Powrót   Forum CDRinfo.pl > Archiwizacja - Dyski twarde, SSD, pendrive, karty pamięci > Dyski twarde, SSD - Problemy, porady, software

Dyski twarde, SSD - Problemy, porady, software Tematy dotyczące problemów, porad i oprogramowania przeznaczonego dla dysków twardych oraz SSD.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 28.04.2003, 11:50   #1
darsoon
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 16.08.2002
Lokalizacja: warszawa
Posty: 123
darsoon zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Kieszeń do HDD

Mam zamiar kupić kieszeń do HDD.
Na początku wydawało mi się, że to prosta sprawa (idę i kupuję najtańszą)... ale im więcej się poczyta tym wybór jest trudniejszy. Czy metalowa/plastikowa, czy z 1 wiatrakiem wystarczy czy może muszą być dwa? itd itp...
Na co trzeba tak naprawdę zrócić uwagę przy zakupie tego czegoś?
Chodzi mi o to żeby:
1. Przenosić dysk
2. Wyciszyć go (nie wiem czy kieszeń wycisza - jak z wiatraczkami to chyba nie bardzo)
3. Trochę ochłodzić HDD(dlatego zastanawiam się czy musi być metalowa i z 2 śmigłami)
4. Nie może kosztować więcej niż jakieś 60pln

Zastanawiałem sie nad modelem TRACER TRH-10 KPF PAVIS+WIATRAK LUB ViPower

Doradźcie coś ... jakieś linki gdzie to można kupić on-line. ViPower wiem, że jest w Komputroniku (tylko że ma plastikową szufladę)

Pozdrawiam
__________________
.::darsoon::.
Athlon 2500+ Barton | Thermaltake Silent Boost | Abit NF7-S v2.0 | 512 MB DDR RAM Kingstone | Albatron GeForce4Ti4200 Turbo | Zalman ZM80C-HP | HDD 80GB Barracuda IV
darsoon jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 28.04.2003, 11:57   #2
CIAPEK
mów mi więcej :P
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika CIAPEK
 
Data rejestracji: 17.02.2003
Lokalizacja: TORUŃ
Posty: 5,244
CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
rozumiem Ciebie

Polecam standardową kieszeń RH-06 (koszt do 40 zł)
metalowa, z kluczykiem , bez wiatraczków, łatwa w montażu.

Z wiatraczkiem nie polecam i mi też nie polecano.
-jest głośniej
-te wiatraczki od kieszeni szybciej sie psują, brudzą, a co za tym idzie charczą .
-dysk w kieszeni (jeszcze zależy do czego go używasz) nie nagrzewa się tak szybko jak dysk "główny" więc nie ma aż tak dużej potrzeby dodatkowego chłodzenia.

Ja mam taką kieszeń już z 2 lata i dysk działa i sama kieszeń w nim OK!
__________________



nie załatwi wszystkiego "FLOTA", tak myślącego uważam za przegranego!
CIAPEK jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.04.2003, 12:14   #3
darsoon
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 16.08.2002
Lokalizacja: warszawa
Posty: 123
darsoon zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
dysk w kieszeni (jeszcze zależy do czego go używasz) nie nagrzewa się tak szybko jak dysk "główny" więc nie ma aż tak dużej potrzeby dodatkowego chłodzenia
A no właśnie, rzecz w tym że w tej kieszeni będzie "główny" dysk - Baracuda IV 7200rpm więc może się troszkę spocić.8)
Kieszeń RH-06 , z tego co napisali na stronie Komputronika zalecana jest do dysków 4500rpm, więc chyba odpada.
__________________
.::darsoon::.
Athlon 2500+ Barton | Thermaltake Silent Boost | Abit NF7-S v2.0 | 512 MB DDR RAM Kingstone | Albatron GeForce4Ti4200 Turbo | Zalman ZM80C-HP | HDD 80GB Barracuda IV
darsoon jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.04.2003, 12:19   #4
Druss
Costam
 
Avatar użytkownika Druss
 
Data rejestracji: 20.05.2002
Lokalizacja: Gdańsk
Posty: 1,722
Druss zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Polecam tego Tracer`a, sam mam taka z wiatrakiem, tylko ze wiatrak wykrecilem bo po 2 miesiacach zaczal chodzic nieprzyjemnie glosno, mam dwie takie kieszenie, dlaczego akurat taka ?? Nawet bez wiatraka ma wspanialy przeplyw powietrza, jezeli masz wentylator ssacy jakis w budzie to chlodne powietrze bedzie przechodzic przez ta kieszen z porownywalna predkoscia jak z wiatrakiem.
__________________
Czasami jest tak a nie inaczej
Pioneer DVR-115D
Liteon IHaS-124
Druss jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.04.2003, 12:33   #5
mallow
Koordynator
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika mallow
 
Data rejestracji: 03.03.2003
Lokalizacja: Elblążak w Toruniu ;)
Posty: 2,789
mallow zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
darson ja jestem w stanie ci opchanc moja kieszen ...
20 zl + koszt wysylki ... wiatraczek(nie skwierzczy nie charczy i nie piszczy), na ata 33
__________________

Ostatnio zmieniany przez mallow : 28.04.2003 o godz. 12:37
mallow jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.04.2003, 12:34   #6
Pedros
Second variety
 
Avatar użytkownika Pedros
 
Data rejestracji: 11.01.2002
Lokalizacja: dziki wschód
Posty: 1,843
Pedros zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
racja - RH-06 jest OK, tania i wystarcza w zupełności
nie kupuj wersji z wiatrakiem (są takie) bo wiatraki są marnej jakości i piszczą po tygodniu użytkowania, a są małe i wiele pożytku z nich nie ma.
Jak już chcesz ochłodzić kieszeń to w jej pobliżu zamontuj duży 80 mm wiatrak (lepszej jakości) i podłącz go na 5 V, żeby był cichutki

ps. rh są i na 7200 obr. - kwestia wersji
__________________
Pozdrawiam Pedros

Ostatnio zmieniany przez Pedros : 28.04.2003 o godz. 12:36
Pedros jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.04.2003, 12:34   #7
CIAPEK
mów mi więcej :P
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika CIAPEK
 
Data rejestracji: 17.02.2003
Lokalizacja: TORUŃ
Posty: 5,244
CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
aha darsoon! To jeśli tam będzie Baraca i to dysk główny to można nad czymś innym jeszcze pomyśleć, ale i tak polecam nadal RH-06, a moi znajomi trzymają tam różne dyski, więc tym co pisze Komputronik nie przejmowałbym się zbytnio bo kieszeń to kieszeń może obsłużyć każdy dysk.

Tak jak napisał Druss(Pedros też no i JA ). Wiatraczki i kieszeń to nie jest dobry pomysł.

RH-O6
__________________



nie załatwi wszystkiego "FLOTA", tak myślącego uważam za przegranego!
CIAPEK jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.04.2003, 12:46   #8
Druss
Costam
 
Avatar użytkownika Druss
 
Data rejestracji: 20.05.2002
Lokalizacja: Gdańsk
Posty: 1,722
Druss zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Tylko ze RH-06 nie ma przewiewu ze tak powiem od zewnatrz a to bardzo sie przydaje przy wentylacji dobrej obudowy bo powietrze z zewnatrz tak czy siak chlodzi te dyski bez tych malych chalasujacych wiatraczkow nawet. TRacer ma wspanialy przelot, i bez tych malych gowienek nie kurzy sie tak jak z nimi. I tracer posiada jeszcze takie gumki po bokach ktore przejmuja troche drgan dysku
__________________
Czasami jest tak a nie inaczej
Pioneer DVR-115D
Liteon IHaS-124
Druss jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.04.2003, 13:03   #9
Pedros
Second variety
 
Avatar użytkownika Pedros
 
Data rejestracji: 11.01.2002
Lokalizacja: dziki wschód
Posty: 1,843
Pedros zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Druss napisa***322;(a)
Tylko ze RH-06 nie ma przewiewu ze tak powiem od zewnatrz a to bardzo sie przydaje przy wentylacji dobrej obudowy bo powietrze z zewnatrz tak czy siak chlodzi te dyski bez tych malych chalasujacych wiatraczkow nawet. TRacer ma wspanialy przelot, i bez tych malych gowienek nie kurzy sie tak jak z nimi. I tracer posiada jeszcze takie gumki po bokach ktore przejmuja troche drgan dysku
Chodzi Ci o to, że RH nie ma dziur z przodu, a Tracer ma?
Hmmm.. ja myślałem o montażu wentylatora pod kieszenią, lub nad kieszenią... u mnie to zdaje egzamin.
__________________
Pozdrawiam Pedros
Pedros jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.04.2003, 13:29   #10
Druss
Costam
 
Avatar użytkownika Druss
 
Data rejestracji: 20.05.2002
Lokalizacja: Gdańsk
Posty: 1,722
Druss zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
To znaczy te RH z wentylatorem tez maja z przodu otwory ale nie wiem jak wyglada to z tylu, bo Tracer z tylu ma otwory na calej powierzchni a nie tylko dziore na wentylator. Pozatym wyglad tracera jest ladniejszy. I chodzi mi wlasnie o przewiew poziomy przez kieszen. No i ma te gumki. I ma tez gumki przy kieszeni samej jak sie ja wklada zeby czegos nie porysowac.
__________________
Czasami jest tak a nie inaczej
Pioneer DVR-115D
Liteon IHaS-124
Druss jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.04.2003, 14:13   #11
Hans Uhrmacher
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 28.04.2003
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 8
Hans Uhrmacher w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Kieszeń to bardzo ważna część kompa. Można do niej wsadzić trochę drobniaków. ^_^ Poza tym zalecam z przewiewem - obejdzie się bez zdejmowania obudowy. Proponuję model z wbudowanym wodotryskiem i mikrfoalą. Poza tym bez względu na model powinna zdać egzamin.

Ostatnio zmieniany przez Hans Uhrmacher : 28.04.2003 o godz. 14:46
Hans Uhrmacher jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.04.2003, 14:47   #12
RiT2
Wymiatacz
 
Avatar użytkownika RiT2
 
Data rejestracji: 04.10.2001
Lokalizacja: poza centrum mojej wsi
Posty: 671
RiT2 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Nabylem przez Alegro RH-06. Uzywam jej od roku na dyski dodatkowe. I to jest fajne rozwiazanie. Gdy cos trzeba zrobic z dyskiem kogos jest to duze ulatwienie za jedy 20 zl.
Dyski grzeja sie w kieszeni straszliwie, ale przeciez i bez kieszeni maja temperatury niezle. Gorna obudowe kieszenie zdjolem ale niewiele to pomaga, szczegolnie jezeli kieszen jest miedzy 2 napedami np. CD i CdRW. Mimo tych temperatur dotad z dyskami umieszczonymi w kieszeni nie mialem klopotow, czego i Tobie po zakupie zycze!^_^
__________________
EMIL


http://www.g.lubawka.cal.pl
RiT2 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.04.2003, 14:49   #13
-=KoWaLiK=-
Gość
 
Posty: n/a
Cytat:
darsoon napisa***322;(a)
A no właśnie, rzecz w tym że w tej kieszeni będzie "główny" dysk - Baracuda IV 7200rpm więc może się troszkę spocić.8)
Kieszeń RH-06 , z tego co napisali na stronie Komputronika zalecana jest do dysków 4500rpm, więc chyba odpada.
A ja ci powiem ze mi byloby szkoda dysku, raz ze goraco to jeszcze nosic !! dyski nie sa do noszenia o czym niedawno dowiedzialem
  Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.04.2003, 15:01   #14
CIAPEK
mów mi więcej :P
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika CIAPEK
 
Data rejestracji: 17.02.2003
Lokalizacja: TORUŃ
Posty: 5,244
CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
RH-O6 RULEZZZ!

a i właśnie jakby było za gorąco to można zdjąć górną i dolną pokrywe kieszeni i wentylacja jest jak klimatyzacja. To w tym modelu jaknajbardziej możliwe! I tania ta kieszeń.

Jakby się jeszcze komuś nudziło to może wywiercić dziurki na przednim panelu
__________________



nie załatwi wszystkiego "FLOTA", tak myślącego uważam za przegranego!
CIAPEK jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.04.2003, 19:26   #15
Nikita_Bennet
staruszek
 
Avatar użytkownika Nikita_Bennet
 
Data rejestracji: 02.06.2001
Lokalizacja: warmińsko - mazurskie
Posty: 799
Nikita_Bennet zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
a ja powiem tak...

ja jade na typie RH-06 odkad mam kompa. trwala prosta. mam ten bajer ze poki nie przekrece kluczyka to dysk z kieszenie nie dostaje napiecia - mi to bardzo potrzebne. obecnie takiej nie mozna chyba juz dostac.

polece po prostu RH-06 - metalowe blachy ale wersje z wentylem - i po prostu go wylaczyc - roznica w ceni 5 zl a moze sie przydac.

chlodzenie - coz ja nigdy nie zakladam gornej blachy a mam jedno wolne gniazdo 5,25 nad nagrywarka i mysle nad wstawieniem u gory wentylka - tak dla frajdy lub samej perforowanej zaslepki, bo hdd jest i tak nie jest cieply.

mialem w niej kilka hdd i zaden sie nie zagrzal - powiem w ten sposob: padl mi jeden hdd ktory akurat nie byl w tej kieszeni.

inna alternatywa to kieszen adax'owska - druga kieszen ktora mam - droga i malo popularna ale ja lubie.

nie lubie rzadnych plasikow.


pzdrwm Nikita_Bennet
__________________
Odrzucamy krolow, prezydentow oraz glosowanie.
Wierzymy w zgode powszechna oraz kod wykonywalny
D. Clark - Internet Wizard
Nikita_Bennet jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 20:27.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.