Powrót   Forum CDRinfo.pl > Archiwizacja - Dyski twarde, SSD, pendrive, karty pamięci > Dyski twarde, SSD - Problemy, porady, software

Dyski twarde, SSD - Problemy, porady, software Tematy dotyczące problemów, porad i oprogramowania przeznaczonego dla dysków twardych oraz SSD.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 21.06.2011, 09:55   #1
Janeo
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 14.02.2008
Posty: 14
Janeo w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Jak stworzyc bootowalna plytke CD (DOS) z odpalaniem programu naprawczego?

Witam,

Uszkodziłem dysk twardy, nie ma sposobu żeby go wykryć w Windowsie ani programach do partycjonowania czy odzyskiwania danych. Tzn. chyba jest sposób - potraktować go TestDiskiem, ale tylko spod DOS-a. Mam jednak problem bo mam uszkodzony drive A:, pozostaje tylko płytka CD.

Czytałem w necie wiele o sposobach tworzenia bootowalnych płytek CD, robiłem dziesiątki prób żeby utworzyć np. bootowalne iso z plikami TestDisk, ale nie udaje mi się stworzyć takiej płytki. Owszem bootuje DOS-a, ale mimo stworzonego autoexec.bat, TestDisk nie odpala, nawet nie reaguje na komendę spod klawiatury choć tam na płytce on jest.
Próbowałem wzorować się na obrazie ISO płytki z MHDD do naprawiania badsektorów (http://strony.aster.pl/janeo/Pliki_p...dd32ver4.6.iso), ale cofnęło mnie bo tam nic nie ma... nie wiem gdzie tam jest umiejscowiony program MHDD. Płytka dziwnie wygląda bo w podglądzie pliku ISO nie ma tego programu, a bootuje elegancko i odkrywa mój uszkodzony dysk.


Bardzo proszę o pomoc, TestDisk musi być odpalony spod bootowalnej płytki CD w DOS-ie, jestem pod murem bo nia mam pojęcia jak to zrobić.

Ostatnio zmieniany przez Janeo : 21.06.2011 o godz. 10:00
Janeo jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 21.06.2011, 11:25   #2
marynarz
Guru
 
Data rejestracji: 01.05.2002
Lokalizacja: Katowice
Posty: 1,634
marynarz niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Na gotowym i darmowym Hiren's Boot CD jest TestDisk. Sciagnij i sprawdz czy pomoze. MHDD tez jest i sporo innych narzedzi do naprawiania partycji.

http://www.hirensbootcd.org/download/
__________________
...El Marinar...
marynarz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.06.2011, 11:55   #3
Janeo
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 14.02.2008
Posty: 14
Janeo w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
O to właśnie chodzi, że Hiren's Boot przy podłączonym uszkodzonym dysku się zawiesza, tzn. nie rozwija się menu. To samo z inną płytką Ultimate Boot CD z TestDiskiem.
Obie płytki odpalają tylko, gdy odłączę uszkodzony dysk.

Dostęp do dysku mam spod bootowalnej płytki CD (DOS) z programem MHDD, który jako JEDYNY dotąd widzi moj uszkodzony dysk i podejmuje na nim pracę - ale musi być wcześniej odlączony w BIOS-ie.
Chcialbym tak samo, ale z TestDiskiem.
Janeo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.06.2011, 12:29   #4
prometeusz
Guru
 
Avatar użytkownika prometeusz
 
Data rejestracji: 07.01.2003
Posty: 8,319
prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Mozesz zawsze podpiac drugi naped na USB.
Odpalic z tej plytki DOS-owej. Drugi naped powinien tez byc podmontowany.
Jak sie podniesie do drugiego napedu wkladasz plytke i odpalasz z niej programik jaki cie interesuje - oczywiscie tez dosowy
__________________



prometeusz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.06.2011, 23:20   #5
marynarz
Guru
 
Data rejestracji: 01.05.2002
Lokalizacja: Katowice
Posty: 1,634
marynarz niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Na Hirensie nie ma sie rozwijac menu tylko narzedzia i menu dosowe.
__________________
...El Marinar...
marynarz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.06.2011, 08:07   #6
migol21
Pasionat
 
Avatar użytkownika migol21
 
Data rejestracji: 17.07.2009
Lokalizacja: Małopolska
Posty: 102
migol21 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez marynarz Podgląd Wiadomości
Na Hirensie nie ma sie rozwijac menu tylko narzedzia i menu dosowe.
1) To ma być Bootowalna płytka
2) Od kiedy coś będzie na płytce jeśli zapis jest w Boot partycji z CD. Poczytaj o CD startowych one mają 1) Partycje nie widoczną startową z której się wszystko uruchamia (można podglądnąć ją programami lub ekstraktować lub dodać.) Ultra ISO Wydobąć plik botujący.

3) Jeśli dysk jest uszkodzony to najpierw trzeba odczytać SMART dysku sprawdzić co się z nim dzieje potem się nim bawić.
a) np. Linux i ddrescue wykonać kopie posektorową.
b) Jeśli to nie fizyczne uszkodzenie to do logiki wystarczy użyć np. DMDE i ja naprawić.
c) Jeśli chcesz odzyskiwać TestDiskiem czy PhotoREc-em to wystarczy Linux.
__________________
Pomoc innym to jeden ze sposobów na spłatę długu wobec tych ,którzy tobie pomogli.
Nie w tym rzecz by udowadniać ,że się jest lepszym lecz by dowieść ,że ma się do tego moralne prawo.

Przydatne FAQ
S.M.A.R.T Opis atrybutów
Opis Partycje
Aktualizacja Firmware Seagate Czarna seria 7200.11
Praca z RAID 0
migol21 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Ciekawe powiedzenia, cytaty, śmieszne stwierdzenia andrzejj9 Humor 34 16.03.2019 14:39
Teksty nauczycieli Tribunal Off topic 47 11.04.2004 21:39
Jak stworzyc plytke samostartujaca z fotkami? goliat Off topic 21 23.12.2002 19:55
jak poprawnie skopiowac plytke? McAsa Napędy optyczne CD 6 02.11.2002 20:42
Nie wykrywa mi CD w niektorych odtwarzczach CD !!! Jak nagrac plytke zeby dzialalo? Xen Napędy optyczne CD 7 31.12.2001 16:21


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 10:12.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.