Powrót   Forum CDRinfo.pl > Archiwizacja - Dyski twarde, SSD, pendrive, karty pamięci > Dyski twarde, SSD - Problemy, porady, software

Dyski twarde, SSD - Problemy, porady, software Tematy dotyczące problemów, porad i oprogramowania przeznaczonego dla dysków twardych oraz SSD.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 15.09.2008, 14:52   #16
evangelion69
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 23.10.2005
Posty: 8
evangelion69 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam.

Czy jest mo***380;liwo***347;***263; aby podczas startu systemu nie pokazywa***322;o si***281; to standardowe okno:



...tylko zwyk***322;y czarny ekran, cokolwiek co pozwala wpisa***263; has***322;o "w ciemno", co***347; w stylu tego co ma chyba "drive crypt" ***380;e je***347;li si***281; nie wpisze has***322;a lub poda niepoprawne wyskoczy komunikat "boot disc failure" itp.

Bo ja mo***380;e nie chcia***322;bym pokazywa***263; jakim programem mam zabezpieczonego kompa...


A kolejna moja w***261;tpliwo***347;***263; to... czy bootowany z cd Norton Ghost jest w stanie kopiowa***263; i przywraca***263; zaszyfrowan***261; partycj***281;?
(pomijam jej otwieranie w Ghost Explorer)

Odpowiedzi poprosz***281; realne (sprawdzone do***347;wiadczalnie) a nie "mo***380;e, chyba" ...

Ostatnio zmieniany przez evangelion69 : 15.09.2008 o godz. 15:05
evangelion69 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 23.09.2008, 22:22   #17
ThanatoS
Silent Hunter ;)
 
Avatar użytkownika ThanatoS
 
Data rejestracji: 18.05.2002
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 2,924
ThanatoS zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Dyski zaszyfrowane mozna kopiowac np. Acronisem, jedynie problemem bedzie gdy bedziesz chcial kopiowac caly obraz dysku na inny mniejszy np. o 2-3 MB. W mojej firmie jestem PM rozwiazania Checkpoint Pointsec PC i Protector. Znam problem od podszewki w duzej sieci.
__________________
Pozdrówka
--MODERATOR--
Opcja szukaj jest za darmo, ale nie na darmo
ThanatoS jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.03.2009, 00:44   #18
Caporeira
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 04.03.2009
Posty: 9
Caporeira w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Mam dysk podzielony na 3 partycje , dwie z nich już zaszyfrowałem (została mi jeszcze partycja systemowa), mam do niech takie samo hasło co za tym idzie przy podaniu jednego hasła montują się dwie partycje.
Moje pytanie czy jeśli zaszyfruje trzecią partycje (systemową) i zabezpiecze ją takich samych hasłem jak poprzednie to przy podaniu hasła przy starcie systemu (aby zamontować partycje z systemem) będą się montowały pozostałe dwie partycje ?

Drugie pytanie to już po zaszyfrowaniu dwóch partycji miały one przypisane litery D i E , po postawieniu nowego systemu miałem partycję (mam je nadal) tak samo jako litery D i E lecz są to teraz zwykłe dyski które należy sformatować i zamontować mogę zaszyfrowane partycję dopiero jako G i H , czy da się to jakoś naprawić aby montowały się jako D i E ?

Używam wersji TrueCrypt 6.1a
Caporeira jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.03.2009, 19:32   #19
Misiek4
____
 
Avatar użytkownika Misiek4
 
Data rejestracji: 26.05.2000
Lokalizacja: Tarnow
Posty: 1,738
Misiek4 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Misiek4 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Misiek4 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Co do pierwszego pytania to nie podpowiem. Co do drugiego to jaki kolega ma system operacyjny ?
__________________
Pozdrawiam
Misiek4

Wydaje Ci się, że masz szybki dysk twardy/SSD? Dodaj go do rankingu i sprawdź czy jest najszybszy .
Misiek4 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.03.2009, 00:21   #20
Caporeira
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 04.03.2009
Posty: 9
Caporeira w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Misiek4 Podgląd Wiadomości
Co do pierwszego pytania to nie podpowiem. Co do drugiego to jaki kolega ma system operacyjny ?
XP SP3
Caporeira jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.03.2009, 00:53   #21
Jarson
Pa rampamer
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jarson
 
Data rejestracji: 24.10.2006
Lokalizacja: Zachlajki
Posty: 9,253
Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Pierwsze pytanie - nie. Po starcie systemu trzeba będzie zamontować pozostałe partycje osobno.

Co do pytania drugiego - podczas instalacji nowy system "zobaczył" dwie pozostałe partycje (poza systemową) i standardowo je zamontował pod literami D i E, ale nie potrafi ich odczytać. Ponieważ litery D i E są zajęte, TrueCrypt montuje te same partycje pod kolejnymi "wolnymi" literami, czyli G i H (podejrzewam, że F to napęd optyczny).

Należy odmontować partycje D i E z systemu (PPM na "Mój komputer" => Zarządzaj => Zarządzanie dyskami => PPM na partycji D i wybrać opcję "Usuń literę dysku", potem to samo na E). Litery te będą od tego momentu dostępne i będzie ich można używać w TC.
__________________

Jarson jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.03.2009, 13:07   #22
Caporeira
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 04.03.2009
Posty: 9
Caporeira w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Jarson Podgląd Wiadomości
Pierwsze pytanie - nie. Po starcie systemu trzeba będzie zamontować pozostałe partycje osobno.
.
Z tego co już udało mi się dowiedzieć , ten cytat o tym świadczy:
Cytat:
Pre-boot authentication passwords can now be cached in the driver memory, which allows them to be used for mounting of non-system TrueCrypt volumes (select Settings > System Encryption and enable the option 'Cache pre-boot authentication password').
To podobno się da, aby montowały się wszystkie partycje.Ale jeszcze tego nie testowałem.

PS Jak to się zachowuje przy zaszyfrowaniu partycji systemowej (rozumiem że danych z tej partycji nie tracę podczas szyfrowania), kiedy chcę naprawić system , lub zainstalować od nowa ? Muszę po takich zabiegach nagrywać nową płytkę ?
Czy są jakieś problemy z naprawianiem windy ,jakimiś backupami ? Co z systemami portable - można je odpalić ?
Pozdrawiam

Ostatnio zmieniany przez Caporeira : 05.03.2009 o godz. 13:13
Caporeira jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.03.2009, 17:33   #23
Jarson
Pa rampamer
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jarson
 
Data rejestracji: 24.10.2006
Lokalizacja: Zachlajki
Posty: 9,253
Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez Caporeira Podgląd Wiadomości
Z tego co już udało mi się dowiedzieć , ten cytat o tym świadczy:
To podobno się da, aby montowały się wszystkie partycje.Ale jeszcze tego nie testowałem.
Zgadza się, choć domyślnie opcja montowania wszystkich innych partycji jest wyłączona. Prawdę powiedziawszy szpiedzy, kryptolodzy-maniacy i tym podobni osobnicy odradzaliby przechowywanie hasła w pamięci cache, ale nie popadajmy w paranoję


Podczas szyfrowania wszystkie dane z partycji systemowej są zachowywane w niezmienionej postaci, naprawa systemu również nie powinna sprawiać żadnych problemów. Jednak w przypadku instalacji systemu od nowa (czyli de facto m.in. formatowania partycji systemowej) niezbędne jest nagranie nowej płyty ratunkowej podczas ponownego szyfrowania, nawet, jeśli ponownie użyje się tego samego hasła. Warto zastanowić się tu nad użyciem płyty RW lub DVD-RAM, żeby nie tracić niepotrzebnie płytek
__________________


Ostatnio zmieniany przez Jarson : 05.03.2009 o godz. 17:36
Jarson jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 31.03.2009, 01:45   #24
Ktosiek
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 21.11.2005
Posty: 8
Ktosiek w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam wszystkich.

Panowie, mam pytanie - otóż, posiadam dysk przenośny(zwykły HDD), zaszyfrowałem go TC. Jednakże nie skorzystałem z rady w poradniku na CDRinfo (swoją drogą, brawa dla autora ) i zamiast szyfrować cały dysk, zaszyfrowałem partycję (systemowa, formatowana na szybko w menu zarządzanie windy, rozmiar tej partycji to cała dostępna powierzchnia dysku). Teraz gdy podepnę ten dysk windows widzi nową partycję której nie może odczytać i chce ją formatować - nie przeszkadza mi to, podobnie jak to, że z puli "literek" jedna odchodzi . Mam tylko pytanie, czy tak zaszyfrowana partycja jest tak samo "silna" jak zaszyfrowany cały dysk?. Mam wrażenie, że tak, jednakże prosiłbym o potwierdzenie moich przypuszczeń.

Nie wiem jak wygląda sprawa na normalnych windowsach, bo od paru lat używam nlite'a -XP/vista potrafią same sformatować nowy dysk twardy bez zgody użytkownika? (być może w tweakach zaznaczam jakąś opcję - po paru latach robi się to niejako automatycznie ).

Ogólnie z tego co zrozumiałem, szyfrowanie partycji jest o tyle lepsze, że w MBR nie ma żadnych oznak TC.

Aha, nie wiem czy ma to jakieś znaczenie ale wybrałem opcję z ukrytym wolumenem.

Ostatnio zmieniany przez Ktosiek : 31.03.2009 o godz. 01:50
Ktosiek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 31.03.2009, 12:09   #25
andy
logged out
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andy
 
Data rejestracji: 12.07.2003
Lokalizacja: /home
Posty: 12,518
andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Ogólnie z tego co zrozumiałem, szyfrowanie partycji jest o tyle lepsze, że w MBR nie ma żadnych oznak TC.
Nie jest lepsze ani gorsze...

Po prostu gdy na dysku masz system operacyjny to po zaszyfrowaniu partycji jest instalowany bootmanager, który pozwoli na uruchomienie tegoż systemu. Gdyby go tam nie było to nie udało by się odszyfrować dysku i uruchomić systemu operacyjnego.

Przy dyskach (bez systemu operacyjnego) używamy normalnego szyfrowania partycji.
__________________
XMPP: andrzej(at)czerniak.info.pl
andy jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 31.03.2009, 13:56   #26
Ktosiek
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 21.11.2005
Posty: 8
Ktosiek w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Czyli zrobiłem wszystko zgodnie ze sztuką - dziękuję za odpowiedź i korekcje błędu .
Ktosiek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 31.03.2009, 14:09   #27
Jarson
Pa rampamer
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jarson
 
Data rejestracji: 24.10.2006
Lokalizacja: Zachlajki
Posty: 9,253
Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez Ktosiek Podgląd Wiadomości
Mam tylko pytanie, czy tak zaszyfrowana partycja jest tak samo "silna" jak zaszyfrowany cały dysk?. Mam wrażenie, że tak, jednakże prosiłbym o potwierdzenie moich przypuszczeń.
Nie ma w zasadzie żadnej różnicy w poziomie bezpieczeństwa pomiędzy szyfrowaniem partycji a dysku (czyli Twoje podejrzenia są słuszne ).

Cytat:
Napisany przez Ktosiek Podgląd Wiadomości
Nie wiem jak wygląda sprawa na normalnych windowsach, bo od paru lat używam nlite'a -XP/vista potrafią same sformatować nowy dysk twardy bez zgody użytkownika? (być może w tweakach zaznaczam jakąś opcję - po paru latach robi się to niejako automatycznie ).
Windows będzie proponował sformatowanie partycji, której nie rozpozna, ale na pewno sam tego nie zrobi.

Cytat:
Napisany przez Ktosiek Podgląd Wiadomości
Aha, nie wiem czy ma to jakieś znaczenie ale wybrałem opcję z ukrytym wolumenem.
To zależy, wybranie tej opcji może pomóc, ale nie zawsze. Ktoś kiedyś napisał, że to opcja przydatna dla tajnych agentów i rzeczywiście chyba trochę tak jest - jeżeli wyobrazimy sobie sytuację, że ktoś odbiera tajnemu agentowi dysk i celując do niego z pistoletu pyta o hasło - wówczas agent podaje hasło "zewnętrzne", a napastnik dostając się za jego pomocą do dysku i tak "nie widzi" danych, które chciał zdobyć.

W życiu codziennym takie sytuacje raczej nie występują, więc nie sądzę, żeby stosowanie ukrytych wolumenów było konieczne, o ile nie spodziewamy się, że ktoś zechce siłą zdobyć nasze hasło. Bo jeśli chodzi o złamanie hasła, tak samo trudno jest złamać dane hasło, gdy jest ustawione dla zewnętrznego czy ukrytego wolumenu, tu nie ma żadnej różnicy.
__________________

Jarson jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 31.03.2009, 14:35   #28
Ktosiek
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 21.11.2005
Posty: 8
Ktosiek w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dziękuję za wskazówki.

Czy ta opcja jest tylko dla tajnych agentów? Nie wiem, różne sytuacje się zdarzają. Nie wiem jak to wygląda prawnie i mam nadzieje, że się nie dowiem (odpukać 3x), ale np. na nieoczekiwaną wizytę smutnch panów - w razie czego proszę hasło i nikt nic nie powie, że utrudniam śledztwo. Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że to oskarżyciel musi udowodnić moją winę, nie odwrotnie.

Na ukrytej partycji mam w większości moje zdjecia i coś co ubóstwiam - polskie seriale/filmy, nie do zdobycia na DVD.Co prawda "jawna" partycja jest w dość małym stopniu zapełniona, ale kogo to obchodzi - mogę przecież wykorzystywać dysk jak chcę i ilę chcę.
Ktosiek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 31.03.2009, 14:41   #29
andy
logged out
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andy
 
Data rejestracji: 12.07.2003
Lokalizacja: /home
Posty: 12,518
andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
W polskim prawie istnieje coś takiego, że nie musisz nic mówić jeśli miało by cię to obciążyć w tym przypadku podanie hasła/klucza do zaszyfrowanego wolumenu.
__________________
XMPP: andrzej(at)czerniak.info.pl
andy jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.01.2010, 14:46   #30
nabi1004
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 21.01.2010
Posty: 5
nabi1004 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam serdecznie,

Bardzo fajny artykuł!

Ja właśnie zastanawiałem się nad zaszyfrowaniem całej partycji niesystemowej za pomocą TrueCrypta[6.3a], jednak mam pewną wątpliwość odnośnie tego czy istnieje sposób i jeśli tak to jaki to sposób, na odszyfrowanie tej partycji po jej zaszyfrowaniu.
Czy pozostaje nam jedynie ponowne przypisanie litery dla partycji a następnie format dysku a co za tym idzie konieczność przeniesienia danych na inny dysk przed wykonaniem formatu?
Czy jest może jakaś metoda jak w przypadku deszyfrowania partycji systemowej, gdzie po wybraniu z menu TrueCrypta "Trwale odszyfruj Partycję/Dysk systemowy" zachowamy dane, które znajdowały się na zaszyfrowanym dysku?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
nabi1004 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Tagi
szyfrowanie, szyfrowanie danych, szyfrowanie dysku, truecrypt, truecrypt 5


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
IMPREZKA ON-LINE (tylko powyzej 18 lat) Remix Off topic 37390 02.12.2011 16:07
Nasze wybory Agusia Off topic 349 05.11.2007 18:59
nie dziala nagrany plik MrBiedrona Napędy optyczne DVD 17 22.10.2005 14:57
Po instalacji ser. od grafiki w XP zawiesza się a-dus Off topic 2 17.12.2002 17:33
Dlaczego na czacie wiadomości nie pojawiają się od razu po wysłaniu??? ZiP Off topic 5 31.08.2002 15:17


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 17:20.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.