Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Dyski twarde, SSD - Problemy, porady, software (https://forum.cdrinfo.pl/f101/)
-   -   Jak zmienić system plików RAW na NTFS bez utraty danych ? (https://forum.cdrinfo.pl/f101/jak-zmienic-system-plikow-raw-ntfs-bez-utraty-danych-90561/)

pumachange 01.03.2012 21:23

Jak zmienić system plików RAW na NTFS bez utraty danych ?
 
Mam dysk USB 500GB.
Na tym dysku przez przypadek usunąłem partycję i później utworzyłem.
Wszystko odbyło się bez formatowania pod systemowym Zarządzaniem dyskami w Windows.
Niestety na dysk nie można wejść, a system plików z NTFS zmienił się na RAW.

Czy można jakimś sposobem zmienić system plików z powrotem na NTFS nie formatując partycji co za tym idzie nie tracąc danych na nim zapisanych? ( o ile już do tego nie doszło)

dalmashin 01.03.2012 21:54

Ja bym skasowal wszelkie partycje z tego dysku i sprobowal uzyc opcji odzyskiwania partycji (partition recovery). Jezeli chodzi o program to wpisz w gogle a wyskocza ci odpowiedzi. Z 8 lat temu miem podobnie z hdd i takim sposobem uratowalem dane.

pumachange 01.03.2012 22:00

To ostateczność ,a dlatego bo dysk był zaszyfrowany Truecryptem i jedynie powracając do poprzedniego "wyglądu" dysku jestem w stanie go podwiesić w Truecrypcie czyli odszyfrować.

Przed tym,próbuje wydobyć spod zaszyfrowanych plików te uprzednio zapisane na dysku,niestety z godziny na godzinę widzę, że chyba nic z tego dlatego ratuje mnie jedynie powrót do poprzedniego "wyglądu" dysku.

AleX69 02.03.2012 08:41

sprobuj dmde mi ostatnio uratowal 2tb danych
drogi nie jest a darmowa wersja potrafi odzyskac pojedyncze pliki
polecam

Misiek4 02.03.2012 12:15

Czyli wynika z tego, że TC nie widzi tej zaszyfrowanej partycji pomimo podania prawidlowego hasla? Jesli tak, to spróbuj zamontowac partycję RAW podajac 5 razy pod rzad prawidlowe hasło (5 razy z rzedu: czyli podajesz haslo, TC stwierdzi, że nieprawidlowa partycja/etc i tak x 5). Powinien wtedy skorzystać z backupowego nagłówka, który sobie siedzi, gdzies w woluminie... Jesli to nie pomoże, to zrobilbym obraz tej partycji posektorowo (backup), zalozyl partycje NTFS z krotkim formatowaniem i ponownie probowal 5-krotnie zamontowac wolumin.

pumachange 02.03.2012 13:01

Ilość załączników: 1
Najgorzej było wczoraj bo dysk było widać jako jeden prawie 500 gigowy,a dziś po korekcie w programie do odzyskiwania danych DMDE dzięki jednemu userowi z pewnego forum , widac ten dysk tak jak przed "awarią" czyli dwie partycje.

Dziś jest tak :

TC widzi ten dysk prawidłowo:
załącznik zdjęcie nr 1 tego postu

Próbowałem te 5x wpisywać hasło ale nic to nie dało.Tzn. hasło mam 60 znakowe :) więc za każdym razem wklejałem skopiowany tekst ale to chyba niema znaczenia.


Teraz pora na kopie posektorową.
Mógłbyś podać program jaki używasz do tego? Wiem,że google działa :) ale w razie problemów będzie łatwiej Cię o coś spytać.

I ostatnia sprawa - założenie partycji z krótkim formatowaniem.
Nie za bardzo wiem ocb...
Gdzie założyć ta partycję? Na nowym dysku czy na tym którego nie mogę podpiąć ?

pumachange 03.03.2012 22:11

Dysk end.Temat zamykam.(tzn.swój temat te kilka pytań:)

Misiek4 07.03.2012 11:29

Czyli udalo sie, czy tez nie do konca? :)

pumachange 07.03.2012 13:21

Nie dało się odzyskać nagłówka bez którego nie podwiesisz dysku w TC.
To jeden z minusów szyfrowania.
Jak zacząłem "kopać" w DMDE to te partycje które niby udało się odzyskać nie były tym czym być powinny....szerzej to wyjaśnię po teście jaki teraz przeprowadzam :) Opisze później.
Straciłem dobrych kilka lat typu prace video,zdjęcia czy proste hasła i inne sprawy...

M@X 07.03.2012 13:50

Teraz pewnie sprawe dwa razy przemyslisz i zastanowisz sie nad jakims backupem w chmurze...

Misiek4 07.03.2012 15:55

puma, a zrobiles obraz obraz partycji? Ja bym sie tak latwo nie poddawal, bo TC zapisuje kopie naglowka w wolumenie... Poza tym jak kolega wspomnial, kopia zapasowa to podstawa w komputerowym swiecie. Najlepiej jakis NAS postawiony w bezpiecznym miejscu. :)

jammin 06.05.2012 20:41

Mam podobny problem do przedstawionego wyżej. Po sformatowaniu pena system plików zmienił się na RAW próbowałem powtórnego formatowania ze zmianą systemu plików przez DOS i wyświetla się następujący komunikat:Nieprawidłowy nośnik lub uszkodzona ścieżka 0 - dysku nie można użyć. co z tym robic

Misiek4 07.05.2012 11:39

Odpal np Check Flash i zobacz, czy nie masz badblockow...


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 20:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.