Powrót   Forum CDRinfo.pl > Archiwizacja - Dyski twarde, SSD, pendrive, karty pamięci > Dyski twarde, SSD - Problemy, porady, software

Dyski twarde, SSD - Problemy, porady, software Tematy dotyczące problemów, porad i oprogramowania przeznaczonego dla dysków twardych oraz SSD.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 06.10.2009, 11:24   #1
Benzon
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 06.10.2009
Posty: 5
Benzon w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dysk umarł? Proszę o pomoc - pilne

Witam wszystkich. Mam ogromny problem z którym nie potrafię sobie poradzić. Ale od początku.
Jakiś czas temu zainstalowałem sobie Ubuntu (wcześniej miałem tylko XP) i w opcjach GRUBa ustawiłem, żeby po włączeniu można było wybrać system. Wczoraj chciałem zwiększyć partycję systemową o 10GB. Miałem jakieś 6 partycji w tym jedna ext3 dla Ubuntu. Postanowiłem całkiem zreorganizować sobie dysk twardy, usunąłem więc partycję z Ubuntu. Po tej operacji przy uruchomieniu wyskakiwał mi błąd związany z GRUBem, poszperałem więc na różnych forach i użyłem Konsoli Odzyskiwania XP robiąc fixboot i fixmbr. Jeśli dobrze zrozumiałem, obszar rozruchowy został przeniesiony na partycję D. Po tych operacjach udało mi się jeszcze uruchomić XP, jednak nie mogłem zmienić rozmiaru partycji D (z której chciałem zabrać miejsce i o to miejsce powiększyć partycję systemową C) gdyż Partition Magic mógł zmieniać jej rozmiar tylko przy boocie, a tam była ona niewidoczna. Postanowiłem więc jeszcze raz użyć poleceń fixboot i foxmbr, tym razem z parametrem c. Po tych operacjach nie mogłem już za nic dostać się do XP. Użyłem programu TestDisk tak jak radziło wiele osób, jednak TestDisk widzi tylko cały mój dysk (Western Digital SATA 250GB), żadnych partycji nie znajduje. Po Deep Search wypisuje "No partiton found or selected for recovery". Wywala też komunikaty "Bad ending sector (CHS and LBA don't match)" oraz "Space conflict between the following two partitions".
Dane znajdujące się na dysku są dla mnie bardzo ważne - czy jest jakakolwiek nadzieja, że uda się je odzyskać? Bardzo proszę o pomoc, z góry dziękuję.
Benzon jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 06.10.2009, 11:28   #2
blitztrager
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 06.10.2009
Posty: 3
blitztrager w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Na której partycji masz zainstalowany Win Xp?

Czy przy komunikatach ""Bad ending sector (CHS and LBA don't match)" oraz "Space conflict between the following two partitions"." wypisuje o które partycje chodzi? Jakie dwie partycje znajdują sie po komunikacie ""Space conflict between the following two partitions""
blitztrager jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.10.2009, 11:37   #3
Benzon
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 06.10.2009
Posty: 5
Benzon w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez blitztrager Podgląd Wiadomości
Na której partycji masz zainstalowany Win Xp?

Czy przy komunikatach ""Bad ending sector (CHS and LBA don't match)" oraz "Space conflict between the following two partitions"." wypisuje o które partycje chodzi? Jakie dwie partycje znajdują sie po komunikacie ""Space conflict between the following two partitions""
Nie zanotowałem. Aktualnie mam na tamtym komputerze uruchomiony program HDD Regenerator z płytki Hirens BootCD ale strasznie wolno to idzie i pewnie zajmie parę godzin, ale ja po prostu muszę odzyskać te dane.
Benzon jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.10.2009, 12:03   #4
Benzon
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 06.10.2009
Posty: 5
Benzon w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Podłączyłem dysk do innego kompa z XP i system widzi go jako jedną partycję, jeszcze raz uruchomiłem TestDiska i dalej to samo, w załączniku screen z TestDiska.
Dołączone obrazki (kliknij, aby powiększyć)
-testdisk-screen.jpg  
Benzon jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.10.2009, 12:03   #5
blitztrager
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 06.10.2009
Posty: 3
blitztrager w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
A pamiętasz na której partycji masz zainstalowany sytem XP - C czy D?

Skoro masz płytkę Hirens czy próbowałeś uruchomić Mini XP z tej płytki? w Mini XP powinieneś mieć dostęp do danych.
blitztrager jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.10.2009, 12:33   #6
Benzon
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 06.10.2009
Posty: 5
Benzon w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Użyłem programu OnTrack EasyRecovery i odnalazł mi moje dane. Ufff, po strachu. Mam tylko pytanie, czy jest szansa na odtworzenie tablicy partycji w ten sposób, żebym nie musiał robić formata tego dysku?
Benzon jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.10.2009, 12:53   #7
Bartez
Team Member
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Bartez
 
Data rejestracji: 18.10.2002
Lokalizacja: malopolska
Posty: 4,175
Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Spróbuj skorzystać z któregoś z programów stąd: Oprogramowanie do dysków twardych

W Twoim przypadku możliwe, że pomocny okaże się ten: PartitionRecovery

Oczywiście wcześniej upewnij się, że dane z tego dysku są skopiowane i bezpieczne. A na przyszłość, przy zabawach z innymi OSami lepiej mieć na to oddzielny dysk i nie kombinować z fixmbr i fixboot
__________________
Pozdrawiam
Bartez

Ranking dysków twardych

Ostatnio zmieniany przez Bartez : 06.10.2009 o godz. 12:55
Bartez jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.10.2009, 13:43   #8
Benzon
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 06.10.2009
Posty: 5
Benzon w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dzięki za pomoc, dane odzyskane, spróbuję jeszcze odzyskać tablicę partycji. Pozdrawiam.
Benzon jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.11.2009, 13:48   #9
migol21
Pasionat
 
Avatar użytkownika migol21
 
Data rejestracji: 17.07.2009
Lokalizacja: Małopolska
Posty: 102
migol21 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Benzon Podgląd Wiadomości
Dzięki za pomoc, dane odzyskane, spróbuję jeszcze odzyskać tablicę partycji. Pozdrawiam.
Podaj z DMDE sektory 0-100 oraz opisz jakie miałeś partycje.
Podaj okno partycji tu opis jak to można zrobić.

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1445635.html

Programy maja to do siebie że same z siebie nie naprawiają.

Analizuje uszkodzenia człowiek na podstawie wyników jaki podaje mu program.
Na podstawie tych analiz można lub nie przywrócić uszkodzenia .

Jest też złota zasada przy odzyskiwaniu. Że przy odzyskiwaniu danych nie pracuje się na oryginale tylko na kopi.
__________________
Pomoc innym to jeden ze sposobów na spłatę długu wobec tych ,którzy tobie pomogli.
Nie w tym rzecz by udowadniać ,że się jest lepszym lecz by dowieść ,że ma się do tego moralne prawo.

Przydatne FAQ
S.M.A.R.T Opis atrybutów
Opis Partycje
Aktualizacja Firmware Seagate Czarna seria 7200.11
Praca z RAID 0
migol21 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
PROBLEM Z NAGRYWANIEM PROSZE O POMOC Neo007 Napędy optyczne DVD 9 21.12.2007 19:37
prosze o pilną pomoc 4176 estor Flashowanie/Firmware/Podkręcanie napędów optycznych 0 25.01.2006 18:50
Problem z nagrywarką Teac CD-W58E Prosze o pomoc PILNE =PloDe= Napędy optyczne CD 1 22.07.2004 18:34
PILNE - LG GSA 4040B - kompatybilnosc - prosze o pomoc ja_jonasz Napędy optyczne DVD 9 24.01.2004 14:20
Mam Problem Prosze O Szybką Pomoc Maxi Napędy optyczne CD 19 29.07.2002 19:59


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 15:14.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.