Powrót   Forum CDRinfo.pl > Archiwizacja - Dyski twarde, SSD, pendrive, karty pamięci > Dyski twarde, SSD - Problemy, porady, software

Dyski twarde, SSD - Problemy, porady, software Tematy dotyczące problemów, porad i oprogramowania przeznaczonego dla dysków twardych oraz SSD.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 19.12.2007, 22:30   #1
gaf
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 19.12.2007
Posty: 1
gaf w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Problem z dyskiem przenosnym WD 250GB pod USB

Witma mam problem z dyskiem przenosnym WD 250GB pod USB. Problem polega na tym ze pozyczylem ten dysk koledze na kilka dni. Teraz gdy on mi go oddal po podlaczeniu go do laptopa system win XP nie rozpoznaje go. Wczesnije moglem normalnie z niego kozystac. Kiedy teraz podlanczam dysk system wyswietla ze "Instalowanie nowego sprzetu"... a potem ze nie moze znalezc do niego sterownikow i wyskakuje "Nieznane urzadzenie". Na stronie producena pisze ze dysk ten sam jest rozpoznawalny pod XP i nie potrzeba rzadnych sterownikow. Jestem troche w kropce bo nie jestem nawet w stanie sformatowac, przeskanowac czy nie zawiera wirusow, czy zrobic czego kolwiek w celu odratowania dysku nawet jezeli wchodze w "Narzedzia administratora" nawet tam go nie rozpoznaje jako dysku. Wglada to tak jak by po podlaczeniu system nie mial pojecia o tym ze ma doczynienia z dyskiem twardym. Prosze o pomoc w tej sprawie
gaf jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 19.12.2007, 22:47   #2
yahol
Głupi Yasio
 
Avatar użytkownika yahol
 
Data rejestracji: 27.05.2003
Lokalizacja: **.#
Posty: 4,467
yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
1. szczoteczke do zebow tez pozyczasz koledze?
2. zabic kolege.
3. isc do niego i tam sprawdzic.
(ew. na innym kompie, wyglada jakby zgubil driver i nie wykrywa elektroniki - slabe kieszenie tak maja)
W akcie rozpaczy:
-podlaczyc dysk
-odmontowac kontroler USB
-zrestartowac i pozwolic aby system domontowal kontroler i dysk.
Jak nie zadziala.....napisac.
__________________
Powyższa wypowiedz, wyraża jedynie moja opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie ani w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez ostrzeżenia i podawania przyczyn.
******************************************
Monarchista, podstępnie knujący przeciwko Republice i demokracji!
yahol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.12.2007, 22:54   #3
jesi
Forumator
 
Avatar użytkownika jesi
 
Data rejestracji: 11.09.2006
Lokalizacja: łódzkie/śląskie
Posty: 884
jesi jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>jesi jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cytat:
Napisany przez yahol Podgląd Wiadomości
1. szczoteczke do zebow tez pozyczasz koledze?
2. zabic kolege.
3. isc do niego i tam sprawdzic.
(ew. na innym kompie, wyglada jakby zgubil driver i nie wykrywa elektroniki - slabe kieszenie tak maja)
W akcie rozpaczy:
-podlaczyc dysk
-odmontowac kontroler USB
-zrestartowac i pozwolic aby system domontowal kontroler i dysk.
Jak nie zadziala.....napisac.
Kolega dobrze gada, inny komputer, jak nie zadziała to nawet zabawa z kontrolerami USB nic nie pomoże, więc będzie raczej po dysku, z doświadczenia z tym dyskiem, bo jak się domyślam to Passport II wiem, że ta obudowa jest do d*** i noszenie go w piankowym albo gumowym etui uchroniłaby ją tylko od uszkodzeń
Elektroniki nie pożycza się znajomym!
jesi jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.12.2007, 23:44   #4
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,399
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Zamieni***322;bym tylko punkt 2gi z 3cim, bo tak jako***347; dziwnie - najpierw zabi***263;, potem odwiedzi***263;.
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.12.2007, 14:07   #5
Zetoxa
liniejący leming
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Zetoxa
 
Data rejestracji: 20.12.2001
Lokalizacja: N-H
Posty: 12,620
Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez jesi Podgląd Wiadomości
Kolega dobrze gada, inny komputer, jak nie zadziała to nawet zabawa z kontrolerami USB nic nie pomoże, więc będzie raczej po dysku, z doświadczenia z tym dyskiem, bo jak się domyślam to Passport II wiem, że ta obudowa jest do d*** i noszenie go w piankowym albo gumowym etui uchroniłaby ją tylko od uszkodzeń
Elektroniki nie pożycza się znajomym!
oj, spokojnie z tą obudową, mam 2 sztuki tych Passportów, noszą się dobrze, jeden upadł na podłogę, żyje i ma się dobrze. Myślę, że kolega się na nim "doktoryzował"
__________________
c'est la vie !!!
Zetoxa jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.12.2007, 12:00   #6
slawo59
Bywalec
 
Avatar użytkownika slawo59
 
Data rejestracji: 07.01.2003
Lokalizacja: Polska
Posty: 29
slawo59 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam.
A ja mam taki problem z dyskiem przenośnym 2,5 " - USB 2.0.
Jak podłączam pod laptopa - wszystko jest ok. Wyszukuje sterowniki i działa.
Ale jak podłącze do stacjonarnego, to szuka sterowników, szuka i na koniec pokazuje mi że wszystko jest OK ale dysku nie ma
System Win XP Prof.
__________________
Krytykować może każdy głupiec, i wielu z nich to robi.

Ostatnio zmieniany przez slawo59 : 26.12.2007 o godz. 12:02
slawo59 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.12.2007, 12:43   #7
yahol
Głupi Yasio
 
Avatar użytkownika yahol
 
Data rejestracji: 27.05.2003
Lokalizacja: **.#
Posty: 4,467
yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Cytat:
Napisany przez slawo59 Podgląd Wiadomości
Witam.
A ja mam taki problem z dyskiem przenośnym 2,5 " - USB 2.0.
Jak podłączam pod laptopa - wszystko jest ok. Wyszukuje sterowniki i działa.
Ale jak podłącze do stacjonarnego, to szuka sterowników, szuka i na koniec pokazuje mi że wszystko jest OK ale dysku nie ma
System Win XP Prof.
PPM na Moj komputer-> zarzadzaj->zarzadzaj dyskami->czy jest? jezeli jest->importuj obcy dysk (albo jakos podobnie) w zadnym wypadku nie inicjalizuj go bo format, a jezeli nie ma, odmontuj kontroler USB i po restarcie nich sobie zamontuje na nowo.
Czasami pierwsze zamontowanie zle przebiega i przy slabej elektronice dysku USB tak bywa.
__________________
Powyższa wypowiedz, wyraża jedynie moja opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie ani w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez ostrzeżenia i podawania przyczyn.
******************************************
Monarchista, podstępnie knujący przeciwko Republice i demokracji!
yahol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.02.2009, 09:01   #8
wampiirr
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 06.02.2009
Posty: 1
wampiirr w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
ja rowniez mam problem z podobnym dyskiem, kiedy podlaczam go do usb zapala sie na tym dysku lampka, ktora oznacza, ze wszystko powinno byc ok, ale na komputerze co kilka minut ten dysk wlacza sie i wylacza, czas w ktorym jest wlaczony trwa doslownie ulamek sekundy ;(
probowalem podpinac go do wszystkich usb, wyciagalem inne, bo slyszalem, ze moe miec za malo zasialania, zmienilem kabel, sprawdzalem go u kolegi, ale dalej nie dziala
wampiirr jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.02.2009, 10:25   #9
yahol
Głupi Yasio
 
Avatar użytkownika yahol
 
Data rejestracji: 27.05.2003
Lokalizacja: **.#
Posty: 4,467
yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Za slabe napiecia podawane na zasilanie.
(podaj mu zasilanie z dwoch USB, albo z osobnego zasilacza)
lub, dysk sam w sobie jest trafiony.
(serwis)
I zawsze podajemy - jaki dysk - marka i model, wielkosc! bo inaczej to zgadujemy.
__________________
Powyższa wypowiedz, wyraża jedynie moja opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie ani w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez ostrzeżenia i podawania przyczyn.
******************************************
Monarchista, podstępnie knujący przeciwko Republice i demokracji!
yahol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.06.2009, 20:39   #10
ryczo
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 10.06.2009
Posty: 1
ryczo w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez yahol Podgląd Wiadomości
Za slabe napiecia podawane na zasilanie.
(podaj mu zasilanie z dwoch USB, albo z osobnego zasilacza)
lub, dysk sam w sobie jest trafiony.
(serwis)
I zawsze podajemy - jaki dysk - marka i model, wielkosc! bo inaczej to zgadujemy.
Witam mam ten sam problem Moj dysk WD 120 ostatnio nie moge
z niego nic pobrac pracuje strasznie powoli ,tak jakby pracowal przerwami.
Co robic ?Prosze o rade.
ryczo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.07.2009, 09:02   #11
migol21
Pasionat
 
Avatar użytkownika migol21
 
Data rejestracji: 17.07.2009
Lokalizacja: Małopolska
Posty: 102
migol21 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez ryczo Podgląd Wiadomości
Witam mam ten sam problem Mój dysk WD 120 ostatnio nie moge
z niego nic pobrac pracuje strasznie powoli ,tak jakby pracował przerwami.
Co robic ?Prosze o rade.
S.M.A.R.T. - podaj wyjmij z obudowy jeśli nie masz gwarancji.
migol21 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 16:43.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.