Powrót   Forum CDRinfo.pl > Archiwizacja - Dyski twarde, SSD, pendrive, karty pamięci > Dyski twarde, SSD - Problemy, porady, software

Dyski twarde, SSD - Problemy, porady, software Tematy dotyczące problemów, porad i oprogramowania przeznaczonego dla dysków twardych oraz SSD.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 07.03.2010, 20:02   #1
groomus
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 07.03.2010
Posty: 1
groomus w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Problem z dyskiem

Dobra opowiem wam historię, na którą będę oczekiwał odpowiedzi..
Nie dawno ok. września, dostałem nowy komputer. Miał on wszystko to co trzeba aby można było grać na wszystkich najnowszych grach.. Problemy zaczęły się po 2 tygodniach, otóż stało się tak, że: Po włączeniu komputera wyskakiwał obraz z opcjami do wybrania "tryb awaryjny, uruchom komputer normalnie itd.", Wybrałem opcję uruchom normalnie. Gdy ładował się windows [taki czarny ekran, znaczek windowsa, pod spodem przelatywala niebieska kreska (ładowanie)] zazwyczaj czekałem maks. 5 sekund, a wtedy ok. 3-4 minut, po czym wyskoczył znany "blue screen" i komputer się zresetował.. Czynność się powtarzała, więc oddałem do naprawy.. coś tam zrobili i dostałem nowy dysk. Po miesiącu stało się identycznie to samo, wtedy gdy zawiozłem komputer do serwisu otrzymał wieść, że mają dużo takich przypadków i jest to wirus, brat obeznany we wszystkim zrobił formata i wgl okazało się, że działało.. Wszystko różniło się tylko tym, że w 1 przypadku nie szło zrobić formata.. Pod koniec stycznia zrobiło się to samo, tyle tylko że sam dałem rade zrobić formata i wszystko działało.. Od tygodnia czasem miałem tak, że po włączeniu komputer się zawieszał nic nie szło zrobić tylko pokazywał się "blue screen" i reset bądź wcześniej sam go zresetowałem. Skapnąłem się, że gdy mam włączonego torrenta to tak się dzieje więc wyłączałem i wszystko było ok do dzisiaj... Włączyłem komputer, po chwili się zawiesił.. Zrobiłem formata ale w pewnym momencie zwiecha i wszystko od nowa.. za 2 razem pisało mi coś z czego wynikało że dysk jest zepsuty.. Coś tam podoczepiałem podociskałem przy dysku i normalnie zrobiłem formata zainstalowałem windowsa. Ok zalogowałem się, pozostało tylko zainstalować sterowniki. Po zainstalowaniu sterownika z karty graficznej komputer się zresetował [normalne], a gdy włączał się po załadowaniu windowsa wyskoczył czarny ekran który widniał przez jakieś 2 min, później na 0,5 sek. blue screen i reset. Nie wiem co mam zrobić z tym fantem, brat mówi że dysk padł totalnie.. Wgl nie wiem co się działo wcześniej. Proszę o porady/pomoc kogoś obeznanego.
W nagrodę postawię dużeee piwo !

ten dysk to - Seagate Barracuda 7200
Pozdrawiam

Ostatnio zmieniany przez groomus : 07.03.2010 o godz. 20:12
groomus jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 07.03.2010, 20:37   #2
loki7777
Guru
 
Avatar użytkownika loki7777
 
Data rejestracji: 05.11.2004
Lokalizacja: Sligo;)
Posty: 6,290
loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Jak seria 11,firmware SD13 to zostaje go znowu oddac na gwarancje.
loki7777 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Serial ATA problem z dyskiem berix Dyski twarde, SSD - Problemy, porady, software 10 17.07.2009 07:53
Problem z Dyskiem Caviarr kojot6664 Dyski twarde, SSD - Problemy, porady, software 1 07.07.2009 21:32
Problem z dyskiem SEAGATE 7200.11 320gb (z NCQ i czasem dostepu) ricko11 Dyski twarde, SSD - Problemy, porady, software 2 24.12.2008 11:43
Dziwny problem z dyskiem djc Off topic 21 20.06.2003 12:36
problem z dyskiem... krzpac Off topic 6 05.05.2003 20:35


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 15:23.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.