Powrót   Forum CDRinfo.pl > Archiwizacja - Dyski twarde, SSD, pendrive, karty pamięci > Dyski twarde, SSD - Problemy, porady, software

Dyski twarde, SSD - Problemy, porady, software Tematy dotyczące problemów, porad i oprogramowania przeznaczonego dla dysków twardych oraz SSD.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 05.01.2009, 06:07   #1
Red3miasto
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 10.02.2004
Lokalizacja: Gdynia Dzialki Lesne
Posty: 5
Red3miasto w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Obraz dysku twardego - Nietypowe

Witam! szukalem u najmadrzejszych tego swiata (google) i nie znalazlem odpowiedzi.
Otoz:
mam potrzebe zrobienia obrazu dysku twardego z zachowaniem calkowitej struktury bootowania do pliku ISO.
O ile sa programy co by przerobily z bin na iso to tez przejdzie, ale wyjsciowy format interesujacy mnie to ISO.
skad ten pomysl? ze ghostem nie da rady?

1 nie mam napedu FDD u siebie w kompie (nie byl mi potrzebny), a znalazlem jakis stary dysk. Po prubach udalo mi sie odpalic kompa i (z mojego terazniejszego systemu) naprawic tamtego hdd. chcialbym zrobic mu obraz, zeby uruchomic w wirtualu, zeby z pozycji Administratora (zachowaly sie moje prywatne dane, a nie pamietam hasla/klucza do innego uzytkownika) wyciagnac dane z Docs and Set. w poprzedniej konfiguracji.
Mam nadzieje ze nie jest to zbyt zagmatwanie napisane, ale walcze z tym kompem od 20 (a juz lekko po 6 rano...) i juz lekko padam.
Jakby ktos mial inny, skuteczny pomysl tez niech da znac

Pozdro 4 all
Red3miasto jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 05.01.2009, 09:41   #2
yahol
Głupi Yasio
 
Avatar użytkownika yahol
 
Data rejestracji: 27.05.2003
Lokalizacja: **.#
Posty: 4,467
yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Wykazuje calkowity brak zrozumienia dla przedstawionej tu idei.
Jezeli widzisz zawartosc dysku po naprawie, to w jakim celu robic jego obraz?!
Jezeli D&S sa zabezpieczone haslem/czymstam toi tak nie dostaniesz sie do zawartosci, czy to obraz czy nie.
Robienie obrazu tego dysku w *.iso/*.bin z uruchomionego systemu, to zadanie np. dla UltraISO lub podobnego.
I podkreslam jeszcze raz - calkowicie nie rozumiem idei tworzenia obrazu dysku i podpinania go pod virtuala.
Ten pomysl jest bez sensu - no chyba, ze czegos nie wiem/nie rozumiem.
(mozna odpalic tenze dysk spod HirenBoota i zdjac hasla.
mozna odpalic pod Mac`iem i wejsc w zabezpieczone foldery)
Tylko - o co chodzi!
__________________
Powyższa wypowiedz, wyraża jedynie moja opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie ani w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez ostrzeżenia i podawania przyczyn.
******************************************
Monarchista, podstępnie knujący przeciwko Republice i demokracji!
yahol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.01.2009, 09:50   #3
sobrus
Jukebox Hero
 
Avatar użytkownika sobrus
 
Data rejestracji: 17.09.2004
Lokalizacja: Back for the Attack
Posty: 10,800
sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
No właśnie też czytałem to rano i nie rozumiem.
ISO z dysku twardego zrobić raczej sie nie da (bo co z danymi o partycjach).
Z dysku można dane przegrać bez problemu, z obrazu ghosta wyciągnąć też.

Chyba ze były zahasłowane w NTFS, wtedy kicha, choć można coś próbować robić (być moze zalogowanie się na admina pomoze, byc moze uda sie jakos odzyskać klucze?).
Ale najpierw musimy wiedzieć jak dokładnie wygląda sytuacja

Windows raczej się nie uruchomi na innym kompie niż ten na którym był instalowany.
Chociaż zdarzają się przypadki. Mi kiedyś Win2003 zainstalowany na Athlonie XP + nForce2 uruchomił się bez zająknięcia na Core2 + P35. To nic że intel, to nic ze PCIE, to nic że SATA. Po prostu się uruchomił, poinstalował drivery , restart i już

W NTFS klucz prywatny użytkownika dekoduje klucz publiczny systemu z pliku, którym następnie dekodowany jest sam plik (czy jakoś tak).
Więc plik może odczytać tylko konkretny użytkownik na konkretnym komputerze.

Ostatnio zmieniany przez sobrus : 05.01.2009 o godz. 09:54
sobrus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.01.2009, 17:06   #4
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
domyslam sie, ze chodzi (ALE TYLKO SIE DOMYSLAM) o problem ze starym dyskiem
kolega chce zrobic jego obraz poki jakos dziala, zeby potem z tym obrazem walczyc

nie da sie tego zrobic do ISO
mozna do GHO np i potem przegladac spod GHOST EXPLORER

jezeli jednak foldery byly szyfrowane, to, jak juz masz napisane, cienko to widze
moze spod dosa (da sie odpalic z plyty + darmowe strowniki do ODCZYTU ntfs)
moze spod linux live
nimal jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.01.2009, 00:40   #5
Red3miasto
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 10.02.2004
Lokalizacja: Gdynia Dzialki Lesne
Posty: 5
Red3miasto w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Ok
nimal ma troche racji, bo nie wiem ile przetrwa mi ten HDD (musialem sie sporo nameczyc, zeby odpalic kompa z nim!)
i chodzi mi o pliki uzytkownika w D&S. Myslalem ze jak wirtuala odpale z tego dysku(obrazu) to uda mi sie zalogowac jako admin i to pominie mi chaslo na konto na ktorym dzialalem.
Czy w ten sposob vm odczyta mi klucz nadany podczas tamtej instalacji?
no fakt, calkowicie zapomnialem o linuxie! dzieki za pomysl
z tym ze nie grzebalem w folderach uzytkownika...
Jak macie jeszcze jakies pomysly (za niedlogo sprawdze linuxem) to walcie.
Red3miasto jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.01.2009, 00:43   #6
Red3miasto
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 10.02.2004
Lokalizacja: Gdynia Dzialki Lesne
Posty: 5
Red3miasto w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
W linuxie moge wejsc w katalogi uzytkownika, widze pliki, ale nie moge ich "wyniesc" z tamtad... nie mam mozliwosci przekopiowani ich na inna partycje (:/), prubowalem cos pozmieniac w fsab, ale to juz przekracza moja (zielona) wiedze na temat systemu z pod znaku pingwina...
Ma ktos jeszcze jakis pomysl?
Red3miasto jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.01.2009, 00:53   #7
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
nagrac na plyte lub karte pamieci? pradopodobnie wersja linuxa ktora uzywasz nie zapisuje ntfs a jedynie go czyta
inna opcja - jak masz miejsce stworzyc partycje fat32 na jakims dysku
nimal jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
jak zrobic obraz gry z dysku?? adrian6 Napędy optyczne DVD 13 18.10.2008 21:54
Obraz dysku na DVD bogdan008 Nero 2 08.10.2007 17:59
Obraz dysku twardego revolver0 Off topic 4 08.12.2005 11:34
PIO-4, UDMA, itd...Jak się to wszystko ma do dysku twardego? Gogeta Napędy optyczne CD 9 04.01.2002 22:53
Jak z plikow na dysku lokalnym zrobic obraz płyty, zeby chodził np. pod daemonem toolsem Gościu Kolorowy Napędy optyczne CD 2 02.06.2001 22:12


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 00:48.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.