Powrót   Forum CDRinfo.pl > Archiwizacja - Dyski twarde, SSD, pendrive, karty pamięci > Dyski twarde, SSD - Problemy, porady, software

Dyski twarde, SSD - Problemy, porady, software Tematy dotyczące problemów, porad i oprogramowania przeznaczonego dla dysków twardych oraz SSD.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 01.03.2005, 20:06   #1
PIOTR34
..: DVD-VIDEO :..
 
Avatar użytkownika PIOTR34
 
Data rejestracji: 20.08.2003
Lokalizacja: Kraków
Posty: 2,069
PIOTR34 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Dysk twardy padł, gwarancja

Witam wszystkich, jak w temacie mam dysk Segate 60GB który dzisiaj padł i mam na niego gwarancję do maja 2005 roku. I tu kieruję do was pytanie czy jeśli dysk padł na 100% to serwis wymieni go na nowy model?

P.S Dysk siadł totalnie wykazuje w XP 956 MB oczywiście sprawdzałem u siebie i u kumpla.
Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
__________________
Pozdrowionka
Regulamin forum:
DVD2SVCD - Poradnik

PIOTR34 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 01.03.2005, 20:29   #2
bubson
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika bubson
 
Data rejestracji: 03.07.2002
Posty: 185
bubson zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez PIOTR34
Witam wszystkich, jak w temacie mam dysk Segate 60GB który dzisiaj padł i mam na niego gwarancję do maja 2005 roku. I tu kieruję do was pytanie czy jeśli dysk padł na 100% to serwis wymieni go na nowy model?

P.S Dysk siadł totalnie wykazuje w XP 956 MB oczywiście sprawdzałem u siebie i u kumpla.
Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

to zalezy, bo jesli Seagate bedzie mial takie dyski na stanie, to dadza Ci ten sam model, tylko ze bedzie 'zregerenowany', oczywiscie z pelna gwarancja. Czasem sie mozna dogadac z serwisem/sklepem ze np doplacisz pare zlotych do nowego/wiekszego modelu. Aha - przed oddaniem dysku do serwisu proponuje zrobic format, sprobowac fdisk itd - jesli np okaze sie ze dysk jest dobry to serwis policzy sobie kase za sprawdzanie dysku.
bubson jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.03.2005, 20:35   #3
PIOTR34
..: DVD-VIDEO :..
 
Avatar użytkownika PIOTR34
 
Data rejestracji: 20.08.2003
Lokalizacja: Kraków
Posty: 2,069
PIOTR34 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Format nie pomaga, nadal pokazuje magiczną liczbę 956MB, nawet jak usunołem partycje to był problem z zamontowaniem nowej.
__________________
Pozdrowionka
Regulamin forum:
DVD2SVCD - Poradnik

PIOTR34 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.03.2005, 14:49   #4
Proton
Wymiatacz
 
Avatar użytkownika Proton
 
Data rejestracji: 18.06.2002
Lokalizacja: Houston
Posty: 585
Proton zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez bubson
to zalezy, bo jesli Seagate bedzie mial takie dyski na stanie, to dadza Ci ten sam model, tylko ze bedzie 'zregerenowany', oczywiscie z pelna gwarancja. Czasem sie mozna dogadac z serwisem/sklepem ze np doplacisz pare zlotych do nowego/wiekszego modelu. Aha - przed oddaniem dysku do serwisu proponuje zrobic format, sprobowac fdisk itd - jesli np okaze sie ze dysk jest dobry to serwis policzy sobie kase za sprawdzanie dysku.
Żadna firma nie wyda Klientowi w ramach reklamacji zregenerowanego dysku, czy towaru naprawionego nie Twojego! To jest co najwyżej głupie piep**enie wielkiego Pana Serwisanta w sklepie! Dostają od Producenta nowe elementy, a ludziom wciskają używne...
Owszem, Producent/Przedstawiciel Producenta może dysk naprawić i zwrócić Tobie naprawiony, ale to musi być dysk który zakupiłeś, czyli Twój! Jak możesz otrzymać nie swój, używany dysk?! Prawo tego nie przewiduje. Istnieje coś takiego, jak prawo własności .
Czy jak buty się Tobie rozlecą, oddasz je do naprawy do Producenta, to odbierzesz nie swoje, używane buty?! W końcu dobre...
Przestańcie sobie ludzie dawać wciskać głupoty, bo inni na tym żerują.
Nie nalezy też korzystać z gwarancji wystawionej na kawałku papieru przez sklep. Są tam z reguły niekorzystne zapisy dla Klienta. Przecież jest coś takiego, jak możliwość reklamacji tytułem niezgodności. Ludzie, nauczcie się egzekwować swoje prawa...
Do możliwości reklamacji towaru, praw i sposobów wyegzekwowania odsyłam na stornkę w linku:
http://www.ih.katowice.pl/prawa_zalozenia.htm

Ostatnio zmieniany przez Proton : 02.03.2005 o godz. 15:01
Proton jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.03.2005, 16:28   #5
bubson
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika bubson
 
Data rejestracji: 03.07.2002
Posty: 185
bubson zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Proton
Żadna firma nie wyda Klientowi w ramach reklamacji zregenerowanego dysku, czy towaru naprawionego nie Twojego! To jest co najwyżej głupie piep**enie wielkiego Pana Serwisanta w sklepie! Dostają od Producenta nowe elementy, a ludziom wciskają używne...
Owszem, Producent/Przedstawiciel Producenta może dysk naprawić i zwrócić Tobie naprawiony, ale to musi być dysk który zakupiłeś, czyli Twój! Jak możesz otrzymać nie swój, używany dysk?! Prawo tego nie przewiduje. Istnieje coś takiego, jak prawo własności .
Czy jak buty się Tobie rozlecą, oddasz je do naprawy do Producenta, to odbierzesz nie swoje, używane buty?! W końcu dobre...
Przestańcie sobie ludzie dawać wciskać głupoty, bo inni na tym żerują.
Nie nalezy też korzystać z gwarancji wystawionej na kawałku papieru przez sklep. Są tam z reguły niekorzystne zapisy dla Klienta. Przecież jest coś takiego, jak możliwość reklamacji tytułem niezgodności. Ludzie, nauczcie się egzekwować swoje prawa...
Do możliwości reklamacji towaru, praw i sposobów wyegzekwowania odsyłam na stornkę w linku:
http://www.ih.katowice.pl/prawa_zalozenia.htm
no nie bede sie sprzeczal, ale.....oddawalem do serwisu kilka dyskow (moje i znajomych) ktore mialy bad sektory. Dyski ktore dostalem w zamian to byly takie same modele, ale mialy nalepke taka pomaranczowa ktora jesli dobrze pamietam mowila 'service part'. Gwarancja byla przedluzona o okres 'wizyty' dysku w serwisie. Jakies 2 miesiace temu wyslalem swoj dysk 120GB do Maxtora bo sie elektronika spalila - dostalem taki sam model dysku z nalepka 'refurbished' ale to nie byl moj oryginalny dysk. Wydaje mi sie ze producent/serwis moze tak robic - prawo wlasnosci tu raczej nie dziala, o ile da Ci dysk ktory ma takie same parametry jak twoj stary dysk (to samo tyczy sie innych podzespolow komputerowych). I nie porownuj dyskow do butow bo to zupelnie inna sprawa.....
bubson jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.03.2005, 16:49   #6
Proton
Wymiatacz
 
Avatar użytkownika Proton
 
Data rejestracji: 18.06.2002
Lokalizacja: Houston
Posty: 585
Proton zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez bubson
no nie bede sie sprzeczal, ale.....oddawalem do serwisu kilka dyskow (moje i znajomych) ktore mialy bad sektory. Dyski ktore dostalem w zamian to byly takie same modele, ale mialy nalepke taka pomaranczowa ktora jesli dobrze pamietam mowila 'service part'. Gwarancja byla przedluzona o okres 'wizyty' dysku w serwisie. Jakies 2 miesiace temu wyslalem swoj dysk 120GB do Maxtora bo sie elektronika spalila - dostalem taki sam model dysku z nalepka 'refurbished' ale to nie byl moj oryginalny dysk. Wydaje mi sie ze producent/serwis moze tak robic - prawo wlasnosci tu raczej nie dziala, o ile da Ci dysk ktory ma takie same parametry jak twoj stary dysk (to samo tyczy sie innych podzespolow komputerowych). I nie porownuj dyskow do butow bo to zupelnie inna sprawa.....
Z dyskami jest taka sama sytuacja, jak z butami. Specjalnie starałem się dać dobitny porzykład.
To, że ludzie odbierają taki sprzęt... cóż, skoro im to odpowiada Przedstawiciel Producenta/Producent też pewnie zadowolony z takiej Klienteli.
Powiedz proszę, co zrobiłeś, aby otrzymać sprzęt nowy? Czy powiedziałeś w trakcie odbierania dysków, żeby zjeżdżali ze złomem i żądasz albo dysku własnego naprawionego, a jeśli nie byli w stanie naprawić, to żądasz egzemplarza nowego?
Wiem, że niekiedy jest trudno wyegzekwować swoje prawa, ale skoro ktoś lubi odpuszczać wiedząc, że ma rację...
Proton jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.03.2005, 17:09   #7
REi
ClassicGOD
 
Avatar użytkownika REi
 
Data rejestracji: 24.02.2004
Lokalizacja: Tychy
Posty: 3,093
REi niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
@Proton koszt produkcji elektronik jak i czesci mechanicznej dysku (puszki ) jest bardzo podobny i gdy dysk trafia do servisu z dobra elektronika i padnietymi talerzami odkreca sie elektronike wymienia zaly zestaw mechaniczny (taleze glowice i mechanike razem z obudowa) i przykreca sie stara elektronike - bo na holere wyrzucac 1/2 dobrego dysku? dysk jest naprawiony i na wymienonej czesci moze znajdowac sie informacja ze ta cesc zostala wymieniona np 'refurbished', 'service part' itp. Nie jest wymieniany w calosci, i jest to zgodne z prawem poniewaz otrzymujesz sprawna czesc.
__________________

God's Final Message to His Creation: "We apologise for the inconvenience"
REi jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.03.2005, 17:11   #8
bubson
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika bubson
 
Data rejestracji: 03.07.2002
Posty: 185
bubson zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Proton
Z dyskami jest taka sama sytuacja, jak z butami. Specjalnie starałem się dać dobitny porzykład.
To, że ludzie odbierają taki sprzęt... cóż, skoro im to odpowiada Przedstawiciel Producenta/Producent też pewnie zadowolony z takiej Klienteli.
Powiedz proszę, co zrobiłeś, aby otrzymać sprzęt nowy? Czy powiedziałeś w trakcie odbierania dysków, żeby zjeżdżali ze złomem i żądasz albo dysku własnego naprawionego, a jeśli nie byli w stanie naprawić, to żądasz egzemplarza nowego?
Wiem, że niekiedy jest trudno wyegzekwować swoje prawa, ale skoro ktoś lubi odpuszczać wiedząc, że ma rację...
Kiedys oddalem dysk sasiadki. Serwis byl zaraz przy sklepie gdzie kupowalem jej ten dysk. Byl to chyba IBM30GB - jakas ferelna seria bo dwa takie dyski sie sie zrabaly - przy trzecim razie powiedzialem ze chce doplacic do innego wiekszego dysku, powiedzieli OK - doplacilem chyba 40 zeta do Maxtora 40GB i jak dotad jest OK.
bubson jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.03.2005, 17:29   #9
Proton
Wymiatacz
 
Avatar użytkownika Proton
 
Data rejestracji: 18.06.2002
Lokalizacja: Houston
Posty: 585
Proton zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez REi
@Proton koszt produkcji elektronik jak i czesci mechanicznej dysku (puszki ) jest bardzo podobny i gdy dysk trafia do servisu z dobra elektronika i padnietymi talerzami odkreca sie elektronike wymienia zaly zestaw mechaniczny (taleze glowice i mechanike razem z obudowa) i przykreca sie stara elektronike - bo na holere wyrzucac 1/2 dobrego dysku? dysk jest naprawiony i na wymienonej czesci moze znajdowac sie informacja ze ta cesc zostala wymieniona np 'refurbished', 'service part' itp. Nie jest wymieniany w calosci, i jest to zgodne z prawem poniewaz otrzymujesz sprawna czesc.
Ale nie przyczepiłbym się do wymiany elektroniki w dysku. Zresztą numer seryjny pewnie z tego powodu nie jest umieszczany na elektronice.
Natomiast nie porzyjąłbym dysku, gdzie została się tylko elektronika z mojego dysku. Dlaczego mam dostać resztę dysku, czyli najbardziej wrażliwą część dysku, od nie wiadomo kogo? Od kogoś, kto być może uprawiał pasjonujący sport - rzut dyskiem na odległość?
To, że ktoś składa z dwóch dysków jeden, to bardzo fajnie... ale wciskając to komuś w ramach wymiany, to już jest niezgodne z prawem. Niech sobie ten ktoś idzie z tymi dyskami na giełdę i sprzedaje za 1/4 wartości nowego dysku, bo więcej nie dostanie za takie "składaki".
Proton jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.03.2005, 18:31   #10
wolfen3
Madafaker
 
Avatar użytkownika wolfen3
 
Data rejestracji: 08.08.2004
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław
Posty: 498
wolfen3 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
A jak moja kochana 40 -stka Fujitsu padła to próbowałem ją sam wskrzesic ale to juz pomine no i z serwisu dostałem nowiutkiego maxtora 40 GB i 7200 obrotów, czyli lepszego, który służy mi do dzisiaj
__________________
<---nie ważne co wam mówią, ale pamiętajcie, cukru nigdy za dużo--->
wolfen3 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 08:41.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.