Powrót   Forum CDRinfo.pl > Archiwizacja - Dyski twarde, SSD, pendrive, karty pamięci > Dyski twarde, SSD - Problemy, porady, software

Dyski twarde, SSD - Problemy, porady, software Tematy dotyczące problemów, porad i oprogramowania przeznaczonego dla dysków twardych oraz SSD.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 07.04.2017, 20:00   #1
p3tter
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 07.04.2017
Posty: 2
p3tter w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
4 dniowy laptop dysk SSD i HDD - system zgłasza uszkodzenie

Witam wszystkich forumowiczów,

Parę dni temu zakupiłem nowego notebook'a z dyskiem SSD: 256 GB Crucial Micron 1100 oraz HDD: 1 TB Seagate ST1000LM035. W czasie konfiguracji system poprosił o przeprowadzenie testu sprawności i wydajności podzespołów przy pomocy aplikacji Dell SupportAssist. Aplikacja wykryła problem z odczytem liniowym dysku SSD i nakazała kontakt z firmą dell w celu bezpłatnej wymiany dysku. W związku z tą informacją wykonałem jeszcze test w HD Tune Pro oraz Crystal Disc Info. Program HDT wskazał mi awarię dysku w pozycji Hardware ECC Recovered. Error Scan nie wykazał błędów. Program CDI nie wykrywa żadnych problemów z dyskami. Ich stan ocenia jako dobry.

Wykonałem również test podzespołów w biosie, który to nie wykazał żadnych problemów. Zadzwoniłem na suport dell'a i przedstawiłem problem. Pan poinformował mnie, że jest to zapewne błąd aplikacji Dell Support Assist pod Win10. Przedstawiłem również, że dysk Seagate wydaje co jakiś czas, dźwięk porównywalny z pukaniem blaszki w blaszkę, mimo że dysk nie jest w użyciu. Otrzymałem informację, że skoro test bios nie wykazał problemów to nie mam się czym martwić.

Mnie jednak ta sytuacja nie daje spokoju. Mam wobec tego prośbę do forumowiczów o pomoc i analizę problemu. Mam jeszcze kilka dni na oddanie komputera, dlatego będę wdzięczny za każdą wskazówkę i pomoc. Poniżej zamieszczam screen'y z programu HDT i CDI obu dysków.

-ssd.jpg
-hdd.jpg


Z góry dziękuje i pozdrawiam.
p3tter jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 07.04.2017, 21:46   #2
Jarson
Pa rampamer
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jarson
 
Data rejestracji: 24.10.2006
Lokalizacja: Zachlajki
Posty: 9,204
Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Z tego nic groźnego nie powinno się urodzić, ale warto na zimne dmuchać. Skoro jest możliwość zwrotu, to czemu z niej nie skorzystać. Oczywiście z tą bezpłatną wymianą już taki pewien bym nie był, wskazanie aplikacji nie jest dla Della obowiązujące, decyduje serwisant. Stąd tym bardziej rozważyłbym zwrot.

To nie do końca jest tak, że można zwalić winę na błąd aplikacji, o czym powiedział pracownik supportu Della - w końcu HD Tune również zaraportował błąd.
__________________

Jarson jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.04.2017, 21:57   #3
p3tter
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 07.04.2017
Posty: 2
p3tter w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dzięki za szybką odpowiedź,

na stronie dell znalazłem informację, że aplikacja może nie działać na windows 10, zastanawiam się wobec tego po co jest instalowana. W suporcie powiedzieli, że test w biosie jest bardziej miarodajny i że dell tak sam sprawdza komputery. Robiłem w między czasie jeszcze kilka testów tą aplikacją nie pokazało już błędu "błąd odczytu liniowego", więc może faktycznie to jest błąd aplikacji ?

A jak wyglądają inne parametry ? Wg. Ciebie są dobre ? Może rzeczywiście HDT ma problem z parametrami ? Crystal Disc Info nie wskazuje błędu. W czwartek minął tydzień jak odebrałem laptopa. Bije się z myślami czy nie zamówić nowego egzemplarza...

Ostatnio zmieniany przez p3tter : 07.04.2017 o godz. 23:15
p3tter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.04.2017, 23:31   #4
Jarson
Pa rampamer
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jarson
 
Data rejestracji: 24.10.2006
Lokalizacja: Zachlajki
Posty: 9,204
Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Reszta wygląda w porządku.

Niemal na pewno załatwianie sprawy przez serwis Della skończyłoby się w takim wypadku określeniem laptopa jako sprawnego. Dlatego jedyną ewentualną drogą jest zwrot przysługujący przy zakupie na odległość, o ile tak był zakupiony. Wtedy niczego nie trzeba tłumaczyć.

Rzecz w tym, że dziś nie można mieć pewności, że nośnik raportowany jako sprawny podziała długo. Odsetek uszkodzeń nie jest może katastrofalny, ale elektronika po prostu potrafi się dziś zepsuć dość szybko. A ponieważ mowa o nośniku danych, czasem lekkie przewrażliwienie nie zaszkodzi. Jeśli nie wymienisz laptopa, to najprawdopodobniej nic złego się nie stanie. Skoro jednak jest możliwość zamiany bez żadnych konsekwencji - to można nie wchodzić nawet w te niewielkie ryzyko.
__________________

Jarson jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
[Sprzedam] Dysk SSD OCZ Vector 180 960GB jujo Kupię/Sprzedam/Zamienię 0 02.03.2017 14:10
Proszę o dobór dysku HDD pod system dalton0 Dyski twarde, SSD - Problemy, porady, software 17 19.02.2013 19:18
2 SSD na RAID 0 + 2 HDD na RAID 0 mattti86 Dyski twarde, SSD - Problemy, porady, software 10 19.02.2010 22:12
Dysk HDD L0LEK Dyski twarde, SSD - Problemy, porady, software 2 31.08.2006 22:52
Spalony HDD, odzyskanie danych i gwarancja na dysk Seagate rosol Odzyskiwanie danych 22 26.10.2004 22:34


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 12:36.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.