Powrót   Forum CDRinfo.pl > Archiwizacja - Dyski twarde, SSD, pendrive, karty pamięci > Dyski twarde, SSD - Problemy, porady, software

Dyski twarde, SSD - Problemy, porady, software Tematy dotyczące problemów, porad i oprogramowania przeznaczonego dla dysków twardych oraz SSD.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 15.02.2009, 03:36   #1
arcygienek
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 07.02.2009
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 22
arcygienek w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dysk zewnętrzny i konfiguracja komputera.

Witam!
Czy aby w pełni korzystać z dodatkowego dysku zewnętrznego,należy zmodyfikować jakieś ustawienia BIOSu albo systemu?Próbowałem znaleźć coś na ten temat na forum i nie tylko,ale nic nie ma...
arcygienek jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 15.02.2009, 10:14   #2
yahol
Głupi Yasio
 
Avatar użytkownika yahol
 
Data rejestracji: 27.05.2003
Lokalizacja: **.#
Posty: 4,467
yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Dysk w kieszeni po USB lib FW? - nic!
System musi wykrycelektronike kieszeni, rozpoznac dysk i OK>
Nic sie nie ustawia.
__________________
Powyższa wypowiedz, wyraża jedynie moja opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie ani w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez ostrzeżenia i podawania przyczyn.
******************************************
Monarchista, podstępnie knujący przeciwko Republice i demokracji!
yahol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.02.2009, 15:54   #3
patologia
Bywalec
 
Avatar użytkownika patologia
 
Data rejestracji: 14.02.2005
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 64
patologia zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
.. ale pod warunkiem, że dysk był wcześniej formatowany.
Jeśli jest nowy należy wejść w narzędzia administracyjne, znaleźć zarządzanie dyskami (lub użyć jakiegoś Partition Magic'a) - będzie widoczny jako szary blok. Rozwijasz na nim opcje, formatujesz np. jako NTFS. Po zakończeniu procesu podłączasz pod jakiekolwiek komputer i cacy będzie.
patologia jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.02.2009, 16:07   #4
yahol
Głupi Yasio
 
Avatar użytkownika yahol
 
Data rejestracji: 27.05.2003
Lokalizacja: **.#
Posty: 4,467
yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Cytat:
Napisany przez patologia Podgląd Wiadomości
..
i cacy będzie.
...albowiem wszystkie surowe dyski, należy zainicjować i sformatować
__________________
Powyższa wypowiedz, wyraża jedynie moja opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie ani w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez ostrzeżenia i podawania przyczyn.
******************************************
Monarchista, podstępnie knujący przeciwko Republice i demokracji!
yahol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.02.2009, 19:33   #5
arcygienek
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 07.02.2009
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 22
arcygienek w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez yahol Podgląd Wiadomości
...albowiem wszystkie surowe dyski, należy zainicjować i sformatować
Serdeczne dzięki dla wszystkich!Jest cacy,bo dysk był już sformatowany fabrycznie i od razu po podłączeniu został przyjęty...Chciałem się tylko upewnić czy nie trzeba czegoś poustawiać,żeby komunikacja po USB była możliwie jak najlepsza.
Przy okazji mam ciekawostkę : chciałem go podzielić na partycje z poziomu zarządzania dyskami,ale nie da się.A na stronie pomocy technicznej mikroszitu piszą,że się da...Czemuż to tak się dzieje?!Od razu dodam,że mam uprawnienia administratora - Win XP Home.
arcygienek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.02.2009, 21:05   #6
jesi
Forumator
 
Avatar użytkownika jesi
 
Data rejestracji: 11.09.2006
Lokalizacja: łódzkie/śląskie
Posty: 884
jesi jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>jesi jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cytat:
Napisany przez arcygienek Podgląd Wiadomości
Przy okazji mam ciekawostkę : chciałem go podzielić na partycje z poziomu zarządzania dyskami,ale nie da się.A na stronie pomocy technicznej mikroszitu piszą,że się da...Czemuż to tak się dzieje?!Od razu dodam,że mam uprawnienia administratora - Win XP Home.
Hmm, skoro dysk był już sformatowany to tym samym była utworzona już partycja. Partycji nie podzielisz na partycje. Trzeba ją usunąć i wtedy dysk podzielisz. Chyba, że nie o to chodzi, to napisz coś więcej.
Ewentualnie jakimś zewnętrznym programem dasz radę, bez usuwania odejmiesz miejsce na nową partycje i wtedy utworzysz nową.
jesi jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.02.2009, 21:28   #7
yahol
Głupi Yasio
 
Avatar użytkownika yahol
 
Data rejestracji: 27.05.2003
Lokalizacja: **.#
Posty: 4,467
yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
PPM na Moj Komputer (na twoim pulpicie dla jasnosci ) -zarządzaj dyskami-PPM na dysk-usuń partycje-potwierdź-nowa partycja (podaj rozmiar) i tak tyle razy ile partycji.

Osobiście na dyskach zewnętrznych nie zakładam partycji to sie mija z celem, wystarcza foldery.
__________________
Powyższa wypowiedz, wyraża jedynie moja opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie ani w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez ostrzeżenia i podawania przyczyn.
******************************************
Monarchista, podstępnie knujący przeciwko Republice i demokracji!
yahol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.02.2009, 22:01   #8
arcygienek
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 07.02.2009
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 22
arcygienek w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez yahol Podgląd Wiadomości
PPM na Moj Komputer (na twoim pulpicie dla jasnosci )....
Jasne...Taką wiedzą,to już się mogę pochwalić,ale miło,że masz chęć na tak drobiazgowe wskazówki...Natomiast tego,że po formacie jest już partycja,której nie da się podzielić - nie wiedziałem.Wcześniej takie opracje robiłem Partition Magicem,a tym sposobem dopiero pierwszy raz...Trochę na ten dysk już wrzuciłem,więc co będzie,jeśli partycję usunę?Wszystko zginie czy po prostu pozostanie w obszarze nie podzielonym na partycje?

P.s. To jest dysk 1 TB,więc chce go podzielić dla łatwiejszego przeszukiwania.
arcygienek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.02.2009, 22:09   #9
prometeusz
Guru
 
Avatar użytkownika prometeusz
 
Data rejestracji: 07.01.2003
Posty: 8,319
prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Cytat:
Napisany przez yahol Podgląd Wiadomości
P

Osobiście na dyskach zewnętrznych nie zakładam partycji to sie mija z celem, wystarcza foldery.
Mozesz to rozwinac
__________________



prometeusz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.02.2009, 22:45   #10
yahol
Głupi Yasio
 
Avatar użytkownika yahol
 
Data rejestracji: 27.05.2003
Lokalizacja: **.#
Posty: 4,467
yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Cytat:
Napisany przez prometeusz Podgląd Wiadomości
Mozesz to rozwinac
Rozwijam:
-znaczy to dokładnie tyle, ze zakładam jedna partycje, niezależnie od wielkości dysku.
Nie dziele dysku na partycje, bo dla mnie partycje na zewnętrznym dysku, mijają sie z logika (moja - dla jasności)Nikt z tym poglądem nie musi sie zgadzać i stosować.
To wolny wybór każdego usera.
I nikogo nie zamierzam do stosowania tego rozwiązania przekonywać.


Ad vocem: słowo partycje w poprzednim poście. zastosowałem w liczbie mnogiej.
To gwoli rozwinięcia.
__________________
Powyższa wypowiedz, wyraża jedynie moja opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie ani w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez ostrzeżenia i podawania przyczyn.
******************************************
Monarchista, podstępnie knujący przeciwko Republice i demokracji!

Ostatnio zmieniany przez yahol : 15.02.2009 o godz. 22:49
yahol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.02.2009, 23:14   #11
prometeusz
Guru
 
Avatar użytkownika prometeusz
 
Data rejestracji: 07.01.2003
Posty: 8,319
prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Pytalem , bo balem sie ze montujesz partycje do katalogu.
Jak to w Unixach bywa. Tam to zdaje egzamin przy ntfs-ie, w windzie raz zamontowalem partycje pod katalog i myslalem ze mnie rozniesie
Tez jestem zwolennikiem jednej
edit
spac mi nie dawalo NFS-ie oczywiscie
__________________




Ostatnio zmieniany przez prometeusz : 16.02.2009 o godz. 00:02
prometeusz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.02.2009, 01:45   #12
arcygienek
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 07.02.2009
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 22
arcygienek w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez yahol Podgląd Wiadomości
Rozwijam:
-znaczy to dokładnie tyle, ze zakładam jedna partycje, niezależnie od wielkości dysku.
Nie dziele dysku na partycje, bo dla mnie partycje na zewnętrznym dysku, mijają sie z logika (moja - dla jasności)Nikt z tym poglądem nie musi sie zgadzać i stosować.
To wolny wybór każdego usera.
I nikogo nie zamierzam do stosowania tego rozwiązania przekonywać.


Ad vocem: słowo partycje w poprzednim poście. zastosowałem w liczbie mnogiej.
To gwoli rozwinięcia.
Cytat:
Napisany przez prometeusz Podgląd Wiadomości
Pytalem , bo balem sie ze montujesz partycje do katalogu.
Jak to w Unixach bywa. Tam to zdaje egzamin przy ntfs-ie, w windzie raz zamontowalem partycje pod katalog i myslalem ze mnie rozniesie
Tez jestem zwolennikiem jednej
edit
spac mi nie dawalo NFS-ie oczywiscie
Halo,halo,Panowie!Nie kłócić się!...I nie zmieniać tematu!To mój wątek,no nie? A ja pytałem czy usuwając partycję z tego twardziela,usunę też to,co jest na niej?
arcygienek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.02.2009, 01:48   #13
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
No jasne...
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.02.2009, 01:51   #14
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,399
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Musisz się przyzwyczaić, że na tym forum często tematy dryfują w zupełnie nieprzewidzianym kierunku.

Oczywistym jest, że usunięcie partycji usuwa też jej zawartość - można jednak tego uniknąć stosując managery partycji, tylko odradzam partition magic - nie jest pewny, potrafi się sypnąć. Dużo pewniejszy jest darmowy, bootowalny gparted.
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.02.2009, 02:03   #15
arcygienek
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 07.02.2009
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 22
arcygienek w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez joujoujou Podgląd Wiadomości
Musisz się przyzwyczaić, że na tym forum często tematy dryfują w zupełnie nieprzewidzianym kierunku.

Oczywistym jest, że usunięcie partycji usuwa też jej zawartość - można jednak tego uniknąć stosując managery partycji, tylko odradzam partition magic - nie jest pewny, potrafi się sypnąć. Dużo pewniejszy jest darmowy, bootowalny gparted.
Wiem,wiem...Nie tylko na tym,zresztą,dryfują...Natomiast co do partition magica,to mnie zaskoczyłeś.Dotychczas wielokrotnie posługiwałem się właśnie nim i nigdy nie miałem żadnych problemów.Ale mogę wypróbować tez ten,który polecasz.Niech stracę...
arcygienek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Dysk do notebooka i obudowa na dysk 2,5 cala andrzejj9 Dyski HDD, SSD - Opinie, testy i recenzje 47 20.08.2008 08:39
Dysk zewnętrzny gregruda Napędy optyczne DVD 6 21.11.2007 21:58
Nagrywanie DVD oraz CDR - uciekający RAM, spowolnienie komputera Bi@ły Napędy optyczne CD 15 28.09.2005 18:48
Dysk SATA Kunte Off topic 6 09.09.2005 21:46
Piszczący dysk Seagate Kunte Dyski twarde, SSD - Problemy, porady, software 12 04.09.2005 15:54


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 11:36.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.