Powrót   Forum CDRinfo.pl > Archiwizacja - Dyski twarde, SSD, pendrive, karty pamięci > Dyski twarde, SSD - Problemy, porady, software

Dyski twarde, SSD - Problemy, porady, software Tematy dotyczące problemów, porad i oprogramowania przeznaczonego dla dysków twardych oraz SSD.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 12.06.2010, 18:26   #1
Kollorowy
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 12.06.2010
Posty: 3
Kollorowy w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dysk 2,5 cala SATA w tunerze na interfejsie ATA

Witam wszystkich użytkowników tego forum
Jest to mój pierwszy post w tej społeczności prosiłbym o poradę

A mianowicie zamierzałem zainstalować dysk twardy w tunerze satelitarnym Ipbox, który ma tylko wejście IDE/ATA. Dysk, który wybrałem jest to dysk na interfejsie SATA i zamierzałem go podłączyć poprzez adapter (orientacyjnie czytałem na innym forum, że ten sposób działa). Dysk, który wybrałem to WD2500BUDT, jest to dysk 2,5 cala przystosowany do urządzeń AV z buforem 32 MB.

Niestety dekoder nie odnalazł dysku.
Po kilku dniach męczarni i testach przejściówki okazało się, że:
1) komputer stacjonarny wykrywa dysk poprzez adapter, czyli jedno i drugie urządzenie jest OK
2) tuner satelitarny nie tylko nie wykrywa dysku WD2500BUDT, ale także dwóch kolejnych WD160BEVT i ST980825AS
3) tuner wykrywa dysk 3,5 cala Samsunga ST2504C

Gdzie leży problem? Czy jest jakaś szansa na podłączenie tego dysku do dekodera? Czy są może jakieś zworki czy coś innego na dysk 2,5 cala, które może by rozwiązały problem? Czy tuner, który ma interfejs ATA wykryje jakikolwiek dysk 2,5 cala na takim samym złączu po przejściówce?

Proszę o porady. Zależy mi na dysku 2,5 cala ponieważ jest dużo cichszy i wydaje mniej ciepła. Wybrałem dysk Sata, bo są sporo tańsze.
Kollorowy jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 13.06.2010, 18:52   #2
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,400
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Być może problem leży w systemie plików na owych dyskach - nie zdziwiłbym się, gdyby ipbox nie widział NTFS.
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.06.2010, 20:32   #3
Kollorowy
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 12.06.2010
Posty: 3
Kollorowy w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Właśnie nie, na dysku który ipbox wykrywa, czyli sp2504c są zainstalowane dwa linuxy na exp3 i windows na ntfs i dysk jest wykrywany, na wd2500budt jest zainstalowany linux na exp3 i niestety nie jest wykrywany. Coraz bardziej podejrzewam, że jeśli wina nie leży w ipboxie to może w przejściówce, zastanawiam się czy zaryzykować kupno adaptera jak na allegro na aukcji 1072234569.
Kollorowy jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.06.2010, 20:40   #4
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,400
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
A co mówi instrukcja na temat systemu plików?

Bo AFAIK ext3 powinien być widziany.

Zresztą - poczytaj, ewentualnie spytaj tutaj.
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.06.2010, 23:23   #5
Kollorowy
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 12.06.2010
Posty: 3
Kollorowy w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Ipbox nagrywa w systemie plików ext2, ext3, więc powinien takowe partycje wykryć, niestety chyba nie w tym rzecz. Albo Ipbox nie radzi sobie z każdym dyskiem Sata albo coś nie tak z tym adapterem?
Kollorowy jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Chuck Norris Morris Humor 111 07.10.2018 02:42
11 Wrzesnia WTC andy Off topic 51 22.11.2006 21:34
Przykład jak mozna zarobic na naiwnosci ludzi Ice Off topic 7 03.10.2005 01:41
problem z tmpg fati DVD-Video 1 11.12.2004 22:24


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 09:58.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.