Powrót   Forum CDRinfo.pl > Archiwizacja - Dyski twarde, SSD, pendrive, karty pamięci > Dyski twarde, SSD - Problemy, porady, software

Dyski twarde, SSD - Problemy, porady, software Tematy dotyczące problemów, porad i oprogramowania przeznaczonego dla dysków twardych oraz SSD.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 05.03.2024, 16:03   #1
gregory89
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 14.09.2010
Posty: 13
gregory89 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Przeniesienie systemu z SATA na M2 SSD - nietypowe partycjonowanie

Cześć.
Chcę przenieść system operacyjny z dysku SATA na M2.
W komputerze mam dual boot: Windows 10 i postawiony obok, używany sporadycznie Windows 7, oba na osobnych dyskach.
Chcę przenieść 10-tkę.

Tyle tylko, że wcześniej, żeby uzyskać trochę więcej miejsca na dysku systemowym zdarzało mi się już przenosić partycję systemową na inne dyski.
Teraz sprawa wygląda tak, że system operacyjny bootujący w trybie UEFI i partycja systemowa UEFI są na różnych dyskach.
I wiem, że w niczym to nie przeszkadza, ale chciałbym przenieść na nowy dysk zarówno Windows 10, jak i jego partycję EFI (jak już uruchamiam Windows 7, to odpalam z BIOSCSM).


Tak to wygląda w diskmgmt i MiniTool Partition Wizard.




gregory89 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 17.04.2024, 17:04   #2
860lacov
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 21.11.2014
Posty: 4
860lacov w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Ogarnąłeś temat?

Nie mam pewności, ale możnaby na M2 stworzyć nową partycję EFI orazd drugą dla W10.
Sklonować partycje odpowiednio np clonezillą
Przypuszczam, że system się tu wysypie, ale z tego co pamiętam Windows w pierwszych krokach instalacyjnych ma 2 opcje. Jedna to instalacja, a druga to naprawa. Być może naprawa ogarnęłaby temat i przekonfigurowała odpowiednio EFI automatycznie
860lacov jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.04.2024, 21:46   #3
KaiQ
Guru
 
Avatar użytkownika KaiQ
 
Data rejestracji: 23.07.2018
Lokalizacja: Podkarpacie
Posty: 1,458
KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
jeśli masz opcję podłączyć wszystkie dyski jednocześnie i w żadnym (prócz tego na M.2) nie wprowadzać zmian, to czego się bać?
Pobierasz darmowy do prywatnego użytku Macrum Reflect i w locie klonujesz dysk, który chcesz zmigrować. Spójrz jednak wcześniej na kolejność dysków w BIOS bo i tutaj taką po podmianie będziesz musiał zachować. Jeśli masz 2 systemy operacyjne to tym bardziej. Plik rozruchowy NTLDR z tego co pamiętam tworzony jest na partycji ostatniego systemu operacyjnego, który jest instalowany i przy komplikacjach idzie go odbudować. Gdyby Ci nie poszło, to zawsze możesz wyciągnąć dysk M.2 i przywrócić poprzednią konfigurację.


BTW.
Większość Linuksów podczas bootowania w trybie live oferuje wystartowanie z poprzedniej poprzedniego OS (już zainstalowanego) lub nawet pozwala znaleźć inne systemy operacyjne, które jednak nie startują z jakiegoś powodu.

Bardzo dawno temu bawiłem się w instalację kilku systemów jednocześnie i za zboczenie uznaję sytuację jak na jednej jednostce miałem 5 OS. Mam nadzieję że czegoś nie przekręciłem
KaiQ jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Tagi
m2, nietypowe, partycjonowanie, przeniesienie, sata, ssd, systemu


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 14:20.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.