Powrót   Forum CDRinfo.pl > Archiwizacja - Dyski twarde, SSD, pendrive, karty pamięci > Dyski twarde, SSD - Problemy, porady, software

Dyski twarde, SSD - Problemy, porady, software Tematy dotyczące problemów, porad i oprogramowania przeznaczonego dla dysków twardych oraz SSD.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 14.11.2002, 16:46   #1
GOLOMB
Gość
 
Posty: n/a
HDD problem PILNE!

Posiadam dysk MAXTOR D740-6L 7200RPM ATA133. Nio problem polega na tym iż dysk posiada BARDZO niski transfer danych tzn w praktyce przy przegrywaniu plików na dysk (pracuje z dużymi plikami DIVX) przy mierzeniu HD TACH2.61 transfer na poziomie. Ale jak zacznoe coś przegywać to system mieli i mieli atransfer średnio wynosi 4000KB\s u kumpla na SEAGATE U6 40GB transfer wynosi 12000KB/s przy symulacji sciongania w kaziee.Dlatego co może powodować takie problemy. Pozatym MAM włączone DMA i dysk jest na taśmie 80 żyłowej.ATA 100 na płycie K7S5A+Duron 1000@1100+ 256DDR.Pozatym gdy już coś przegrywam niejestem w stanie przeprowadzić żadnej innej operacjii a u kumpla to zwykle nie przeszkadza i może robić coś innego. Przy nagrywaniu w NERO również dysk cały czas jakgdyby pracował a przecierz tak nie powinno być. Próbowałem już wszystkiego FORMAT usówanie partycjii.Słyszałem że może to być błąd obsługi WINXP bo takim systemem dysponuje ale mogę sprawdzić też na innych. PS w teście HD TACH wszystko ok i w wydajności teoretycznej jest 30% szybszy od SEAGATE U6. BŁAGAM O POMOC
  Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 14.11.2002, 17:29   #2
azirek
..:LTR-52246S:..
 
Avatar użytkownika azirek
 
Data rejestracji: 31.08.2002
Lokalizacja: Lublin
Posty: 22
azirek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
sprawdz czy:
1. jest wlaczona funkcje ultra dma w biosie
2. dobrze podlaczyles kabel 80 (zlacze niebieskie do plyty, szare do dysku master, a czarne do dysku slave). Masz dwa urzadzenia na tasmie?
3. sam mam dysk seagate i musialem sciagnac specjalny program ze strony producenta zeby wlaczyc ultra dma, moze jest podobnie z maxtorem.
4. jesli masz chip VIA to sciagnij nowy sterownik IDE ze strony producenta plyty, nawet jesli win poprawnie rozpoznal kontroler dysku. istnieje tez specjalny program do okreslania urzadzen, ktore moga uzywac udma.
azirek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.11.2002, 17:44   #3
GOLOMB
Gość
 
Posty: n/a
THX za odpowiedź ale tak:
1. ta płyta posiada chipset SIS 735 on niepotrzebuje dodatkowych bibliotek do IDE
2.Dysk jest SAM na taśmie i wszystko dobrze podłączone.
3. Jak nazywał sie ten programik ?
4. Jest program do uaktywniania dysków maxtor coś chyba było ale niema tego na stronie maxtora jak by ktoś miał proszę o podrzucenie na jacek@piwniczna.com
5. PROSZĘ DALSZE RADY !!!!!!!!!
Z góry THX
  Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.11.2002, 19:31   #4
zorg
Caliente
 
Avatar użytkownika zorg
 
Data rejestracji: 30.09.2002
Lokalizacja: Zorgberg
Posty: 3,402
zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
maxtor

tu masz program do sprawdzania dysku firmy maxtor http://www.maxtor.com/en/support/dow...m?powermax.exe

a tu nastepny http://www.maxtor.com/en/support/dow...tm?mbplus2.exe

powodzenia
__________________
zorg jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.11.2002, 06:52   #5
GOLOMB
Gość
 
Posty: n/a
Wielkie dzięki za linki lecz te programy już mam jeden służy do ustawiania partycjii a drugi do diagnostyki. Chodziło mi raczej o programik który przestawia dysk z trybu cichego na tryb wydajnościowy. Ale jeśli ktokolwiek ma jakieś idee co może powodować te problemy proszę wypowiedź.To jest bardzo ważne
  Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.11.2002, 20:22   #6
GOLOMB
Gość
 
Posty: n/a
Zainstalowałem WIN'a 2000. Okazało sie że programy testujące równierz wariują. Więc co to może być jestem już zdesperowany Błagam o pomoc
  Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.11.2002, 16:14   #7
MaciejT
Team Member
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika MaciejT
 
Data rejestracji: 20.06.2000
Lokalizacja: Bydgoszcz
Posty: 1,952
MaciejT zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ja mam taki dysk, wlasnie mam z nim problemy ale innej natury.
Od strony twojego problemu działał dobrze.
__________________
Copyright (C) 2000-2011 MaciejT, All Rights Reserved
MaciejT jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.11.2002, 16:32   #8
GOLOMB
Gość
 
Posty: n/a
No tak miałem RAZ dziś transfer 21000Kb/s !!!!!!!!!!! czyli coś chwyciło ale po chwili wróciło do 4000 HD tach jak testuje dysk to wariuje ostro jak zrobie test podeśle screena. CPU utilization 20%.
JA już niemoge ...
  Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.11.2002, 19:42   #9
bubson
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika bubson
 
Data rejestracji: 03.07.2002
Posty: 185
bubson zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Re: HDD problem PILNE!

Cytat:
GOLOMB666 napisa***322;(a)
Posiadam dysk MAXTOR D740-6L 7200RPM ATA133. Nio problem polega na tym iż dysk posiada BARDZO niski transfer danych tzn w praktyce przy przegrywaniu plików na dysk (pracuje z dużymi plikami DIVX) przy mierzeniu HD TACH2.61 transfer na poziomie. Ale jak zacznoe coś przegywać to system mieli i mieli atransfer średnio wynosi 4000KB\s u kumpla na SEAGATE U6 40GB transfer wynosi 12000KB/s przy symulacji sciongania w kaziee.Dlatego co może powodować takie problemy. Pozatym MAM włączone DMA i dysk jest na taśmie 80 żyłowej.ATA 100 na płycie K7S5A+Duron 1000@1100+ 256DDR.Pozatym gdy już coś przegrywam niejestem w stanie przeprowadzić żadnej innej operacjii a u kumpla to zwykle nie przeszkadza i może robić coś innego. Przy nagrywaniu w NERO również dysk cały czas jakgdyby pracował a przecierz tak nie powinno być. Próbowałem już wszystkiego FORMAT usówanie partycjii.Słyszałem że może to być błąd obsługi WINXP bo takim systemem dysponuje ale mogę sprawdzić też na innych. PS w teście HD TACH wszystko ok i w wydajności teoretycznej jest 30% szybszy od SEAGATE U6. BŁAGAM O POMOC



Też coś kiedyś tak miałem - okazało się że uszkodzony jest SMART dysku

Bubson
bubson jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.11.2002, 14:41   #10
GOLOMB
Gość
 
Posty: n/a
Dysk naprawiłem okazało sie że po instalacjii KAZYY dysk sie sypie niewiem czemu ale wymieniam dyskacz na BARRACUDE ATA IV 60GB.Po reinstalce windy BEZ instalacjii kazyy wszystko OK. Szokda że nikt niemógł mi pomuc. No ale może w tym ktoś mi doradzi ile jest wart Maxtor 40GB D740-6L UDMA 133 7200RPM
  Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 02:37.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.