Powrót   Forum CDRinfo.pl > Archiwizacja - Dyski twarde, SSD, pendrive, karty pamięci > Dyski twarde, SSD - Problemy, porady, software

Dyski twarde, SSD - Problemy, porady, software Tematy dotyczące problemów, porad i oprogramowania przeznaczonego dla dysków twardych oraz SSD.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 06.11.2013, 22:55   #16
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,435
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez Kultivator Podgląd Wiadomości
[...] nie w moim sześcioletnim laptopie [...]
Dlaczego nie?

Ja mam w ośmioletnim.
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 07.11.2013, 07:24   #17
Kultivator
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 05.11.2013
Posty: 5
Kultivator w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez joujoujou Podgląd Wiadomości
Dlaczego nie?

Ja mam w ośmioletnim.
Mhm wydajność dysku nie jest jakąś uniemożliwiająca mi działanie, używam go do photoshopa, muzyka/film/internet + bardzo sporadycznie partyjka kozaków...adobe premiere nawet na nim nie odpalamXD... dysk wymieniłem z 80->750 z myślą o przestrzeni a jego prędkość zrodziła we mnie pytania:

1. czy jest w 100% sprawny
2. czy taki transfer jest normalny dla tej klasy sprzętu czy coś działa za wolno
3. jeżeli za wolno czy to kwestia że lapek jest za stary/brak odpowiednich sterowników czy może coś innego

nie mniej następny dysk to będzie już pewnie SSD
Kultivator jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.11.2013, 07:40   #18
sobrus
Jukebox Hero
 
Avatar użytkownika sobrus
 
Data rejestracji: 17.09.2004
Lokalizacja: Back for the Attack
Posty: 10,800
sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Cytat:
Napisany przez Kultivator Podgląd Wiadomości
tendencja jest taka, że jak coś kopiuję to transfer spada systematycznie
Tak jak napisałem powyżej to może być całkiem normalne, zależnie od sposobu kolejkowania użytym w systemie.

Nie wiem jakie kolejkowanie jest w Windows, ale przykładowo w Linuksie przy ustawieniu kolejkowania CFQ obserwowałem identyczne zachowanie.

Tymczasem Deadline przez cały czas kopiowania utrzymywał stały poziom i równomiernie rozkładał cykle odczytu/zapisu.

Efekt jest taki, że przy małych plikach CFQ jest bezkonkurencyjny bo początkowa prędkość kopiowania jest imponująca, ale przy większych Deadline potrafi skończyć 30% szybciej, bo CFQ po krótkim sprincie się "zamula" (to nie jest uniwersalna prawda, zależy od dysków, kernela itd, więc nie sugerujcie się tym przy ustawianiu swojego kompa).

Podejrzewam, że w Windows kolejkowanie jest bliżej CFQ, bo jest to scheduler bardziej zaawansowany, zalecany i preferowany do komputerów domowych (m.in dzieli dysk sprawiedliwie między konkurujące programy).

Tymczasem prosty deadline jest raczej dla serwerów i SSD - ale ja go używam wszędzie - bo bardziej mi odpowiada jego przewidywalne zachowanie przy dużym obciążeniu.

Ostatnio zmieniany przez sobrus : 07.11.2013 o godz. 07:45
sobrus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
DYSK ZACINA SIĘ PRZY PRÓBIE PRZEKOPIOWYWANIA zibbits Odzyskiwanie danych 13 26.01.2012 14:18
Buczący dysk twardy kbkak23 Dyski twarde, SSD - Problemy, porady, software 5 05.10.2011 18:13
Proszę o pomoc:( - Twardy Dysk Dorian Dyski twarde, SSD - Problemy, porady, software 20 15.01.2007 14:58
Norton Ghost 2003 - bardzo wolny zapis miklewicz Off topic 1 20.06.2006 21:03
DVDdecrypter i bardzo wolny ripping Adrian DVD-Video 1 06.05.2004 22:38


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 01:06.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.