Powrót   Forum CDRinfo.pl > Archiwizacja - Dyski twarde, SSD, pendrive, karty pamięci > Dyski twarde, SSD - Problemy, porady, software

Dyski twarde, SSD - Problemy, porady, software Tematy dotyczące problemów, porad i oprogramowania przeznaczonego dla dysków twardych oraz SSD.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 11.01.2011, 16:53   #1
mariusz1987
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 11.01.2011
Posty: 1
mariusz1987 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Thumbs down Problem z przywróceniem SATA II

Witam. Jakiś czas temu przestawiłem za pomoca softu ze strony Samsung-a swój dysk HD103SJ na tryb SATA I, gdyż ówczesna płyta nie wspierała SATAII. Niedawno zmieniłem platformę i rzecz jasna uznałem, że pora przywrócić domyślny tryb pracy dysku. Niestety nie mam pojecia jak to zrobić. Próbowałem użyć odpowiedniego programu Samsung jednakże bez rezultatu. Nie mam pojęcia co robię nie tak Ktoś wie jak sobie z tym poradzić?
mariusz1987 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 12.01.2011, 22:46   #2
Jarson
Pa rampamer
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jarson
 
Data rejestracji: 24.10.2006
Lokalizacja: Zachlajki
Posty: 9,267
Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Trudno mi zgadnąć, co jest nie tak (w zasadzie przy wykonaniu wszystkiego poprawnie nie powinno być żadnych problemów). Gwoli pocieszenia mogę powiedzieć, że w normalnym użytkowaniu HDD nie odczuje się różnicy pomiędzy oboma trybami. A już na pewno ponowne przestawienie na SATA II nie spowoduje wzrostu wydajności - pierwsza wersja specyfikacji SATA zapewnia przepustowość 150 MB/s, czyli więcej niż HD103SJ (też mam ten model) i w zasadzie każdy dostępny obecnie na rynku dysk twardy 3,5" 7200 RPM.
__________________

Jarson jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.01.2011, 01:45   #3
marynarz
Guru
 
Data rejestracji: 01.05.2002
Lokalizacja: Katowice
Posty: 1,634
marynarz niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Przestawiasz aktywny tryb w dosowym sofcie Samsunga, chyba HUtil. Jak nie pomaga to dodatkowo odinstalowujesz kontroler SATA pod Windowsem.
W BIOSie aktywny tryb AHCI? Bo inaczej moze nie widac SATA II.
__________________
...El Marinar...
marynarz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
[PROBLEM] - błędy zapisu dla dysków sata przy kopiowaniu Kubaman Dyski twarde, SSD - Problemy, porady, software 20 12.02.2009 21:23
Instalacja WINDY XP na SATA? Problem... ZbigNieff Off topic 19 26.01.2006 15:45
Jak rozpętałem II WŚ DVD - problem SyMiLiOn DVD-Video 10 07.01.2006 22:08
dysk sata II instalacja windowsa Urszula24 Off topic 14 19.12.2005 11:51
nie dziala nagrany plik MrBiedrona Napędy optyczne DVD 17 22.10.2005 14:57


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 04:42.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.