Powrót   Forum CDRinfo.pl > Archiwizacja - Dyski twarde, SSD, pendrive, karty pamięci > Dyski twarde, SSD - Problemy, porady, software

Dyski twarde, SSD - Problemy, porady, software Tematy dotyczące problemów, porad i oprogramowania przeznaczonego dla dysków twardych oraz SSD.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 11.04.2010, 15:49   #46
andy
logged out
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andy
 
Data rejestracji: 12.07.2003
Lokalizacja: /home
Posty: 12,518
andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Na stronce TC pisza, ze zeby to dobrze dzialalo dysk musi byc ustawiony jako System Favorites. A do tego wymagane jest zaszyfrowanie dysku systemowego.
Dysk systemowy nie musi być zaszyfrowany.

Podmontuj zaszyfrowane partycje i z menu "Wolumeny" wybierz opcje "Zapisz bieżąco podmontowane wolumeny jako ulubione". Potem w menu "Pliki kluczowe" ustaw domyślne pliki kluczowe i powinno zadziałać.
__________________
XMPP: andrzej(at)czerniak.info.pl
andy jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 11.04.2010, 16:36   #47
maciejp
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 11.04.2010
Posty: 2
maciejp w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Zrobilem dokladnie tak jak piszesz. Bez tego dysk sie nie montuje automatycznie po zalogowaniu po restarcie.
Ale.
Restart kompa - udostepniony zasob znika.
Po restarcie - nie pojawia sie (inne udostepnione zasoby "oparte" o zwykle wolumeny (windowsowe) sa udostepnione prawidlowo).
Po zalogowaniu na kopma zdalnie (zdalny pulpit) dysk jest prawidlowo zamontowany, natomiast udostepnienie w sieci "zniknelo". Trzeba znowu recznie udostepniac.
Nie probowalem, ale na 95% przypuszczam ze tak samo bedzie jak bede chcial udostepnic folder znajdujacy sie na takim wolumenie.
maciejp jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.04.2010, 18:09   #48
dondiego
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 13.04.2010
Posty: 9
dondiego w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam

Na wstepie chciałem pogratulowac fajnego artykułu.

Mam system Windows xp czy za pomoca programu mogę zainstalowac drugi system i zaszyfrowac go w taki sposób aby włączając 1 system ten drugi wraz z partycją był zupełnie niewidoczny? Jak wtedy wyglądałby rozruch? Np. podaje hasło abc odpala mi się system nr haslo cba system nr 2
Chciałem swobodnie instalowac oprogramowanie zarówno na 1 jak i drugim systemie (na jednym w pelni legalne na drugim mniej)
Czy jestem w stanie cos takiego zrobic za pomoca trucrypta? Jeśli tak to proszę o wskazanie właściwego fragmentu artykułu bądź osobnej instrukcji samemu troszke ciezko mi się w tym wsyztskim połapac
dondiego jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.04.2010, 20:10   #49
Jarson
Pa rampamer
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jarson
 
Data rejestracji: 24.10.2006
Lokalizacja: Zachlajki
Posty: 9,251
Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Tak, jest to możliwe.

TrueCrypt umożliwia stworzenie ukrytego systemu operacyjnego (Hidden Operating System) na ukrytym wolumenie. Na początek musisz zapoznać się z rozdziałem o tworzeniu ukrytych wolumenów, po czym możesz w niemal analogiczny sposób przystąpić do tworzenia właśnie takiego wolumenu w obrębie ukrytej partycji systemowej, przeznaczonego na ukryty OS. Możliwe jest także utworzenie takowegoż na innej partycji w obrębie dysku systemowego, oczywiście w ramach ukrytego wolumenu na takiej partycji.
__________________

Jarson jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.04.2010, 16:05   #50
dondiego
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 13.04.2010
Posty: 9
dondiego w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
czyli jesli dobrze zrozumialem artykuł trzeba

- zainstalowac sobie najpierw dwa np windowsy xp
- pozniej z systemu nr 1 zaszyfrowac partycje na której mam windowsa nr2 (tego którego chce ukryc?

zgodznie z tym dyski.cdrinfo.pl/artykuly/truecrypt5/strona6.php ??
dondiego jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.04.2010, 23:19   #51
Jarson
Pa rampamer
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jarson
 
Data rejestracji: 24.10.2006
Lokalizacja: Zachlajki
Posty: 9,251
Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Tak naprawdę ukrytego systemu operacyjnego się nie instaluje - jest to sklonowany system, z którego tworzy się system ukryty. Najpierw trzeba spod Windowsa XP/Visty/7 stworzyć partycję pod ukryty system, pamiętając o szeregu warunków (musi być ona umiejscowiona bezpośrednio za partycją systemową, musi być od niej przynajmniej 5% większa/10%większa w przypadku NTFS). Robi się to za pomocą polecenia "System > Create Hidden Operating System". Następnie TC kopiuje system na tę partycję, szyfrując ją w locie. Dopiero ostatnim krokiem jest ponowna instalacja systemu zwanego Decoy OS, na tej partycji, z której instalowało się ukryty system.

Jak na TrueCrypt (który ogólnie jest programem bardzo przyjaznym użytkownikowi) jest to operacja dość skomplikowana, ale do zrobienia Niestety artykuł o TC 5 może tylko do pewnego stopnia pomóc w stworzeniu ukrytego systemu - o ile pamiętam w piątej wersji nie było jeszcze tej możliwości.
__________________

Jarson jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.04.2010, 20:33   #52
Antraxis
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika Antraxis
 
Data rejestracji: 14.12.2007
Posty: 6
Antraxis w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cześć, na wstępie nadmienię, iż jestem zachwycony samym programem TrueCrypt

Teraz przystępuję do pytań:

pytanie 1. Posiadam dwie zaszyfrowane partycje nie-systemowe (o literach 'X' i 'Y' ) - które przed zamontowaniem do systemu wykrywane są jako nie-sformatowane, a każda próba dostępu kończy się propozycją formatowania owej partycji, co osobiście mnie przeraża - nie chciał bym żeby ktoś przez głupotę skasował moją ukochaną partycję - czy jest możliwość pozbycia się niebezpiecznej propozycji formatowania partycji przez system przy próbie dostępu przed zamontowaniem?

pytanie 2. w nawiązaniu do pytania pierwszego, czy przy ponownej instalacji systemu (Windows7 64bit -> format c: -> reinstall) - moje szyfrowane partycje X i Y nie zostaną "naprawione" (czyt. sformatowane bez pytania mnie o zgodę)?
- obawa wynika stąd, że prędzej czy później będę robił re-instalację systemu, chciał bym wtedy znowu zainstalować TrueCrypt'a i zamontować ponownie swoje partycje, jak robiłem to dotychczas.

pytanie 3. (już kończę ...) oznaczyłem swoje partycje literami 'X' i 'Y' nie bez powodu - zależało mi na tym aby litery kolejno 'D' i 'E' pozostawały wolne - ponieważ jak wiadomo przy próbie zamontowania partycji TrueCrypt prosi o wskazanie litery, którą może zająć zamontowana partycja (u mnie X: zamienia się w D: a Y: -> E: )
pytanie brzmi: czy jest możliwość zamontowania szyfrowanej partycji pod tą samą literą, pod którą znajduje się Przed zamontowaniem? (zmierzam do zamontowania D: jako D: i E: jako E:, chciał bym zrezygnować z 'pomocniczych' liter 'X' i 'Y', bo teraz praktycznie te tylko dwie partycje są widoczne jako aż 4 dyski.

mam nadzieję, że komuś będzie się chciał rozwiać którąkolwiek z moich wątpliwości pozdrawiam! (ps. przeczytałem cały ten temat na forum)

Ostatnio zmieniany przez Antraxis : 21.04.2010 o godz. 20:36
Antraxis jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.04.2010, 22:53   #53
andy
logged out
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andy
 
Data rejestracji: 12.07.2003
Lokalizacja: /home
Posty: 12,518
andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
@1. Można ukryć partycję (nie przydzielić jej litery) dzięki czemu nikt jej nie sformatuje przez przypadek, lub nadać odpowiednie prawa dostępu.
@2. Nie.
@3.
Cytat:
czy jest możliwość zamontowania szyfrowanej partycji pod tą samą literą, pod którą znajduje się Przed zamontowaniem?
Nie ma takiej możliwości.

Cytat:
chciał bym zrezygnować z 'pomocniczych' liter 'X' i 'Y', bo teraz praktycznie te tylko dwie partycje są widoczne jako aż 4 dyski.
Po prostu nie przypisuj tym partycjom liter.
__________________
XMPP: andrzej(at)czerniak.info.pl
andy jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.04.2010, 09:21   #54
Antraxis
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika Antraxis
 
Data rejestracji: 14.12.2007
Posty: 6
Antraxis w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
dzięki andy!
I w jednym momencie wszystko stało się jasne
Antraxis jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.05.2010, 19:50   #55
andy
logged out
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andy
 
Data rejestracji: 12.07.2003
Lokalizacja: /home
Posty: 12,518
andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
@maciejp w ciągu ostatnich kilku dni musiałem coś udostępnić na zaszyfrowanej partycji, która jest montowana automatycznie przez system (sytuacja identyczna do twojej) i ku mojemu zdziwieniu po restarcie systemu udostępnienie znikało.
Dzisiaj napisałem na forum FixItPc i wspólnie z Aux'em doszliśmy do rozwiązania. Tutaj dostępny jest wątek. Poniżej zamieszczam swój skrypt bat, który automatyzuje proces udostępniania folderów:
Cytat:
@sleep 120
@net share Filmy="D:\Filmy\Z napisami"
@net share Muzyka="D:\Muzyka"
@net share Seriale="D:\Seriale"
@rmtshare \\BAZINGA\Filmy /GRANT LAN:R
@rmtshare \\BAZINGA\Muzyka /GRANT LAN:R
@rmtshare \\BAZINGA\Seriale /GRANT LAN:R
__________________
XMPP: andrzej(at)czerniak.info.pl
andy jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.08.2010, 12:20   #56
czonienie
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 06.08.2010
Posty: 2
czonienie w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam,

Mam ogromny problem z TrueCryptem.

Zrobiłem wszystko pokolei jak jest opisane tutaj dyski . cdrinfo .pl /artykuly/truecrypt5/strona6.php (musiałem rozdzielić link, bo system nie przyjmuje postów z linkami) lecz zatrzymałem się przy "TruCrypt Boot leader" czyli tym czarnym ekranie do wpisania hasła - nie działa mi klawiatura, nie moge nic wpisać, nawet kliknąć Esc.

Z klawiaturą jest ok, działa na innych kompach, na moim, przed tym szyfrowaniem także działała.

Mam zapasowy obraz .iso wygenerowany przez TrueCrypta na płycie, może on w czymś pomoże?

Co teraz mogę zrobic jeśli nie mogę wpisać hasła?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.
czonienie jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.08.2010, 13:44   #57
Jarson
Pa rampamer
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jarson
 
Data rejestracji: 24.10.2006
Lokalizacja: Zachlajki
Posty: 9,251
Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Najłatwiej, jak tylko można - spróbować z inną klawiaturą (najlepiej z PS/2)
__________________

Jarson jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.08.2010, 13:47   #58
andy
logged out
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andy
 
Data rejestracji: 12.07.2003
Lokalizacja: /home
Posty: 12,518
andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Z klawiaturą jest ok, działa na innych kompach, na moim, przed tym szyfrowaniem także działała.
Podłącz inna klawiaturę i sprawdź czy pomoże.
__________________
XMPP: andrzej(at)czerniak.info.pl
andy jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.08.2010, 14:41   #59
czonienie
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 06.08.2010
Posty: 2
czonienie w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Już działa.

Problem tkwił w tym, że mam klawiature USB

Dla każdego kto będzie miał to samo zmartwienie: trzeba wejść do Biosu, zakladka Integrated Peripherals i ustawić - USB Keyboard na Enabled.

Pozdrawiam.
czonienie jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 31.08.2010, 02:09   #60
pawelcdr
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 30.08.2010
Posty: 1
pawelcdr w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Czy można coś takiego...

Witam
Posiadam TC v. 7.0. Mam kilka pytań odnoście back-up'u zaszyfrowanych partycji.
Co do zwykłego woluminu montowanego z pliku nie mam wątpliwości raczej, jest to zwykły zaszyfrowany plik, którego kopie robimy gdzie chcemy i czym chcemy i to wystarczy.
Mam legalnego Windows xp i chciałbym zrobić dwa systemy na kompie. Jeden jawny i jeden ukryty. Na tym jawnym umieszczę jakieś darmowe pierdułki a na tym drugim dodam dość spore (10-20gb) programy niezbyt pewnego pochodzenia, różnie to bywa . Podnobno ten drugi ukryty system musi być takiej samej wielkości, więc czy na ten pierwszy muszę jawny muszę przeznaczyć równie tyle samo miejsca ile na ukryty+programy? czyli 20...25gb? czyli sporo się zmarnuje, no ale trudno... Teraz pytanie jak zrobić backup tej zaszyfrowanej partycji, czy wystarczy ghostem? dla pewności sam plik ghosta można jeszcze zaszyfrować i wrzucić do woluminu z plikiem.
Druga kwestia, czy jest możliwość ominięcia bootloadera TC, tzn. wrzucić bootloadera na USB...i jeśli nie ma włożonego klucza USB z bootloaderem to uruchamia się odrazu bez niczego oryginalny windows, a jeśli jest włożony klucz to uruchamia się bootloader TC i wtedy mam możliwość dostania się do ukrytej partycji z programami z pod ciemnej gwiazdy
Z góry dziękuję
Pzdr.
pawelcdr jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Tagi
szyfrowanie, szyfrowanie danych, szyfrowanie dysku, truecrypt, truecrypt 5

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
IMPREZKA ON-LINE (tylko powyzej 18 lat) Remix Off topic 37390 02.12.2011 16:07
Nasze wybory Agusia Off topic 349 05.11.2007 18:59
nie dziala nagrany plik MrBiedrona Napędy optyczne DVD 17 22.10.2005 14:57
Po instalacji ser. od grafiki w XP zawiesza się a-dus Off topic 2 17.12.2002 17:33
Dlaczego na czacie wiadomości nie pojawiają się od razu po wysłaniu??? ZiP Off topic 5 31.08.2002 15:17


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 17:16.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.