Powrót   Forum CDRinfo.pl > Archiwizacja - Dyski twarde, SSD, pendrive, karty pamięci > Dyski twarde, SSD - Problemy, porady, software

Dyski twarde, SSD - Problemy, porady, software Tematy dotyczące problemów, porad i oprogramowania przeznaczonego dla dysków twardych oraz SSD.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 11.10.2020, 03:33   #1
maxir
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 11.10.2020
Posty: 2
maxir w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
MHDD - wykrywanie dysku USB

Przeczytałem już wiele postów na temat MHDD + USBASPI V2.20 MS-DOS Driver jednak nigdzie nie znalazłem informacji jak dodać linijkę w "config.sys". Oczywiście mogę rozpakować "mhdd32ver4.6.iso" gdzie mam "Boot-1.44M.img" a w nim plik "config.sys", ale jak złożyć to z powrotem do kupy ?
maxir jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 11.10.2020, 21:52   #2
KaiQ
Guru
 
Avatar użytkownika KaiQ
 
Data rejestracji: 23.07.2018
Lokalizacja: Podkarpacie
Posty: 1,454
KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Będąc szczerym aż do bólu... trochę Cię rozczaruję. Gra raczej nie warta świeczki. Pytanie jakie operacje chcesz tak na prawdę wykonać?
MHDD to na prawdę bardzo dobry program, ale w momencie w którym był tworzony obsługa dysków USB była mówiąc krótko, niepopularnym rozwiązaniem zatem MHDD nie bardzo chce z tym teraz działać. Możesz ewentualnie spróbować programu ViVard, który jest nieco młodszy i z dyskami USB sobie radzi, lub innych narzędzi typu GParted. Najrozsądniej jednak jest otworzyć obudowę dysku i podpiąć bezpośrednio pod SATA i uruchomić program w jakimś starszym sprzęcie. Pytanie czy też MHDD wykryje ci dysk.
KaiQ jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.10.2020, 22:07   #3
maxir
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 11.10.2020
Posty: 2
maxir w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Chciałem wyzerować przenośny dysk USB. Od zawsze korzystałem z MHDD przy takich tematach. Już udało się odpalić w BIOSie USBASPI V2.20 MS-DOS Driver ale wczytywanie kontrolerów zatrzymało się na 5/8. W tym momencie zasilanie traci np. klawiatura, mysz i podłączony dysk USB. Dałem sobie spokój i odpaliłem zerowanie w HD Tune Pro (tryb DoD 5220.22-M)

maxir jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Tagi
dysku, mhdd, usb, wykrywanie

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 09:40.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.