Powrót   Forum CDRinfo.pl > Archiwizacja - Dyski twarde, SSD, pendrive, karty pamięci > Dyski twarde, SSD - Problemy, porady, software

Dyski twarde, SSD - Problemy, porady, software Tematy dotyczące problemów, porad i oprogramowania przeznaczonego dla dysków twardych oraz SSD.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 28.09.2004, 18:33   #1
epol
przeciętny zjadacz...piwa
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika epol
 
Data rejestracji: 12.04.2002
Lokalizacja: śląsk
Posty: 4,869
epol niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Dysk twardy na USB 2

Admin LANu kupił nam dysk twady na USB 2 160GB. No i ja mam z nim problem. Osiagam na nim tylko predkośc zgrywania 1333-1666kB/s, a u kumpla jest dużo razy większa (700MB leci w ok. 1-2min). Mój konfig w profilu. Mam USB2.
W systemie win98se sys sie wiesza przy instalacji pamieci masowej na usb czy jakos tak. Natomiast w XP jest wszytsko wykrywane i chodzi, ale wolno j.w.
Pomocy : help: ! Nie mam zamiaru zgrywać tyle GB z taką predkością
__________________
epol jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 28.09.2004, 18:48   #2
houston
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 29.07.2004
Lokalizacja: Bydgoszcz
Posty: 115
houston w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
rozumiem ze stery do plyty doinstalowane ... wlacznie z 'USB w ver 2.0' moze w biosie masz cos "wyl' ?? do obslugi usb w ver 2.0 standardowe driver's to niewiele da ... moze za slaby 'zasilacz jesli ciagnie power z gniazda z USB. ale nie rozumiem czy Twoj sys to win 98 SE czy xp'k ?? oraz 2-a rzecz jaki sys ma Twoj 'kolega"

Ostatnio zmieniany przez houston : 28.09.2004 o godz. 18:50
houston jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.09.2004, 19:06   #3
epol
przeciętny zjadacz...piwa
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika epol
 
Data rejestracji: 12.04.2002
Lokalizacja: śląsk
Posty: 4,869
epol niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Ja mam dwa systemy 98se i xp. U kumpla jest xp. Na innym pc w 98se tez sie wysypuje.
Teraz gdy podłaczyłem dysk to wywalił xp komunikat, że dysk będzie pracował z wolniejsza predkością, bo nie mam zainstalowanego kontrolera USB HI-SPEED. Na mojej płytce cd od płyty glównej nie ma sterów usb 2 dla xp

EDIT:
Na stronie Epoxa nie widze sterow USB2
Najlepiej jakby była możliwość uruchomienia tego dysku na win98se
__________________

Ostatnio zmieniany przez epol : 28.09.2004 o godz. 19:13
epol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.09.2004, 20:59   #4
grzeniu
XV1100
 
Avatar użytkownika grzeniu
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Posty: 31,766
grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Niedawno sciagalem (juz nie pamietam skad) nowe stery do kontrolera USB 2.0 na chipsecie VIA. Gdybys byl zainteresowany to ci udostepnie, u mnie chodza OK na win 2k3. Po zawartosci folderu widze ze na 98/ME tez powinny chodzic. Ciezar to ok 14,4 MB.
__________________
Pozdr./Grzeniu
grzeniu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.09.2004, 21:14   #5
epol
przeciętny zjadacz...piwa
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika epol
 
Data rejestracji: 12.04.2002
Lokalizacja: śląsk
Posty: 4,869
epol niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
grzeniu ślij na ten e-mail:
epol86@@@tlen.pl
Uwaga na małpki
__________________
epol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.09.2004, 18:56   #6
epol
przeciętny zjadacz...piwa
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika epol
 
Data rejestracji: 12.04.2002
Lokalizacja: śląsk
Posty: 4,869
epol niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Grzeniu dzięki za stery. Reputke dam później, bo teraz Tobie nie moge dać

I wszystko jasne. Żeby zainstalowac stery USB2 w XP trzeba najpierw wgrać SP 1, a ja, że tego sysu sporadycznie używam to go nie miałem. No cóż bede musiał zainstalować go z waszą pomoce, a raczej pomocą szukajki
Dołączone obrazki (kliknij, aby powiększyć)
Dysk twardy na USB 2-usb2.gif  
__________________
epol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.09.2004, 23:50   #7
grzeniu
XV1100
 
Avatar użytkownika grzeniu
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Posty: 31,766
grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Nie wiem jak to jest w XP ale win 2k3 ma swoje stery do kontrolera USB, pamietam ze cos nie tak mi chodzilo na windowych i dlatego sciagalem z netu. Mozliwe ze XP z SP1 tez juz sam rozpozna kontroler, uaktualnisz winde to zobaczysz.
Nawiasem mowiac do kontrolera mam w komplecie plyte ze sterami, ale te to juz calkiem sie kaszanily.

PS A w ogole to rozumialem ze z tym USB to masz klopoty na win 98 a nie na XP?
__________________
Pozdr./Grzeniu
grzeniu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.09.2004, 07:59   #8
Ormianin
Komandor
 
Avatar użytkownika Ormianin
 
Data rejestracji: 29.07.2002
Lokalizacja: Oława
Posty: 6,348
Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Cytat:
Napisany przez epol
[...]pracował z wolniejsza predkością, bo nie mam zainstalowanego kontrolera USB HI-SPEED. Na mojej płytce cd od płyty glównej nie ma sterów usb 2 dla xp
A probowales windows update - ja stamtad doinstalowywalem sobie soft i draivery do obslugi USB2 dla win2k
__________________
----------
pozdrawiam
Ormianin jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.09.2004, 13:58   #9
epol
przeciętny zjadacz...piwa
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika epol
 
Data rejestracji: 12.04.2002
Lokalizacja: śląsk
Posty: 4,869
epol niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez grzeniu
PS A w ogole to rozumialem ze z tym USB to masz klopoty na win 98 a nie na XP?
Ja mam dwa systemy 98se i xp. W systemie win98se sys sie wiesza przy instalacji pamieci masowej na usb czy jakos tak. Natomiast w XP jest wszytsko wykrywane i chodzi, ale wolno.

Cytat:
Napisany przez Ormianin
A probowales windows update - ja stamtad doinstalowywalem sobie soft i draivery do obslugi USB2 dla win2k
Próbowałem, ale samych sterów nie było.

Doczytałem także na płytce i w instukcji, że stery USB2 dla win xp są w sp1.
__________________
epol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 14:46.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.