Powrót   Forum CDRinfo.pl > Archiwizacja - Dyski twarde, SSD, pendrive, karty pamięci > Dyski twarde, SSD - Problemy, porady, software

Dyski twarde, SSD - Problemy, porady, software Tematy dotyczące problemów, porad i oprogramowania przeznaczonego dla dysków twardych oraz SSD.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 09.02.2009, 20:06   #16
Kubaman
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 08.02.2009
Posty: 8
Kubaman w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
fatum i przekleństwo


Dysk 160 gb sobie wyczyściłem i zrobiłem jako jedną partycję. Włączyłem AHCI w biosie. Zachowałem domyślne ustawienie 35 sekund na uruchomienie z CD.

Wkładam płytę vista 64 home premium do napędu Samsung DVD na SATA, i zero reakcji. Null. Nic się nie dzieje. Po 35 sekundach pojawia się komunikat, żebym włożył prawidłowy dysk.


P.S. cały soft na kompie mam oryginalny.
P.S2> oczywiście na IDE odpala natychmiast bez problemów.

Ostatnio zmieniany przez Kubaman : 09.02.2009 o godz. 20:27
Kubaman jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 09.02.2009, 21:03   #17
Kubaman
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 08.02.2009
Posty: 8
Kubaman w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
konia z rzędem temu, kto by zgadł: znalazłem gdzieś na jakimś forum anglojęzycznym, żeby wypiąć wszystkie kable usb. Zostawiłem tylko klawiaturę i myszkę. I poszło!
Vista się instaluje w trybie ahci. Jedna trzecia sukcesu.
Kubaman jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.02.2009, 03:54   #18
Human
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 06.07.2005
Posty: 87
Human zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
ja akurat mam dyski w emulacji ide, bo seagate 7200.10 w ide lazi szybciej niz w ahci.
ponadto w ide moge wlaczyc buforowanie zapisu bez zabawy z rejestrem.
przy sata nie wlaczymy normalnie bo sata wprowadzila hotswap cos jak z podlaczaniem pod usb ale na kabel sata przy wlaczonym kompie(a zapewne znajdzie sie ***** co glowny dysk odlaczy przy chodzacym kompie)

coz z usb jest taki problem, jak podlacze komorke pod usb ale nie wybiore opcji czy tel czy widoczne jako dysk i zrobie reboot, to bios tez wisi.
z pendrive czy czujka pada x360 nie ma problemu.

Kubaman to ze zasilka ma 500W i wszystko chodzi nie znaczy, ze daje ona stabilne napiecie. plyta glowna ma kondensatory polimerowe oraz stabilizatory napiec, ktore jakby cachuja napiecie bo dzisiejsze procki niestety sa podatne nawet na 1% wachania napiecia. a akurat hdd juz tego nie ma i od wachan napiec moga byc bledy.
podane przez nas wskazowki sa po to co moze sie dziac a nie musi.
a czy ty to sprawdzisz to juz twoja sprawa.
probowales moze zmienic klawire na ps2 a nie usb? z nimi zawsze byly problemy.
kopiowanie na pen strasznie spowalnia kompa.

kolejne sproboj moze powylanczac zbedne usb w menadzer urzadzen, ja akurat mam 10 z czego na plycie sa tylko 4 i wylaczylem 6 z czego 2 porty maja support zalaczony tylko do usb 1.1 i 4 porty na usb 2.0 i kazde urzadzenie ma swoje przerwanie a nie dzieli ich z hdd,vga itp.
Human jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.02.2009, 17:09   #19
Kubaman
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 08.02.2009
Posty: 8
Kubaman w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
zrobienie jednej partycji na dysku i włączenie trybu ahci na razie wydaje się pomagać. Skopiowałem sporą ilość danych i błędów nie znalazłem. POnadto zainstalował mi się crysis z DVD na sata, czego wcześniej zrobić nie mogłem. Oczywiście stawiałem system od nowa na ahci.

Popróbuję jeszcze z drugim dyskiem i może problem się skończy. BTW, racjonalizmu w tym rozwiązaniu nie ma za grosz, komputery zachowują się nie jak maszyny, ale jak rozwydrzone panienki - trzeba sposobem i zaklęciami
Kubaman jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.02.2009, 18:52   #20
yahol
Głupi Yasio
 
Avatar użytkownika yahol
 
Data rejestracji: 27.05.2003
Lokalizacja: **.#
Posty: 4,467
yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Cytat:
Napisany przez Kubaman Podgląd Wiadomości
BTW, racjonalizmu w tym rozwiązaniu nie ma za grosz, komputery zachowują się nie jak maszyny, ale jak rozwydrzone panienki - trzeba sposobem i zaklęciami
Nie do konca. IMHO:
Systemy maja problem z dyskami, na ktorych jest wiecej niz 4 partycje (o ile dobrze pamietam).
__________________
Powyższa wypowiedz, wyraża jedynie moja opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie ani w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez ostrzeżenia i podawania przyczyn.
******************************************
Monarchista, podstępnie knujący przeciwko Republice i demokracji!
yahol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.02.2009, 21:23   #21
Human
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 06.07.2005
Posty: 87
Human zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
podobno systemy maja problemy z partycjami primary i dlatego wszystko zaklada extended. ja od 17 lat zakladam zawsze primary i mam 3 uzyte,vista 64,xp pro 32 i stuff.
6.5,3 i 477gb. kiedys 4ta poswiecilem na extened by uzywac linux i swap.
i nigdy nie mialem problemow. od zawsze tez uzywa pqmagic.

takze nigdy nie mialem z kompami problemow i naprawde jakby mi sie takie cos przydazylo to bym sprawdzil wszystko to co podalem.

choc moze Kubaman ma pecha i wsie jego plyty byly i sa uszkodzone.
albo go nie lubia
z wlasnego doswiadczenia moge to powiedziec. na starym ga-7zxe na via kt133 z athlon xp 1700+ zawsze uzywalem alt+enter by przejsc na fullscreen, przez 5 lat jego zycia zanim nie oddalem go kobiecie nigdy nic sie nie stalo, za to ona przy przelaczaniu przez 5 lat juz z 30 razy miala tak ze kernel32.dll sie wywalal i vplayer crashowal.
i jak to dopiero ocenic. niektorych ludzi kompy nie lubia
Human jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
błędy zapisu na końcu płyty DVD+R mkk Nośniki optyczne 3 16.06.2005 13:37
Projekt Freeware Calme Komputery - oprogramowanie i sprzęt 0 16.05.2005 19:31
Błędy przy kopiowaniu :( g.paula Napędy optyczne CD 5 12.03.2005 16:52
Kopiowanie zabezpieczonych gier v1.64a VLuka FAQ 0 29.12.2002 16:43


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 19:47.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.