 pkt, aby dawać Reputację ustawiony jest warunek liczby postów <min. 50>
__________________
Copyright (C) 2000-2011 MaciejT, All Rights Reserved
MaciejT jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.05.2004, 23:20   #15
mr_spock
Merry F****** Christmas
 
Avatar użytkownika mr_spock
 
Data rejestracji: 22.10.2002
Posty: 3,591
mr_spock zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez MaciejT
na razie chyba tak nie mozna

zrobione <thx Gorzala za testowanie >

No no... niezla lektora, teraz wiem kto mi podpadl
__________________
mr_spock jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 07:04.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.