Powrót   Forum CDRinfo.pl > Archiwizacja - Dyski twarde, SSD, pendrive, karty pamięci > Dyski twarde, SSD - Problemy, porady, software

Dyski twarde, SSD - Problemy, porady, software Tematy dotyczące problemów, porad i oprogramowania przeznaczonego dla dysków twardych oraz SSD.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 30.01.2011, 23:36   #1
Vavoom
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika Vavoom
 
Data rejestracji: 15.11.2003
Posty: 229
Vavoom zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Jaki największy dysk obsłuży GA-8I865P-G (ICH5)?

Witam,

Po dwugodzinnej posiadówie nad googlami, doszedłem do wniosku że oduczyłem się z nich korzystać

Pytanie retoryczne: czemu nic nie piszą nigdzie na temat maksymalnych pojemności obsługiwanych dysków twardych przez poszczególne płyty czy choćby chipsety? PDFy milczą, instukcje milczą, fora milczą...

A pytanie zasadnicze: Jest płyta jak w temacie oparta na ICH5. To ma w sobie 2xIDE + 2xSATA. Kolega planuje kupić dysk o pojemności 1TB, mamy wątpliwości czy ta płyta mu go poprawnie wykryje i obsłuży, przy czym przewidziana jest praca pod WinXP + SP3. Czy ktoś z Was ma może taką płytę lub opartą na ICH5 wraz z podpiętym dyskiem 1TB (czy większym ku mojej radości)?

W ramach ciekawostki, osobiście posiadam GA-P35-DS3L. 4 x SATA2 na ICH9. Znalazłem informację w internecie że nie udało się podpiąć dysku o pojemności 2TB do tej płyty. 1TB tak, przy czym do niektórych modeli dysków wymagany jest BIOS w wersji F7 - w nim jest poprawka "Fix: Some of 1000 GB (1TB) HDDs will be detected size error."

Takie więc moje gdybanie, skoro ICH9 miał trudności z wykryciem 1TB i trzeba było poprawki żeby kwestię rozwiązać, to jakie starszy ICH5 ma szanse?

Proszę o odpowiedź/potwierdzenie że u kogoś na ICH5 śmiga 1TB.

Pozdrawiam!
__________________
Up The Irons !!!
Vavoom jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 31.01.2011, 00:15   #2
Arepo
Guru
 
Avatar użytkownika Arepo
 
Data rejestracji: 30.09.2004
Posty: 3,430
Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Mam płytę z ICH5, podpinałem do niej dyski 500 i 640 GB, oba działały bez najmniejszych problemów. Nie sądzę aby inaczej było z 1 TB i większymi, to nie jest znowu aż tak stary chipset. Do tego nigdy nie słyszałem o ograniczeniach pojemności dysku przy interfejsie SATA.

Ta poprawka o której piszesz usuwa problem tylko z niektórymi dyskami "some of", pewnie się trafił jakiś jeden model albo seria co miała kłopoty .

pozdrawiam
__________________
Lite-On iHBS 212, Pioneer BDR-209EBK
Arepo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 31.01.2011, 01:27   #3
marynarz
Guru
 
Data rejestracji: 01.05.2002
Lokalizacja: Katowice
Posty: 1,634
marynarz niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Jak ma sata to obsluguje LBA48 czyli z pojemnoscia nie powinno byc problemu.
Za to moze byc z detekcja SATA I/II. Niektore dyski trzeba zworka (np. WD), niektore softem (np. Samsung) potraktowac zeby wymusic SATA I.
__________________
...El Marinar...
marynarz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
jaki dysk tylko na system i gry?? memorando Off topic 30 16.04.2004 08:31
Jaki dysk twardy 80GB wybrać? SEBAW Dyski HDD, SSD - Opinie, testy i recenzje 23 13.12.2003 16:15
Jaki dysk? adams_a Off topic 14 04.11.2003 19:12
Jaki dysk twardy wybrać? Fikander Off topic 22 06.03.2003 19:38
HELP! Jaki dysk kupić? beavisol Napędy optyczne CD 2 11.11.2001 20:53


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 09:10.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.