Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Propozycje, sugestie, błędy forum (https://forum.cdrinfo.pl/f10/)
-   -   Zliczanie postów - OFFTOPIC (https://forum.cdrinfo.pl/f10/zliczanie-postow-offtopic-32456/)

grzeniu 12.03.2004 09:38

Bylo juz cos z oddzielnym zliczaniem na OT, jak pamietam to cos z tym kiksowalo chyba (a moze nie?). Wlasciwie mnie to wsio ryba czy rozdzielac to czy nie, ale skoro juz mowicie ze posty na OT nie sa jakby rownowazne tym na dzialach tematycznych to moze po prostu nie zliczac ich wcale? To tylko taki luzny pomysl, dla mnie troche glupio jak sie widzi pod nickiem dwa liczniki.

A ten system rekomendacji to tez nie bardzo czaje o co chodzi, ale czy czasem nie jest to zbedne komplikowanie zycia? Nowi userzy jak troche poczytaja to widza kto co pisze, a poza tym czesto pytaja na priva (jak Nimal zauwazyl) bo maja z reguly problemy na ktore na forum uslysza odpowiedz szukaj albo jakies inne deprymujace. No i jakby z tego mialy pojawic sie nowe mozliwosci rywalizacji niepozytywnej to lepiej dac sobie spokoj.

MacGyver 12.03.2004 10:18

Co do głównego pytania to mi to róznicy nie robi;)
Teraz pytanie z mojej strony: Co to za kropki przy liczbie postów ??

ThanatoS 12.03.2004 10:22

Kropki to poziom reputacji, moge to wylaczyc.
Zdecydujcie sie co chcecie, a tym czasem ja mowie do widzenia

CIAPEK 12.03.2004 10:25

moja opinia: raczej zbędna rzecz i wątpie aby była tak często używana tzn. wątpie czy ktoś będzie dawał te opinie/reputacje a tym bardziej zwracał na to uwage.
Już lepiej wprowadzić tak jak było kiedyś podział licznika.

MacGyver 12.03.2004 10:30

Cytat:

Napisany przez CIAPEK
Już lepiej wprowadzić tak jak było kiedyś podział licznika.

Też jest ZA podziałem licznika. Fajnie to wygląda ale mało kto będzie na to zerkał;)

..::Update::..
Ale jednak po głępszym namyśle lepiej zostawić tak jak jest (tak jak było), tzn. z jednym licznikiem i bez reputacji;)

mr_spock 12.03.2004 10:54

wg mnie ta reputacja to nic dobrego nie wniesie, a wrecz przeciwnie...
podzial na posty - byl, bardzo czesto stawal ktorys z licznikow, albo znikal na jakis czas.
przeciez o umiejetnosciach nie swiadczy ilosc nabitych postow.

ThanatoS 12.03.2004 10:58

Dobra wylaczylem, zastanawiajcie sie i podejmijcie decyzje

Monter 12.03.2004 11:21

No jak zwykle, 5 userów a 10 zdań. Nie zdążyłem nawet się temu przyjrzeć. Na innych Forach taki system zdaje egzamin, bo faktycznie nie liczba postów świadczy o wiedzy.
Ale ja pitole już wypowiadanie się na tematy techniczne.
Moje sugestie od dziś -> OFF

nimal 12.03.2004 13:10

Cytat:

Napisany przez cana
@Nimal, widzą że wiara w człowieka u Ciebie nie upadla :)

|| ironia az sie przelewa
w czlowieku wierze tylko w bezmiar glupoty i nieskonczona zlosliwosc (choc moze to to samo ??? ) ||

pawelblu 12.03.2004 13:45

Moim zdaniem powinnismy dac szanse reputacjom. Ja tam nie jestem jakims foro-lazem ale jak na innych tego uzywaja to mozemy sprobowac. Taki okres probny - jak bedzie zle wywalimy. Problem zliczania postow IMO nie moze zostac taki jaki jest. Moim zdaniem najlepszy jest podzial lub wogole usuniecie postow na OT z licznika. Wogole licznik moglby byc ukryty, tylko status by sie wyswietlal (no i ew reputacja jezeli zaryzykujemy).
Reputacja moze miec tez minusy:
-ktos moze dostawac minusy (chyba ze to system tylko nieujemny) za zwracanie uwagi typu: nie pisz 3 razy tego samego tematu. Albo mod za upomnienie kogos (co byloby lekkim przegieciem).

MaciejT 12.03.2004 14:11

mozemy wlaczyc Reputacje ORAZ podzial licznika postow :)

PS uzupelnilem troche tlumaczenie reputacji

MaciejT 12.03.2004 14:23

Dobra, dajemy szanse Reputacjom, na razie na jakis okres probny :)

Majonez 12.03.2004 14:37

a ja mam inny pomysl

tak czytam to i czytam
sam ukladalem "szczeble" na forum - tzn wszyscy ukladalismy razem - z tym ze i tak w tym momencie wiekszosc ma wlasne podpisy pod ksywkami
i zaczalem sie zastanawiac czy nie wylaczyc tego - ale po chwili stwierdzilem ze to jest taki dodatkowy znak - kazdy ma cos innego tam

zastanawiam sie wiec czy nie lepiej byloby zostawic tylko jeden stopien na forum - nowy na forum (ewentualnie przemianowac to i zmienic troche liczbe postow po ktorej zmienialoby sie to - plus dodac jakis czas bycia na forum) i dodac ranking ale nie ustalany automatycznie tylko taki nadawany przez np moderatora - w koncu moderatorzy widza kto sie udziela jakie posty glownie pisze - oczywiscie uzytkownicy mogliby zglaszac tez kogos do "mianowania"

druga sprawa licznika na OT - mysle ze czasami nawet na offtopicu wiele osob pomaga innym w ich problemach a nie tylko pisze w durnych topicach o brazach itp dlatego albo wylaczyc licznik w ogole albo go gdzies przeniesc zeby nie byl na wierzchu - po za tym ten licznik o niczym nie swiadczy
ktos kto jest wystarczajaco dlugo na forum moze miec i 5 tys postow a byc za przeproszeniem trolem a ktos sie moze pojawic tutaj z wiedza - pisac dwa trzy posty ale takie ktore od razu pomagaja cos rozwiazac albo cos ciekawego wnosza do sprawy
wiec jak dla mnie mozna ten licznik zostawic ale ukryty np w profilu

co sadzicie o tym

MaciejT 12.03.2004 14:43

jesli jest to wykonalne zeby licznik ot byl w profilu to jestem za :)

Tez myslalem o tym zeby byl stopien "Nowy na forum" przez okreslona ilosc czasu i dodatkowo minimalna liczba postow.

Z tymi stopniami nadawanymi przez Modow to dobry pomysl

mr_spock 12.03.2004 14:49

mi sie ten pomysl z rangami podoba, za to ten z podzialem/ulryciem liczby nie.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 02:30.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.