Powrót   Forum CDRinfo.pl > Archiwizacja - Dyski twarde, SSD, pendrive, karty pamięci > Dyski twarde, SSD - Problemy, porady, software

Dyski twarde, SSD - Problemy, porady, software Tematy dotyczące problemów, porad i oprogramowania przeznaczonego dla dysków twardych oraz SSD.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 27.09.2009, 14:29   #1
b4rt3kkk
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 27.09.2009
Posty: 2
b4rt3kkk w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Jaki dysk Samsung F3 czy F3EG? Szybszy czy cichszy?

Witam
Pytanie jak w temacie. Wlasnie skladam sobie komputer i chcialbym zeby byl cichy ale rowniez wydajny.
inne czynniki halasujace ktore beda w kompie:
boxowe chlodzenie amd phenom II x3, zasilacz BeQuiet PurePower L7 530W, grafa narazie integra potem cos pokroju hd4850/4870
Jak sie ma glosnosc F3 ktory ma 7200rpm do serii EG? Jaka jest faktycznie odczuwalna roznica w wydajnosci?(suche testy czytalem)
W dalszej przyszlosci(pol roku, rok?) nie wykluczam SSD do jakichs 400zl.

Co mi polecacie?

Pozdrawiam
b4rt3kkk jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 27.09.2009, 17:02   #2
januszp
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 11.08.2002
Lokalizacja: Rybnik
Posty: 395
januszp niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Oprócz konkretnego modelu dysku wpływ na jego głośność w dużej mierze ma tutaj obudowa komputera. W zależności od modelu obudowy może ona potęgować lub niwelować wibracje wytwarzane przez dysk.
Komfort ciszy którą zyskamy podczas zakupu konkretnie cichego modelu dysku możemy stracić z winy brzęczącej cieniutkiej blachy towera.
Na dzień dzisiejszy większość dysków różnych firm stara się zbliżyć do czołówki, jeśli chodzi o szum talerzy oraz chrobotanie głowic. Cały czas jednak spore różnice pomiędzy poszczególnymi modelami dysków widać w kategorii: wibracje.
Im szybkość kręcenia talerzami jest mniejsza, tym dysk twardy mniej wibruje, mniej się grzeje itp.
Zmniejszenie szybkości obrotowej dysku na wydajność dysku niestety ma niestety dość znaczny wpływ.
Ma go także model płyty głównej/chipsetu - kontroler/sterowników, a czasem nawet wersja systemu operacyjnego.
Tutaj wyniki końcowe zawsze będą różne. Co mam na myśli? ***8211; może się okazać, że w skrajnych przypadkach dysk wolniejszy (5400 obr.) może w dobrej konfiguracji wygrać z dyskiem 7200 obr.

Jeśli jednak ktoś z góry zakłada, iż w dużej mierze nacisk kładzie na cichą pracę jednostki, w przyszłości nie wyklucza SSD dla systemu to moim zdaniem (jako zwolennik ciszy w tym aspekcie) raczej skłoniłbym się do zakupu dysku typu ***8222;EcoGreen***8221; (5400 obr.).
Walka z wibracjami w przypadku kiepskiej obudowy jest sporym wyzwaniem.
Przeważnie mamy do wyboru kosztem trwałości silnika, elektroniki wyciszenie typu zamknięta obudowa (wzrost temperatury) lub umieszczenie dysku w dziwnych konstrukcyjnie prowadnicach typu ***8211; gumki, sznurki, uszczelki co powodować może różnego rodzaju perturbacje związane z silnikiem dysku.

Jako użytkownik dysków twardych mieszanych (5400/7200) powiem, iż różnica w wydajności dysków 5400 obr. jest dla mnie akceptowalna ***8211; nie jest ona (na dzień dzisiejszy) tak duża aby móc gołym okiem kategorycznie stwierdzić iż dysk taki względem 7200 obr. się ślimaczy.

Jeszcze dwa lata temu odradzałbym inwestycje w dysk z 5400obr. dla komputera stacjonarnego. Dziś producenci starają się ograniczenie prędkości talerzy wzbogacić różnymi nowinkami (np. dual ARM) pozwalających pozbyć się drastycznych różnic w wydajności tychże.

Inną sprawą jest tutaj samo pojęcie, interpretacja, oczekiwania pytającego odnośnie ***8222;cichego ***8211; głośnego dysku***8221;. Różne mogą być oblicza ciszy dla różnych osób.
Nie uważam aby dyski 7200 obr. z serii F1-F3 Samsunga były dyskami głośnymi. Potrafią ***8222;powibrować***8221; w kiepskich obudowach ale do głośnych się nie zaliczają.
januszp jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.09.2009, 19:02   #3
b4rt3kkk
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 27.09.2009
Posty: 2
b4rt3kkk w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
dzieki za ta wyczerpujaca wypowiedz
kupie obudowe cool master elite 33x za 149zl wiec jest raczej z tych tanszych niz drozszych
zatem kupie f3eg, teraz pracuje na 4 letnim laptopie toshiby wiec roznica bedzie dla mnie i tak znaczna
b4rt3kkk jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.09.2009, 19:05   #4
jesi
Forumator
 
Avatar użytkownika jesi
 
Data rejestracji: 11.09.2006
Lokalizacja: łódzkie/śląskie
Posty: 884
jesi jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>jesi jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cytat:
Napisany przez b4rt3kkk Podgląd Wiadomości
Witam
Pytanie jak w temacie. Wlasnie skladam sobie komputer i chcialbym zeby byl cichy ale rowniez wydajny.
inne czynniki halasujace ktore beda w kompie:
boxowe chlodzenie amd phenom II x3, zasilacz BeQuiet PurePower L7 530W, grafa narazie integra potem cos pokroju hd4850/4870
Jak sie ma glosnosc F3 ktory ma 7200rpm do serii EG? Jaka jest faktycznie odczuwalna roznica w wydajnosci?(suche testy czytalem)
W dalszej przyszlosci(pol roku, rok?) nie wykluczam SSD do jakichs 400zl.

Co mi polecacie?

Pozdrawiam
Obecnie wydajnościowo Samsungi F3 nie mają konkurencji, mimo jak to nazwałeś suchych testów, wszystko jest prawdą. Jeżeli chodzi o głośność to F3 jest cichutki jak mysz pod miotłą Sam mam F3 i oprócz odgłosu jego startu przy włączaniu komputera nie słyszę go wcale Praca na tym dysku to marzenie, takie moje skromne zdanie
Możesz mi wierzyć, wcześniej miałem WD z serii AAKS, które do głośnych też nie należą, a mnie drażnił ucho aż za mocno No i wydajnościowo też w cieniu Samsunga.
Pisałem o F3, nie F3EG
jesi jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.09.2009, 19:44   #5
Sunna
lołn łulf
 
Avatar użytkownika Sunna
 
Data rejestracji: 15.07.2005
Lokalizacja: Festung Breslau
Posty: 3,178
Sunna jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Sunna jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Sunna jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
samsung ma tylko 2 lata gwarancji.
To go dyskwalifikuje.
Sunna jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.09.2009, 20:13   #6
Wawelski
Always newbie
 
Avatar użytkownika Wawelski
 
Data rejestracji: 14.11.2003
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 2,844
Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Który Samsung ma 2 lata?
Mam HD154UI i HD753LJ, miałem SP1614C (z 5 lat temu chyba kupowałem) - wszystkie na trzyletniej gwarancji. Oglądam sobie też różne inne modele - nie znalazłem takiego, co ma dwuletnią gwarancję.
__________________
Ludzie tak bardzo lubią oszukiwać się wzajemnie, że wymyślili rząd, by robił to za nich.
WAŻNE
Wawelski jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.09.2009, 20:22   #7
jesi
Forumator
 
Avatar użytkownika jesi
 
Data rejestracji: 11.09.2006
Lokalizacja: łódzkie/śląskie
Posty: 884
jesi jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>jesi jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cytat:
Napisany przez Sunna Podgląd Wiadomości
samsung ma tylko 2 lata gwarancji.
To go dyskwalifikuje.
Hmm, mój ma 3 lata, z resztą Wawelski także wspomniał
jesi jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Samsung TS-H552B - czy naprawdę taki zły ??? hubio Napędy optyczne DVD 4 08.01.2005 19:54
Czy jesteś hakierem? Igloo Off topic 10 22.10.2004 20:48
Jak odzyskać skasowane pliki na CD-RW Jozgaw Napędy optyczne CD 7 21.06.2004 07:31
Tematy maturalne na Polski.. (przeciek z IRCa ;) Martin_TP Off topic 7 14.05.2003 23:20


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 00:08.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.