Powrót   Forum CDRinfo.pl > Archiwizacja - Dyski twarde, SSD, pendrive, karty pamięci > Dyski twarde, SSD - Problemy, porady, software

Dyski twarde, SSD - Problemy, porady, software Tematy dotyczące problemów, porad i oprogramowania przeznaczonego dla dysków twardych oraz SSD.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 15.11.2012, 11:09   #1
frog
Żabol
 
Avatar użytkownika frog
 
Data rejestracji: 27.04.2003
Lokalizacja: Zabrze
Posty: 2,168
frog niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Ciagle pracujacy dysk twardy w laptopie

Panowie wydaje mi sie ze mam problem z dyskiem twardym. Wyglada to tak ze od jakiegos czasu zaczalem slyszec dziwne dzwieki takie jakby ciche cykanie. Jakby ktos nakreca trybiki w zegarku czy cus. No ale myslalem ze tak cos chodzi w lapku. Ale ostatnio pojawily sie dodatkowe problemy. Dysk zaczal zapelniac sie ku koncowi. Zostalo mi okolo ostatnie 20GB wolnego miejsca i co probuje sciagnac za pliki (archiwa rar kilku set megowe lub kilku gigowe) to pojawiaja mi sie bledy CRC przy wypakowywaniu. Sciagam za pomoca Jdownloadera z roznych serwerow i kilka razy ten sam problem. Gdy sciagnalem ten sam plik z tego samego serweru na dysk zewn zapisujac to sciagnelo sie i wypakowalo no problem. Wiec zaczalem bardziej podejrzewac wlasnie ten dysk.

W HDD Tune 5.0 nic specjalnego zlego nie pokazywalo wiec zainstalowalem Hard Disk Sentinel. I w zakladce wydajnosc gdzie monitorowany jest na bierzaco dysk zauwazylem ze za kazdym razem jak slysze te cykanie to pojawia sie kropka sygnalizujaca prace dysk (jakis zapis) a nic doslownie na komputerze nie robie, nawet przy wylaczonym internecie.. Kropka pojawia sie co kilka sekund rowno z dzwiekiem cykania z lapka.
Czy ktos moze potwierdzic ze tez tak ma nic nie robiac na lapku ze slychac cykanie co kilka sekund ? A najlepiej jakby ktos mial ten program i czy mu sie pokazuje co kilka sekund zapis dysku jakis.
Dodam ze bywa czesto tak ze gdy cos kopiuje to cala reszta systemu strasznie wolno chodzi. Ogolnie mam wrazenie ze system wolno dziala. Myslalem ze wszystko to bedzie szybciej chodzic na takim lapku.
I teraz pytanie, jesli to wadliwy HDD to jak wyglada naprawa (wymiana) przy gwarancji NBD Della ? Przychodzi serwisant, diagnozuje ze jest wadliwy HDD i wklada nowy ? Czy jest mozliwosc jakos dogadania sie i zbackupowania pierw swoich danych na nowy dysk jesli ktos nie ma innego dysku na backup ?
Dodam Screena ze wspomnianego programu jak to wyglada :
http://i.imgur.com/81AXi.jpg
http://i.imgur.com/hsZJY.jpg
Oraz w zakladce INFORMACJE mam jeden wykrzynik zolty "Wartosc sumy kontrolnej ATA" :/
Raz tez po przeskanowaniu calej powierzchni dysku na starym HDD tune 4.6 pojawily mi sie takie cuda kilka razy, potem znikly :
http://i.imgur.com/FKsay.jpg
Na nowym HD Tune 5.00 juz sie tak nie pojawialo ani razu.

Co o tym myslicie ?
__________________

HARDSTYLE IS MY STYLE !!!

Ostatnio zmieniany przez joujoujou : 15.11.2012 o godz. 11:46 Powód: myślimy że za małe screeny dałeś - lepsze byłyby takie 6554228476476 x 837653484409409
frog jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Dysk Twardy wydaje z siebie"Cmykanie" pali015 Dyski twarde, SSD - Problemy, porady, software 6 05.03.2008 13:27
Hasło na dysk twardy karwat Dyski twarde, SSD - Problemy, porady, software 1 17.02.2008 07:28
Jaki dysk twardy 80GB wybrać? SEBAW Dyski HDD, SSD - Opinie, testy i recenzje 23 13.12.2003 16:15
Dysk twardy psuje się od nieużywania? puch Off topic 5 03.12.2003 09:17
Glośny dysk twardy - jak go wyciszyc? Ormianin Off topic 5 20.03.2003 19:14


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 22:13.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.