Powrót   Forum CDRinfo.pl > Archiwizacja - Dyski twarde, SSD, pendrive, karty pamięci > Dyski twarde, SSD - Problemy, porady, software

Dyski twarde, SSD - Problemy, porady, software Tematy dotyczące problemów, porad i oprogramowania przeznaczonego dla dysków twardych oraz SSD.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 25.01.2012, 19:01   #76
Matefusz
Guru
 
Avatar użytkownika Matefusz
 
Data rejestracji: 10.10.2004
Lokalizacja: Częstochowa
Posty: 3,001
Matefusz jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Matefusz jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Matefusz jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Odzyskiwanie zaszyfrowanej partycji.

Witam!

Chciałbym zaszyfrować sobie dysk w lapku. I tutaj moja obawa. Czy można odzyskać zaszyfrowaną partycję? Kilka razy zdarzyło mi się tak, że partycje zniknęły. Wtedy wystarczyło wykręcić dysk, podpiąć pod inny komputer i odzyskać (chodziło chyba o fixa MBR)

Jak to się ma w przypadku zaszyfrowanego dysku?
__________________
Matefusz jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 26.01.2012, 04:40   #77
woitas
αρχή
 
Avatar użytkownika woitas
 
Data rejestracji: 16.06.2001
Lokalizacja: Θεσσαλονίκη, Ελλάδα
Posty: 4,907
woitas wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>woitas wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>woitas wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>woitas wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>woitas wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>woitas wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
Trzeba mie***263; dysk ratunkowy. Podajesz wtedy has***322;o i po problemie.

Wys***322;ane z mojego HTC Wildfire za pomoc***261; Tapatalk
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
pozdrawiam

woitas jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.02.2012, 18:17   #78
pumachange
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 26.10.2009
Posty: 19
pumachange w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Chciałem zaszyfrować partycję,a dokładnie dysk zewnętrzny USB.

Powiedzmy,ze już zaszyfrowałem i wszystko pięknie działa.
I teraz:
Czy po zamontowaniu tego dysku w TC, mogę skopiować dany plik na inny dysk(partycję czy pednrajw) który nie jest zaszyfrowany? Co za tym idzie-ten plik bez problemu będzie można widzieć,korzystać z niego na innym komputerze który niema szyfrowania ?
Czyli przychodzi do mnie kumpel i mówi skopiuj mi te zdjęcia na mój pendrajw,podpinam i kopiuje bez problemu,a później ogląda te zdjęcia u siebie na np. LCD w funkcji pokaz slajdów ?

Ostatnio zmieniany przez pumachange : 17.02.2012 o godz. 18:21
pumachange jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.02.2012, 08:32   #79
Jarson
Pa rampamer
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jarson
 
Data rejestracji: 24.10.2006
Lokalizacja: Zachlajki
Posty: 9,267
Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Oczywiście, że tak. Po zamontowaniu partycji z plików można korzystać normalnie - są deszyfrowane w locie.
__________________

Jarson jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.02.2012, 11:23   #80
pumachange
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 26.10.2009
Posty: 19
pumachange w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
No to pięknie

Ostatnio zmieniany przez pumachange : 18.02.2012 o godz. 11:50
pumachange jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.02.2012, 13:10   #81
HuHuHa
Zarejestrowany
 
Avatar użytkownika HuHuHa
 
Data rejestracji: 26.01.2012
Posty: 15
HuHuHa w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Panic Key
1. Rozumiem że niema klawisza restartującego TC (windowsa) w opcji gdy mamy zaszyfrowany dysk systemowy? Można zrobić tylko skróty do odmontowywujące kontenery/partycje? Pozostaje jakiś osobny program rezydujący w trayu.

2. Po raz n-ty Partycję systemową zrzucamy sektor po sektorze i przywracamy na partycje minimum tej samej wielkości? A jak wtedy z kompresją - jest czy jej niema, a obraz ma wielkość tejże partycji? (chodzi o sytuację z bootowalnego cd Acronis TI)
HuHuHa jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.03.2012, 15:06   #82
pumachange
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 26.10.2009
Posty: 19
pumachange w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Panowie ratujcie
Przekombinowałem z dyskami.
Chodzi mi oto czy jest szansa odszyfrować dysk.
Jest to dysk USB na którym nawaliły partycje.
Jest to dysk zewnętrzny USB zaszyfrowany AES-Twofish
Posiadam hasła i płyte ratunkową ale ztego co widze to jest opcja do odszyfrowania ale partycji systemowej a niema zwykłego dysku :/
pumachange jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.03.2012, 17:37   #83
pumachange
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 26.10.2009
Posty: 19
pumachange w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Odpowiem sobie sam bo niema tu edycji postów - niema możliwości odszyfrowania zwykłego dysku czy partycji.Jedynie mając podpięty w programie ten dysk ,przekopiować na inny dysk, po czym sformatować i postawić partycje.

..... no to pięknie :/

Jest światełko w tunelu bo popełniłem jeden błąd podczas szyfrowania - dysk który szyfrowałem uprzednio był zapełniony ważnymi danymi i zamiast wyzerować go to ja go tylko sformatowałem pod Gparted.
W ten sposób jest szansa ,że odzyskam dane spod zaszyfrowanych plików czyli te stare.
Tak mi się przynajmniej wydaje bo po podpięciu dysku pod program DMDE i wyszukiwaniu danych NTFS ukazały się stare pliki
Część plików (2%) bo też tylko częściowo te dane wyszukiwałem.(trwa to kilkanaście godzin)
Jeśli teoria się potwierdzi to znaczy,że szczęście w nieszczęściu popełniłem błąd podczas przygotowania dysku do szyfrowania.
Dowiem się i napisze jak tylko DMDE skończy szukać co potrwa pewnie całą noc.
Nie zapeszając odpukam w niemalowane drewno

Ostatnio zmieniany przez pumachange : 01.03.2012 o godz. 18:07
pumachange jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.04.2012, 12:31   #84
Matefusz
Guru
 
Avatar użytkownika Matefusz
 
Data rejestracji: 10.10.2004
Lokalizacja: Częstochowa
Posty: 3,001
Matefusz jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Matefusz jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Matefusz jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Wydajność zaszyfrowanego dysku HDD.

Czy ma ktoś jakieś doświadczenia lub po prostu posiada informację na temat wydajność zaszyfrowanych talerzowców? W przypadku SSD spadek wydajności jest niewielki, ciekawi mnie jak sprawa wygląda w normalnych dyskach.
__________________
Matefusz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.04.2012, 13:10   #85
Jarson
Pa rampamer
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jarson
 
Data rejestracji: 24.10.2006
Lokalizacja: Zachlajki
Posty: 9,267
Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
To zależy tylko i wyłącznie od Twojego procesora. Odczyt danych z dysku odbywa się z taką samą prędkością, bez względu na to, czy nośnik jest zaszyfrowany czy nie. Różnica polega na tym, że w przypadku zaszyfrowanego wolumenu procesor musi odszyfrowywać (lub zaszyfrowywać) dane w locie.

W przypadku mojego leciwego już nieco Pentiuma E5200 (2,5 GHz) prędkość szyfrowania wynosi ok. 180 MB/s, czyli jest znacznie wyższa niż potrzeba przy HDD. Gdybym jednak zaszyfrował wydajny SSD, szybkość jego pracy zostałaby znacznie ograniczona przez proces przetwarzania danych.

Nowe procesory Intela mają w większości sprzętowe wspomaganie szyfrowania AES, w związku z czym wydajność tego procesu jest nieporównywalnie wyższa. Kiedy testowałem SSD na kompie z procesorem Core i5 2500K ze sprzętową akceleracją AES, szybkość przetwarzania danych wynosiła ok. 2,5 GB/s (cztery rdzenie, zegar standardowy 3,3 GHz). Czyli w tym przypadku procek nie byłby wąskim gardłem nawet dla macierzy RAID 0 z czterech SSD z SATA 6.0 Gbps
__________________

Jarson jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.04.2012, 13:30   #86
Matefusz
Guru
 
Avatar użytkownika Matefusz
 
Data rejestracji: 10.10.2004
Lokalizacja: Częstochowa
Posty: 3,001
Matefusz jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Matefusz jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Matefusz jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Czyli jak zaszyfruję dysk zewnętrzny to na lapku (Core i5 2540M) będzie chodził bezproblemowo a krzaków może dostać np. przy AMD Athlon 1800mhz ?
__________________
Matefusz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.04.2012, 14:18   #87
Jarson
Pa rampamer
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jarson
 
Data rejestracji: 24.10.2006
Lokalizacja: Zachlajki
Posty: 9,267
Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Na tym Intelu jak najbardziej będzie śmigał Na AMD wolne zewnętrzne dyski (USB 2.0) będą pracować raczej bez przycinek, jeśli to jakiś ciekawy model z eSATA lub USB 3.0, to rzeczywiście procek nie wyrobi
__________________


Ostatnio zmieniany przez Jarson : 19.04.2012 o godz. 14:21
Jarson jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.04.2012, 14:43   #88
zefirek22
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 30.04.2012
Posty: 2
zefirek22 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam wszystkich. Mam problem z pre-testem programu podczas szyfrowania dysku systemowego. Otóż gdy wykonuję ponowny rozruch komputera po uruchomieniu pojawia się okienko (nie mogę umieścić obrazka, bo mam za mało postów. Obrazek z pierwszego postu z 2 stronie) a pod spodem jeszcze napis "booting..." no i trwa to i trwa i trwa.... Nie wiem czy ja coś robię źle, czy to bootowanie ma tyle trwać. Zrobiłem wszystko jak w poradniku. Z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi. System to win7x64. Pozdrawiam
zefirek22 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.05.2012, 12:49   #89
Jarson
Pa rampamer
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jarson
 
Data rejestracji: 24.10.2006
Lokalizacja: Zachlajki
Posty: 9,267
Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Ten pre-test jest właśnie po to, żeby sprawdzić czy dysk można bezpiecznie zaszyfrować na danym komputerze. Jeśli później następuje problem z bootowaniem, to jest spora szansa że wystąpiłby on po zaszyfrowaniu dysku.

Coś musi być nie tak - albo z dyskiem, albo z systemem operacyjnym.
__________________

Jarson jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.05.2012, 12:55   #90
Patrix
Pingwin specjalista.
 
Avatar użytkownika Patrix
 
Data rejestracji: 22.06.2002
Lokalizacja: Central Park
Posty: 15,084
Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
a truecrypt też x64 zainstalowałeś ?
__________________
amiga500site
Patrix jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Tagi
szyfrowanie, szyfrowanie danych, szyfrowanie dysku, truecrypt, truecrypt 5


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
IMPREZKA ON-LINE (tylko powyzej 18 lat) Remix Off topic 37390 02.12.2011 16:07
Nasze wybory Agusia Off topic 349 05.11.2007 18:59
nie dziala nagrany plik MrBiedrona Napędy optyczne DVD 17 22.10.2005 14:57
Po instalacji ser. od grafiki w XP zawiesza się a-dus Off topic 2 17.12.2002 17:33
Dlaczego na czacie wiadomości nie pojawiają się od razu po wysłaniu??? ZiP Off topic 5 31.08.2002 15:17


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 05:28.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.