Powrót   Forum CDRinfo.pl > Archiwizacja - Dyski twarde, SSD, pendrive, karty pamięci > Dyski twarde, SSD - Problemy, porady, software

Dyski twarde, SSD - Problemy, porady, software Tematy dotyczące problemów, porad i oprogramowania przeznaczonego dla dysków twardych oraz SSD.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 08.04.2014, 10:59   #1
Domell1
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.10.2011
Posty: 36
Domell1 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dysk Samsung pada??

witam
sprawa dotyczy dysku 2,5 cale samsunga ST640LM000 mam go na gwarancji do 26 kwietnia jeśli by ktoś mógł stwierdzić czy ten dysk mogę odesłać na gwarancje byłbym wdzięczny
używam go w laptopie emachines e730
ogólnie od tygodnia znacznie spadły mi prędkości tj normalnie nie wypakowuje w obrębie jednego dysku tylko po usb na drugi dysk i jak wcześniej miałem prędkości max dla usb 2.0 czyli 22-24MB/s tak od tygodnia mam od 1MB do 10MB/s dodatkowo system (windows 7 x64) mi się zamula niemiłosiernie
by wykluczyć ewentualne wirusy i trojany instalowałem system na nim 2-a razy
kopiowanie z tego dysku podpiętego pod sata na komputerze stacjonarnym też nie powala leci max 25MB/s
skanowanie mhdd nie pokazuje błędów i problemów sektorów "wolnych" których jest sztuk 2 (wczoraj w nocy testowałem)

PARAMETRY SMART


test hdtune na komputerze stacjonarnym (zajdę do domu dorzucę test zrobiony na laptopie)


proszę o pomoc gdyż już brak mi pomysłu czy aby na pewno dysk się kończy czy być może kończy się laptop ale skoro laptop to czemu mizerne prędkości kopiowania po kablu sata na komputerze stacjonarnym??
Domell1 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 08.04.2014, 16:28   #2
Domell1
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.10.2011
Posty: 36
Domell1 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Domell1 Podgląd Wiadomości
witam
sprawa dotyczy dysku 2,5 cale samsunga ST640LM000 mam go na gwarancji do 26 kwietnia jeśli by ktoś mógł stwierdzić czy ten dysk mogę odesłać na gwarancje byłbym wdzięczny
używam go w laptopie emachines e730
ogólnie od tygodnia znacznie spadły mi prędkości tj normalnie nie wypakowuje w obrębie jednego dysku tylko po usb na drugi dysk i jak wcześniej miałem prędkości max dla usb 2.0 czyli 22-24MB/s tak od tygodnia mam od 1MB do 10MB/s dodatkowo system (windows 7 x64) mi się zamula niemiłosiernie
by wykluczyć ewentualne wirusy i trojany instalowałem system na nim 2-a razy
kopiowanie z tego dysku podpiętego pod sata na komputerze stacjonarnym też nie powala leci max 25MB/s
skanowanie mhdd nie pokazuje błędów i problemów sektorów "wolnych" których jest sztuk 2 (wczoraj w nocy testowałem)

PARAMETRY SMART


test hdtune na komputerze stacjonarnym (zajdę do domu dorzucę test zrobiony na laptopie)


proszę o pomoc gdyż już brak mi pomysłu czy aby na pewno dysk się kończy czy być może kończy się laptop ale skoro laptop to czemu mizerne prędkości kopiowania po kablu sata na komputerze stacjonarnym??
ten sam dysk w laptopie


PS sorki że odpisuje na swój post ale nie mogłem wyedytować wcześniejszy post
Domell1 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.04.2014, 21:19   #3
KC42
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 14.12.2003
Posty: 661
KC42 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Domell1 Podgląd Wiadomości
ten sam dysk w laptopie


PS sorki że odpisuje na swój post ale nie mogłem wyedytować wcześniejszy post
błąd smart C7 to uszkodzony kabelek sata albo gniazdko na płycie głównej lub dysku, wymień kabel sata
KC42 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Uszkodzony dysk aldaris Odzyskiwanie danych 2 17.09.2010 15:23
Komputer nie widzi dysku zewnętrznego SAMSUNG S2 Portable ? monmar1 Dyski twarde, SSD - Problemy, porady, software 12 25.08.2010 08:59
[Sprzedam] Obudowę Welland ME-740U2F oraz dysk Samsung 250GB! Matefusz Kupię/Sprzedam/Zamienię 0 27.01.2009 23:32
Piszczący dysk Seagate Kunte Dyski twarde, SSD - Problemy, porady, software 12 04.09.2005 15:54
Dysk twardy psuje się od nieużywania? puch Off topic 5 03.12.2003 10:17


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 09:47.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.