Powrót   Forum CDRinfo.pl > Archiwizacja - Dyski twarde, SSD, pendrive, karty pamięci > Dyski twarde, SSD - Problemy, porady, software

Dyski twarde, SSD - Problemy, porady, software Tematy dotyczące problemów, porad i oprogramowania przeznaczonego dla dysków twardych oraz SSD.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 05.01.2011, 00:27   #1
blindman
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 05.01.2011
Posty: 2
blindman w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
porada w wyborze dysku do laptopa

Witam !!!

jestem nowy na tutejszym forum i szukam porady dotyczącej wyboru dysku. W obecnej chwili mam do dyspozycji trzy dyski twarde:
- fujitsu mhz2160bj ffs g2(160 GB 7200 rpm)
- western wd2500bevt (250 GB 5400 rpm)
- seagate st9250410 asg (250GB 7200 rpm)
chciałbym któregoś z nich zamontować w dell studio 1535, jednak nie jestem pewien który z nich jest najlepszy, kryteria które są dla mnie najważniejsze to: bezawaryjność, hałas, szybkość, pobór energii, pojemność (kolejność od najważniejszej cechy)

najszybszy na pewno jest seagate, ponadto zawiera czujnik blokujący talerze podczas upadku,

wg tego czego się doszukałem fujitsu ma najmniejszy pobór prądu ale nic nie wiem o jego awaryjności,

western z kolei to pewnie średniak we wszystkich kategoriach (chociaż nigdy nie miałem do tej marki szczęścia jeśli chodzi o awaryjność)

jeśli chodzi o hałas to najpewniej 7200 rpm będzie głośniejsze(choć wg tabel producentów niekoniecznie)

jeśli ktoś będzie w stanie mi pomóc w dokonaniu wyboru, to z góry serdecznie dziękuje

pozdrawiam wszystkich
blindman jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 05.01.2011, 10:03   #2
Misiek4
____
 
Avatar użytkownika Misiek4
 
Data rejestracji: 26.05.2000
Lokalizacja: Tarnow
Posty: 1,738
Misiek4 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Misiek4 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Misiek4 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
1. bezawaryjnosc - tutaj zawsze jest loteria i na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi - chociaz czujnik bezwladnosci to dodatkowy plus dla seagate'a
2. halas - WD bedzie najcichszy
3. juz sobie odpowiedziales
4. WD - ale pobor energii we wszystkich dyskach jest na tyle maly, ze nie bedzie to mialo wiekszego wplywu na czas pracy laptopa
5. fujitsu odpada ze stawki

Nie da sie pogodzic wszystkich cech, ktore wymieniles i musisz sam zdecydowac, ktora cecha jest dla Ciebie najbardziej istotna.
__________________
Pozdrawiam
Misiek4

Wydaje Ci się, że masz szybki dysk twardy/SSD? Dodaj go do rankingu i sprawdź czy jest najszybszy .
Misiek4 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.01.2011, 12:09   #3
blindman
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 05.01.2011
Posty: 2
blindman w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
w takim razie zwycięzcą zostaje seagate


dziękuje za pomoc i pozdrawiam
blindman jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Tagi
fujitsu, laptop, seagate, wybór dysku

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Pomożecie w wyborze dysku? wojtassslg Dyski twarde, SSD - Problemy, porady, software 18 23.11.2010 09:45
Przydatne artykuły, rozwiązania Tips & tricks > Win 2000/XP/2003 Eliasz Komputery - oprogramowanie i sprzęt 14 28.09.2008 23:44
Pomoc w wyborze dysku twardego pablocoo Off topic 35 18.04.2005 21:53
Jak odzyskać skasowane pliki na CD-RW Jozgaw Napędy optyczne CD 7 21.06.2004 08:31
Znacie jakies przdatne komendy z wiersza poleceń ?? Laser Off topic 30 20.03.2003 23:20


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 11:53.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.