Powrót   Forum CDRinfo.pl > Archiwizacja - Dyski twarde, SSD, pendrive, karty pamięci > Dyski twarde, SSD - Problemy, porady, software

Dyski twarde, SSD - Problemy, porady, software Tematy dotyczące problemów, porad i oprogramowania przeznaczonego dla dysków twardych oraz SSD.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 28.04.2003, 20:57   #16
darsoon
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 16.08.2002
Lokalizacja: warszawa
Posty: 123
darsoon zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
ZAKUPIONE

Kupiłem jednak Tracer TRH 10 KPF z 1 wiatrakiem . Cena 45 pln - Warszawska Giełda Elektroniki.
Na miejscu obejrzałem RH-6 i porównałem z Tracerem. Przekonało mnie to o czym wspomniał Druss, czyli dobra wentylacja i "gumki" w miejscu gdzie przykręca sie HDD do szuflady.
Wiatrak znajduje sie z tyłu. Z przodu jest miejsce (przygotowane otwory) na kolejne 2 wiatraczki - mam nadzieje że nie będa potrzebne :-)
Poza tym wydaje mi się, że Tracer jest jakościowo lepiej wykonany - poprostu ładniej wygląda na zewnątrz kompa. Takie jest moje subiektywne odczucie.
Moje krótkie testy:
Temperatura dysku (już w kieszeni) 5 min po uruchomieniu kompa wynosiła 20C.
Nie bardzo wiedziałem jak go obciążyć więc na początek włączyłem divx-a - po 20 min. temp wzrosła do 30C.
Stwierdziłem, że film to za mało i zapusciłem kopiowanie 9,5 GB filmow z jednego folderu na pulpit, czyli operacja w obrębie 1 dysku. Po wykonaniu operacji kopiowania (50min od włączenia kompa) temp wynosiła 38C.
Po ok 10 min po zakończeniu kopiowania temp. spadła do 35C.

W sumie jest nieźle. Wczoraj bez kieszeni i bez obciążania HDD - przeglądanie forum itp. temeratura była 39C po jakiś 4 godzinach od włączenia kompa.
Aha ... dzisiaj mam zamkniętą szczelnie obudowę z obydwu stron. Zainstalowałem tez 2 nowe coolerki Zalmana (80mm/1700rpm). 1 z przodu - zasssysacz i z tyłu wydmuchiwacz
Czyli w sumie przybyły mi 3 śmigła hehe (trzecie w kieszeni HDD). Nie zauważyłem a właściwie nie usłyszałem zwiększonego poziomu hałasu. Zalmany w zasadzie są bezgłośne 20 dB w tybie silent.


Pozdrawiam
__________________
.::darsoon::.
Athlon 2500+ Barton | Thermaltake Silent Boost | Abit NF7-S v2.0 | 512 MB DDR RAM Kingstone | Albatron GeForce4Ti4200 Turbo | Zalman ZM80C-HP | HDD 80GB Barracuda IV

Ostatnio zmieniany przez darsoon : 28.04.2003 o godz. 21:17
darsoon jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 29.04.2003, 08:25   #17
CIAPEK
mów mi więcej :P
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika CIAPEK
 
Data rejestracji: 17.02.2003
Lokalizacja: TORUŃ
Posty: 5,244
CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Gratuluje dobrego wyboru/zakupu!
Ważne jest to żeby być zadowolonym z tego co się kupiło samemu i ma się z tego satysfakcje!
__________________



nie załatwi wszystkiego "FLOTA", tak myślącego uważam za przegranego!
CIAPEK jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.05.2003, 19:49   #18
mallow
Koordynator
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika mallow
 
Data rejestracji: 03.03.2003
Lokalizacja: Elblążak w Toruniu ;)
Posty: 2,789
mallow zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
hmmm ... darson gdzie kupiles ta swoja kieszen bo sie akurat teraz do niej przymierzam ..
__________________
mallow jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.05.2003, 15:45   #19
darsoon
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 16.08.2002
Lokalizacja: warszawa
Posty: 123
darsoon zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
mallowex napisa***322;(a)
hmmm ... darson gdzie kupiles ta swoja kieszen bo sie akurat teraz do niej przymierzam ..
Kupiłem ją na Warszawskiej Giełdzie Elektronicznej, w firmie GIGA MULTIMEDIA (pawilon. 26).
__________________
.::darsoon::.
Athlon 2500+ Barton | Thermaltake Silent Boost | Abit NF7-S v2.0 | 512 MB DDR RAM Kingstone | Albatron GeForce4Ti4200 Turbo | Zalman ZM80C-HP | HDD 80GB Barracuda IV
darsoon jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 21:58.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.