Powrót   Forum CDRinfo.pl > Archiwizacja - Dyski twarde, SSD, pendrive, karty pamięci > Dyski twarde, SSD - Problemy, porady, software

Dyski twarde, SSD - Problemy, porady, software Tematy dotyczące problemów, porad i oprogramowania przeznaczonego dla dysków twardych oraz SSD.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 05.07.2010, 14:07   #1
Domi731
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 13.01.2009
Posty: 116
Domi731 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Podlaczenie 3 dyskow twardych

Witam mam taki problem :
Posiadam plyte glowna GIGABYTE GA-MA77OT-UD3P

posiada ona 6 wejsc Sata2

mam podlaczone 2 dyski twarde kazdy po 250GB wszystko smiga.
Teraz wygralem w lidze na ps3 dysk SSD vertexa 250GB i chcialem go podlaczyc , podlaczylem kabelkiem takim jak wczesniejsze dyski i klops!
System widzi mi tylko jeden stary HDD i ten nowy SSD a gdzie sie podzial 2 stary HDD ?
System chce mi sie instalowac poraz kolejny bo dysk z systemem [VISTą] zastapil mi ten nowy SSD .
I z tad moje pytanie czy ja musze cos konfigurowac w biosie tworzyc jakies RAIDY itp czy poprostu moja plyta glowna nie ogarnia 3 dyskow twardych ?
Jak ktos wie prosze napisac
Dziekuje pozdrawiam
Domi731 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 05.07.2010, 15:45   #2
Jarson
Pa rampamer
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jarson
 
Data rejestracji: 24.10.2006
Lokalizacja: Zachlajki
Posty: 9,252
Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Ogarnia, skoro jest 6 portów SATA to można podłączyć 6 urządzeń SATA.

W sekcji "Storage Configuration (albo analogicznej) w BIOSie ustaw Sata Configuration na "Enchanced", Configure SATA as: "IDE" (albo AHCI, jeśli miałeś włączony ten tryb dotychczas). Albo podobnie, jeśli masz to w BIOSie sformułowane inaczej, to pisz
__________________

Jarson jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.07.2010, 18:57   #3
Domi731
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 13.01.2009
Posty: 116
Domi731 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Mam wlasnie wlaczone IDE bo jak dalem RAID albo AHCI to nie wlacza mi sie system niechce sie wczytac Windows

I niewiem jak to skonfigurowac daje enabled na onChip SATA Controller
potem onchip SATA type IDE i onchip SATA port 4/5 jest nie dostepny a jak zmienie na RAID czy AHCI to onchip SATA port 4/5 as SATA type daje i nic nie wczytuje mi windowsa .

Niewiem co jest nie tak
Domi731 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.07.2010, 20:10   #4
Jarson
Pa rampamer
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jarson
 
Data rejestracji: 24.10.2006
Lokalizacja: Zachlajki
Posty: 9,252
Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Jeśli chcesz mieć dyski w trybie RAID lub AHCI, to musisz od początku instalować system w którymś z tych trybów. Co zresztą serdecznie polecam, bo skoro masz SSD OCZ, to po prostu nie warto instalować systemu na czymkolwiek innym
__________________

Jarson jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.07.2010, 22:26   #5
Domi731
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 13.01.2009
Posty: 116
Domi731 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Rozumiem ale czy np instalujac system na RAID musze najpierw w biosie wszysko ustawic a potem system instalowac ? Bo np moje starsze dyski 250GB Caviary moga nie obslugiwac tego systemu niewiem . Poprostu chcialem podlaczyc 3HDD ale jakos mi nie wychodzi a system od nowa zainstaluje ale za jakis czas . Tylko szkoda ze teraz jakos nie moge podpiac
Domi731 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.07.2010, 22:39   #6
Wawelski
Always newbie
 
Avatar użytkownika Wawelski
 
Data rejestracji: 14.11.2003
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 2,844
Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Prawdę mówiąc nie wiem, po co wymyślono udawane IDE dla SATA.

Windows wstanie tylko w tym trybie, w którym został zainstalowany - a emulacja IDE tylko spowalnia.

Generalnie - ustaw AHCI albo RAID i zainstaluj system od zera (najlepiej na tym Vertex). Być może podczas instalacji trzeba będzie podać sterowniki do kontrolera - w przypadku XP f6 na początki instalacji i z dyskietki (albo integracja z instalką nLite), w przypadku nowszych może być jeszcze płyta albo pendrive. Stery trybu znakowego do ściągnięcia od producenta płyty.
__________________
Ludzie tak bardzo lubią oszukiwać się wzajemnie, że wymyślili rząd, by robił to za nich.
WAŻNE
Wawelski jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.07.2010, 07:26   #7
prometeusz
Guru
 
Avatar użytkownika prometeusz
 
Data rejestracji: 07.01.2003
Posty: 8,319
prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Teoretycznie mozesz poszukac sterow od AHCI - wgrac je pod windowsem bedac w normalnym trybie IDE.
Potem restart, zmiana w biosie na AHCI i winda powinna sie podnosic bez problemu.
__________________



prometeusz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.07.2010, 08:58   #8
Domi731
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 13.01.2009
Posty: 116
Domi731 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Spr dzieki wam za pomoc bo ja mam Viste wiec ciekawe jak ona sobie poradzi a poza tym widzialem testy tego SSD i caly system powinien mi szybko chodzic niz na zwyklych HDD ciekawe jak sie spisze dysk .
Nowy system wgram za pare dni bo teraz wyjezdzam na wakacje .
Czyli jak juz bede instalowal ponownie Viste mam ustawic w biosie Na RAID tak albo AHCI ? i poprostu miec podpiete te trzy dyski a na SSD zainstaluje Viste i powinno byc ok?
Domi731 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.07.2010, 22:11   #9
Jarson
Pa rampamer
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jarson
 
Data rejestracji: 24.10.2006
Lokalizacja: Zachlajki
Posty: 9,252
Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Na AHCI - RAID do niczego Ci się nie przyda przypadku pojedynczego dysku. Reszta tak jak piszesz
__________________

Jarson jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
[ARTYKUŁ]Ustawienia biosu dla dysków twardych Bartez Dyski twarde, SSD - Problemy, porady, software 13 31.01.2015 08:37
[ARTYKUŁ]Wywiad z Seagate: Przyszłość dysków twardych Bartez Dyski HDD, SSD - Opinie, testy i recenzje 6 22.03.2009 14:11
Odzyskiwanie danych z dysków twardych Niesie Pomoc,Andrzej Krela. Czaplinek komornik39 Odzyskiwanie danych 4 28.08.2008 00:45
Podłączenie 3 dysków twardych. RAF2 Dyski twarde, SSD - Problemy, porady, software 16 26.01.2008 15:48
Temperatura waszych dyskow twardych nacuna Off topic 28 12.08.2004 12:25


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 23:32.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.