Powrót   Forum CDRinfo.pl > Archiwizacja - Dyski twarde, SSD, pendrive, karty pamięci > Dyski twarde, SSD - Problemy, porady, software

Dyski twarde, SSD - Problemy, porady, software Tematy dotyczące problemów, porad i oprogramowania przeznaczonego dla dysków twardych oraz SSD.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 15.06.2008, 20:15   #1
januszp
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 11.08.2002
Lokalizacja: Rybnik
Posty: 395
januszp niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Kieszeń SNT-2131

Ktoś kto ma od czynienia z większą ilością dysków w swoim komputerze zapewne zastanawiał się nad rozwiązaniem typu kieszeń.
Niestety, zwykłe kieszenie zajmują sporo miejsca, robią sporo hałasu (jedna kieszeń= jeden wentylator), są często wykonane niedbale co z kolei doprowadza do problemów podczas ich wyjmowania i wkładania itp.
Całe szczęście istnieje alternatywa firmy Chieftec, która pod wieloma względami przewyższa konkurencję, a która pragnę tutaj z czystym sumieniem polecić.
Mowa tutaj o kieszeni Chieftec SNT- 2131/3141.

Całe urządzenie zamknięte jest w zgrabnej obudowie, w której mieszczą się trzy dyski montowane w "szufladach" aluminiowych.
Kieszeń jest kompatybilna ze standardami SATA/SATA II, chłodzona jednym (nie ukrywam) głośnym wentylatorem 80 mm.
Całość (tutaj pierwszy plus) zajmuje tylko dwie zatoki 5,25***8221;.

Wspiera (testowane na płycie Gigabyte DQ6+Vista) HotSwap. Czyli podczas działania komputera, systemu istnieje możliwość szybkiego wyjęcia/włożenia/przełożenia dysku.

Obsługuje standardy RAID 0,1,5.

Kieszeń posiada wbudowany czujnik temperatury oraz pracy wentylatora.
Każde przekroczenie temperatury, określanej ręcznie (zworki) lub problem z pracą wentylatora sygnalizowane jest akustycznie - buzer, który można wyłączyć przyciskiem RESET.

Praca każdego z dysków umieszczonych w kieszeni sygnalizowana jest diodami:
- kolor zielony dysk zainicjowany
- kolor pomarańczowy ***8211; zapis, odczyt dysku.
Odłączenie dysku sprowadza się wciśnięcia przycisku (odłączenie zasilania, transmisji). Po tym zabiegu lekko podważając dźwignię następuje uwolnienie dysku.
Całość prezentuje się solidnie, zgrabnie i po tygodniowej zabawie (przekładanie, odłączanie, wyjmowanie dysków) obyło się bez jakichkolwiek problemów.

Jako zwolennik cichego komputera od razu zabrałem się za wymianę wentylatora, który mimo zmiany trybu pracy na "low" (zworki) był stanowczo za głośny.
Prosty 80 mmm Arctic załatwił sprawę.

Warto dodać kilka słów o temperaturze dysków w tak zmodyfikowanej kieszeni.
Dyski osiągają tylko o 1-2 stopnie wyższą temperaturę, niż te montowane metodą standardową (koszyczek) w obudowie Chieftec BigTower.

Jedynym chyba poważnym minusem tego urządzenia oprócz głośnego wentylatora jest cena.
Za model SNT -2131 (kieszeń mieszcząca trzy dyski) trzeba zapłacić ok. 220 zł.
Z kolei cena modelu SNT-3141 (kieszeń na cztery dyski) oscyluje w granicach 300zł.

Osobiście zamówiłem już drugą sztukę kieszeni SNT-3141 i w ten sposób wszystkie 6 dysków wyląduje właśnie tych nich. Dość mam już nurkowania w towerze i to rozwiązanie jest dla mnie idealne.
Wyjęcie 6 dysków zajmie teraz kilka sekund zamiast kilku minut. Dodatkowo kieszeń ta minimalizuje niebezpieczeństwo związane z ingerencją w przewody, wtyczki itp.

Na koniec galeria omawianego przedmiotu:













januszp jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 15.06.2008, 20:49   #2
yahol
Głupi Yasio
 
Avatar użytkownika yahol
 
Data rejestracji: 27.05.2003
Lokalizacja: **.#
Posty: 4,467
yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Jedno pytanie:
-gdzie, na terenie Polski, zamowiles ten produkt.
-ew. gdzie, mozna go zamowic, za zaliczenie, za zlotowki.
__________________
Powyższa wypowiedz, wyraża jedynie moja opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie ani w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez ostrzeżenia i podawania przyczyn.
******************************************
Monarchista, podstępnie knujący przeciwko Republice i demokracji!
yahol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.06.2008, 20:54   #3
januszp
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 11.08.2002
Lokalizacja: Rybnik
Posty: 395
januszp niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Jestem w bliskim kontakcie z Komputronikiem, dlatego też tam zamawiałem (termin 1-2 dni).
Na Allegro też jest spory wybór dostawcy tej kieszeni.
januszp jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.06.2008, 02:56   #4
Jarson
Pa rampamer
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jarson
 
Data rejestracji: 24.10.2006
Lokalizacja: Zachlajki
Posty: 9,204
Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Mnie zastanawia tylko, gdzie planujesz umie***347;ci***263; drug***261; kiesze***324;?

W obudowie chyba ju***380; Ci si***281; nie zmie***347;ci
__________________

Jarson jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.06.2008, 10:36   #5
januszp
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 11.08.2002
Lokalizacja: Rybnik
Posty: 395
januszp niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Te obudowy pomieszcz***261; sporo ale niestety trzecia kiesze***324; ju***380; nie wejdzie




Jescze jedna, wa***380;na uwaga odno***347;nie tej kieszeni:

- funkcja HotSwap/HotPlug mo***380;e nie odm***243;wi***263; pos***322;usze***324;stwa na konfilktowo-problematycznych kontrolerach.
Napewno dzia***322;a na kontrolerach Intel oraz Gigabyte (p***322;yta Gigabyte DQ6).

Ostatnio zmieniany przez januszp : 19.06.2008 o godz. 10:45
januszp jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.06.2008, 00:53   #6
Jarson
Pa rampamer
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jarson
 
Data rejestracji: 24.10.2006
Lokalizacja: Zachlajki
Posty: 9,204
Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez januszp Podgląd Wiadomości
Te obudowy pomieszcz***261; sporo ale niestety trzecia kiesze***324; ju***380; nie wejdzie
Nie zauwa***380;y***322;em, ***380;e to obudowa big tower
__________________

Jarson jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.06.2008, 10:20   #7
superrrmario
PODWÓJNY DZIADEK
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika superrrmario
 
Data rejestracji: 26.06.2004
Lokalizacja: Łódź
Posty: 6,266
superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>superrrmario ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Fajne i wygodne.
__________________
superrrmario jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.07.2008, 12:43   #8
yahol
Głupi Yasio
 
Avatar użytkownika yahol
 
Data rejestracji: 27.05.2003
Lokalizacja: **.#
Posty: 4,467
yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Zaposiadlem, droga kupna.
Podoba mi sie.
Zalety:
-eleganckie, szybkie wygodne, montowanie i odmontowywanie dyskow.
-sygnalizacja pracy dysku.
-sygnal dzwiekowy przegrzania dysku (czujnik ustawia sie zworkami z tylu obudowy, 3 zakresy)
-temp. dyskow, dzieki 80mm wentylatorowi, spadla o 10 st.
Wady:
- dosc glosny, niski dzwiek wentylatora.
(to nie jest ani rezonans, ani sam wentylator, raczej sadze, ze to przeplyw powietrza przez szczeliny wentylujace)Mnie nie przeszkadza.

Nigdy nie sadzilem, ze obudowa kompa, moze byc az tak krzywa szczeliny sa po 5mm, a sama wieza wyglada jak kopnieta przez slonia na 8 srub mocujacych kieszen, udalo mi sie wkrecic 5 reszta byla poza zasiegiem.
__________________
Powyższa wypowiedz, wyraża jedynie moja opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie ani w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez ostrzeżenia i podawania przyczyn.
******************************************
Monarchista, podstępnie knujący przeciwko Republice i demokracji!
yahol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.10.2008, 21:07   #9
efocus
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 29.11.2005
Posty: 1
efocus w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
ja natomiast mam maly problem z ta kieszenia.
gdy uruchomie system (windows XP) a kieszen nie jest uruchomiona, po wlaczeniu jakiegokolwiek dysku system sie zawiesza w taki sposob ze nie mozna go ani wylaczyc ani zrestartowac. dysk w kieszeni jest niewidoczny.
gdy uruchomie komputer z wlaczona kieszenia to jest ok.

i jeszcze jeden problem ktory dotyczy dyskow samsunga.
na wszystkich dyskach jakie mam (tj. maxtor, seagate) wszystko dziala bez zarzutu.
natomiast jak podlacze samsunga, wylacze go przy uruchomionym systemie, po ponownym wlaczeniu nie chce sie uruchomic. musze zrestartowac komputer.

wie ktos co moze byc przyczyna?
mam plyte glowna MSI nForce 570 SLI.

Pozdrawiam.
efocus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.11.2008, 22:33   #10
yahol
Głupi Yasio
 
Avatar użytkownika yahol
 
Data rejestracji: 27.05.2003
Lokalizacja: **.#
Posty: 4,467
yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
No i wyglada na to, ze nikt nie przeczytal twojego posta
Widac fachowcy od RAIDow wla pisac o walorach smietnika i przewadze Warki nd Tyskim, albo co.

Co do pierwszej czesci:
zapewne twoj kontroler nie jest HotSwapowy, stad problem. Ja wiem i rozumiem, ze prawdziwi fceci nie czytaja manuali, ale wieczorem w kaciku, cichutko - sprawdz specyfikacje kontrolera. Tam bedzie napisane czy jest, czy tez nie jest HotSwapowy.

Co do dugiego, moge zgadywac, albo dysk jest ustawiony na SATA I, a kontroler na SATA II - albo odrotnie.
Albo tez zupelnie cos innego. MoBo MSI na ogol maja SATA II, wiec moze dysk ma zworke?
__________________
Powyższa wypowiedz, wyraża jedynie moja opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie ani w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez ostrzeżenia i podawania przyczyn.
******************************************
Monarchista, podstępnie knujący przeciwko Republice i demokracji!
yahol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.10.2013, 13:36   #11
mistrz
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 15.05.2006
Posty: 5
mistrz w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam,

Odkopuję temat, ale chciałbym się dowiedzieć czy ktoś kojarzy gdzie można dokupić same kieszenie do dodatkowych dysków?


Z góry dzięki za odpowiedzi
__________________
mistrz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.10.2013, 17:59   #12
Jarson
Pa rampamer
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jarson
 
Data rejestracji: 24.10.2006
Lokalizacja: Zachlajki
Posty: 9,204
Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Same kieszenie, czyli nie obudowa z kieszeniami? W wielu sklepach komputerowych od ręki, na Allegro, eBayu... Welland robi bardzo dobre kieszenie, dobrej jakości i obsługujące również SATA III (wciąż rzadkość).
Jarson jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.10.2013, 22:36   #13
mistrz
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 15.05.2006
Posty: 5
mistrz w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Tak ale chodzi mi o same kieszenie do tej obudowy. Tłumacząc dokładniej. W kieszeń taki dysk trzeba przykręcić ja chcę mieć np. sześć dysków, którymi będę operował. Każdy chce mieć wkręcony w osobną kieszeń i tylko wyjmować je z obudowy. Z góry zaznaczam, że dwie takie obudowy odpadają.

Ale dzięki za zainteresowanie
__________________
mistrz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Zewnętrzna kieszeń i HDD 250GB - ? Matefusz Dyski twarde, SSD - Problemy, porady, software 7 23.04.2006 21:30
kieszeń zewnętrzna USB2.0 a nagrywanie DVD-R ssobkows Napędy optyczne DVD 8 29.12.2005 18:56
LGGSA-4160B i kieszen USB Euchrid Napędy optyczne DVD 0 24.01.2005 03:14
Kieszen i XP Kasprzak Off topic 3 16.03.2003 01:58
tandetna kieszen hdd IGI Napędy optyczne CD 3 12.03.2002 21:35


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 15:04.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.