Powrót   Forum CDRinfo.pl > Archiwizacja - Dyski twarde, SSD, pendrive, karty pamięci > Dyski twarde, SSD - Problemy, porady, software

Dyski twarde, SSD - Problemy, porady, software Tematy dotyczące problemów, porad i oprogramowania przeznaczonego dla dysków twardych oraz SSD.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 12.01.2004, 13:59   #16
puch
Forumator
 
Data rejestracji: 22.03.2003
Lokalizacja: Ł
Posty: 954
puch zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez CIAPEK
ja nie kumam
jak czytać te dane z obrazka Zorga?
To jak ja mam dwa dyski, Samsunga głównego 20GB mam na mastera bo innej opcji nie ma, a kieszeń WDC 800MB jak mam mieć? CS? Na slavie dziala dobrze już z 10 lat 8), a jakby to nie był dysk WDC?
I na moje nie ma tam żadnych zasad. Jest Master i Slave tak jak przy napędach optycznych i szafa gra.
To jest obrazek dla dysku WD Caviar. Podobnie mają dyski IBM.

Jeśli dysk pracuje jako jedyne urządzenie na taśmie, wówczas nie określa się go ani jako Master, ani jako Slave, tylko po prostu jako Single. Zworki można ustawić albo w pozycji "spoczynkowej", jak na górze, albo w ogóle je wyjąć (jak poniżej).
Jeśli dysk pracuje na jednej taśmie z jeszcze jednym urządzeniem, wówczas należy wybrać jedną z opcji Dual - albo Master, albo Slave. To drugie urządzenie musi oczywiście być skonfigurowane odwrotnie.

To jest bardzo ważne. Jeśli dysk taki skonfiguruje się jako Single, a do drugiej wtyczki podłączy się Slave, będą kłopoty. Jeśli dysk skonfiguruje się jako Dual (Master), a drugiego urządzenia się nie podłączy, też będą kłopoty. Jeśli urządzenie skonfiguruje się jako Dual (Slave), i nie podłączy się drugiego urządzenia, ustawionego jako Master, też będą kłopoty.

Co sam zauważyłem, kłopoty te nie polegają niestety na tym, że od razu otrzymuje się komunikat o błędzie, tylko np. przy rozpoznawaniu dysków BIOS wypisuje dziwne rzeczy zamiast poprawnego modelu dysku, ale system i tak daje się uruchomić, a kłopoty pojawiają się dopiero później.

Ostatnia pozycja to Cable Select. Urządzenie podpięte do wtyczki na końcu taśmy jest konfigurowane automatycznie jako Master, a urządzenie wpięte do wtyczki w środku taśmy jest automatycznie konfigurowane jako Slave.

Natomiast inne dyski, np. Seagate, nie mają rozróżnionej pracy w konfiguracji pojedynczej lub podwójnej. Urządzenie konfiguruje się jako Master, niezależnie od tego, czy jest Slave, czy go nie ma.
__________________
pozdrowienia
puch
puch jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 12.01.2004, 14:22   #17
elephant
Bywalec
 
Data rejestracji: 05.05.2003
Posty: 72
elephant zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Witam
Jezeli sie powtorze to wybaczcie, ale nie czytalem wszystkich odpowiedzi.
1.Dyski WD tak maja i sprawdzilem to na parunastu w 90% na 40 i najlepiej dzialaja w trybie CS
2.Sprawdzic mozesz programem wdclear do takich wlasnie dyskow gdzie mozesz rowniez nadpisac zera - piekna sprawa (dziala na innych markach)
3.Jak ktos stwierdzil - komputer to glupia maszyna - zalecam duuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuzo spokoju
Pozdrawiam
elephant jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 01:08.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.