Powrót   Forum CDRinfo.pl > Archiwizacja - Dyski twarde, SSD, pendrive, karty pamięci > Dyski twarde, SSD - Problemy, porady, software

Dyski twarde, SSD - Problemy, porady, software Tematy dotyczące problemów, porad i oprogramowania przeznaczonego dla dysków twardych oraz SSD.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 17.03.2010, 19:40   #1
KokiX
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 17.03.2010
Posty: 2
KokiX w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dysk twardy w trybie SATA II

Witam, mam mały problem z moim dyskiem, aby pracował w trybie SATA II. Otóż wgrywałem sterowniki ze strony producenta swojej płyty głównej (Gigabyte) i wgrały się tylko do GSATA II, jednak do normalnego SATA II już się nie wgrały (błąd pliku). Sterowniki wgrywałem tak jak zalecał producent, czyli podczas instalacji systemu. Na liście sterowników do wgrania (to co wyszukał na dyskietcce system) wybrałem jedną z pozycji, wydawało mi się, że będzie to główny sterownik, a reszta to podpozycje, czyli składniki tego sterownika i teraz nie wiem. Na dyskietkę wgrałem sterownik AHCI/RAID do GSATA II x86 czyli 32bit... Po uruchomieniu systemu sprawdziłem czy wgrał się sterownik - w Menedżerze urządzeń>Kontrolery SCSI i RAID znalazłem kontroler dysku, czyli GIGABYTE GBB36X. Sterownik do urządzenia został wgrany. Tylko nie wiem czy na prawdę został wgrany, bo w HD Tune (najnowsza wersja) nadal pokazuje mi tryb ATA/ATAPI-7 SATA I
ACTIVE: UDMA Mode 6. Zależy mi trochę na NCQ, dysk to obsługuje, a szkoda aby pracował w trybie IDE... Proszę o pomoc, transfer na GSATA II wynosi nie więcej niż 90 i dość mocno skacze, a na złączu SATA II i ustawieniu Native IDE osiąga podobne rezultaty, lecz nie spada tak nisko.

Jeśli podałem zbyt mało informacji to proszę o powiadomienie...

Pozdrawiam, Koki
KokiX jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 17.03.2010, 20:28   #2
yahol
Głupi Yasio
 
Avatar użytkownika yahol
 
Data rejestracji: 27.05.2003
Lokalizacja: **.#
Posty: 4,467
yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
A dysk ma zworki na SATA I czy SATA II.
Obecnie już rzadko, ale zdarza sie, ze producent ustawia SATA I.
__________________
Powyższa wypowiedz, wyraża jedynie moja opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie ani w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez ostrzeżenia i podawania przyczyn.
******************************************
Monarchista, podstępnie knujący przeciwko Republice i demokracji!
yahol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.03.2010, 18:15   #3
KokiX
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 17.03.2010
Posty: 2
KokiX w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Wyjąłem zworkę i pokazało mi, że mam SATA II na portach GSATA II, transfer wzrósł do 90-93 max, lecz komp zaczął się zawieszać... Musiałem zrezygnować z GSATA. Podpiąłem więc do złącz SATA II bez zworki i ustawione w BIOSie jako SATA>AHCI i komp się włączył, nie zawiesza się. Tylko jedynym problemem jest to, że transfer skacze i trzyma się słabiej niż na GSATA. W HD Tune nie pokazuje mi teraz informacji o dysku... szkoda, nie widać czy jest SATA II czy nie, ale domyślam się, że jest dobrze.
KokiX jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Seagate Barracuda 7200.10 ST3200820AS, 200 GB, 8MB, SATA II MacGyver Dyski HDD, SSD - Opinie, testy i recenzje 0 26.01.2008 20:26
Dysk twardy andrzejj9 Dyski HDD, SSD - Opinie, testy i recenzje 42 02.08.2006 13:17
Twardy dysk - Maxtor czy Caviar??? andrzejj9 Off topic 48 27.01.2003 10:09
Twardy dysk - wyciszenie i podlaczenie pod Raid andrzejj9 Off topic 6 27.01.2003 08:33
Jak zabezpieczyć płytke przed skopiowaniem na dysk twardy! bbado Napędy optyczne CD 22 02.09.2002 09:25


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 00:17.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.