Powrót   Forum CDRinfo.pl > Archiwizacja - Dyski twarde, SSD, pendrive, karty pamięci > Dyski twarde, SSD - Problemy, porady, software

Dyski twarde, SSD - Problemy, porady, software Tematy dotyczące problemów, porad i oprogramowania przeznaczonego dla dysków twardych oraz SSD.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 10.10.2004, 22:34   #1
KarolluZ
Guru
 
Avatar użytkownika KarolluZ
 
Data rejestracji: 29.06.2002
Lokalizacja: Świdnik City
Posty: 1,199
KarolluZ zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Problem z dyskiem twardym :/

Otóż odkąd w grudniu zeszłego roku zmieniłem kompa i kupiłem dysk 80 GB maxtora to stary dysk Fujitsu wrzuciłem do kieszeni i chodzę sobie z nim po kolegach. Ostatnio jednak zaczął on się dziwnie zachowywać. Po podpięciu do kompa kolegi i po włączeniu zasilania nic tylko zapętlił sięze startowaniem w wyniku czego w ogóle komputerek go nie wykrywał a potem koledze ni stąd ni z owoąd wyskoczył komunikat podczas ładowania windy, że brak jest pliku C: \windows\system32\config\system i koniec. Dosłownie tak pisało mimo iż ścieżka to nic innego jak katalogi. Ale mniejsza o większość. Po pokałem leciutko dysk kilka razy i podłączyliśmy ponownie i było prawie okej. Nie mógł nic skasować z dysku bo komp robił zawieche przez mój twardy, ale mogliśmy nagrywac na niego pliki i odczytywać z niego. Teraz jak podpąlem dys u siebie to wszystko jest okey. Oprócz tego, że jakośdziwnie mi winda działa... Zatem na koniec moje pytanko... Czy mogę jakimś programem sprawdzić sektor po sektorze stan dysku ? Czy można to zrobić Partitionem magicem ? Bo przyznam że nie chciałbym utracić danych które tam mam...
__________________
KarolluZ ruleZ
KarolluZ jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 10.10.2004, 22:41   #2
Predi
Niezarejestrowany
 
Avatar użytkownika Predi
 
Data rejestracji: 16.04.2002
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 2,778
Predi niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
hehe dyski to sie czasami dziwnie zachowuja, kiedys przyszli kumple z dyskiem i cos tam chcieli, ale ja zaraz podjarka bo mialem kolumny obkok kompa i daje czadu bo chcieli zobaczyc jak glosno graja potem podpinamy dysk i..... klapa moj skrzypi jakby mial nienaoliwione zawiasy, nijak nie chial sie opdalic, juz zaczalem go oplakiwac.... chlip myslelismy ze takie drgania byly od kolumn ze go rozje*** (oj byly basy, byly )ojcu nie mowilem bo "czekalem na lepszy moment" jakze sie zdziwilem gdy drugiego dnia wieczor "a sproboje ostatni raz" - dysk odpali..... zero bad sektorow, nic do dzis dziala a wtedy kilka godzin mial chyba stan spiaczki

podejrzewam ze to Ci niewiele pomaga, sorka ja tak tylko przy okazji

edit: sproboj go przetestowac pqmagic'em
Predi jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.10.2004, 07:26   #3
KarolluZ
Guru
 
Avatar użytkownika KarolluZ
 
Data rejestracji: 29.06.2002
Lokalizacja: Świdnik City
Posty: 1,199
KarolluZ zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Przetestowałem pqmagiciem... z tym że miałem na nim trzy partycje [dysk 20 gb]. Jedna NTFS a dwie fat32. I jak zacząłem skanować partycje z ntfs to mi wyrzucił, że jakieś pliki są używane w systemie i mi nie zeskanuje. Zdziwiłem się i przeskanowałem pozostałe patrycje. Wszystko w sumie w porządku. Na koniec wyłączyłem wszystko co mogłem i odpaliłem znowu pqmagica i przeskanowałem tą na NTFS i wszystko było okey. Dziwna sprawa... przyznam że nie mam pomysłu czym jeszcze mogę przeskanować twardy...
__________________
KarolluZ ruleZ
KarolluZ jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.10.2004, 07:56   #4
Ormianin
Komandor
 
Avatar użytkownika Ormianin
 
Data rejestracji: 29.07.2002
Lokalizacja: Oława
Posty: 6,348
Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Cytat:
Napisany przez KarolluZ
Przetestowałem pqmagiciem... z tym że miałem na nim trzy partycje [dysk 20 gb]. Jedna NTFS a dwie fat32. I jak zacząłem skanować partycje z ntfs to mi wyrzucił, że jakieś pliki są używane w systemie i mi nie zeskanuje. Zdziwiłem się i przeskanowałem pozostałe patrycje. Wszystko w sumie w porządku. Na koniec wyłączyłem wszystko co mogłem i odpaliłem znowu pqmagica i przeskanowałem tą na NTFS i wszystko było okey. Dziwna sprawa... przyznam że nie mam pomysłu czym jeszcze mogę przeskanować twardy...
Twardy dysk nie jest dyskietka, nos go czesciej, a czesciej bedzie Ci odmawial posluszenstwa... takie to juz prawo dyskow, aby obchodzic sie z nimi jak z jajem
__________________
----------
pozdrawiam
Ormianin jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.10.2004, 08:04   #5
houston
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 29.07.2004
Lokalizacja: Bydgoszcz
Posty: 115
houston w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
przeskanuj ta partycje w xp'ku narzedziem systemowym z opcjami:
- automatycznie napraw bledy systemu plikow
- skanuj dysk i proboj odzyskac uszkodzone sektory
Uwaga jesli partycja C: nie zostanie w czasie pracy systemu "odpalona procedura" dopiero restart sys i czekac az zacznie skanowac na "blue screenie"
a jak "zmieli to okolo 20 min 40 GB (testowalem to u siebie) przeskanowuje to w logach systemowych bedziesz "miec komunikat" w aplikacjach hmm jesli beda bad'y to hdd bedacy na gwarancji mozesz isc do serwisu ze jest "uszkodzony" hmm jak cos "waznego "zro sobie "kopie na rw" bo "dane beda skasowane jesli walniety Ci zatwierdza to mozesz nawet do 1-o miesiaca czekac na "wymiane" narzedzia "innych firm maja problemy w diagnozie takich partycji"
houston jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.10.2004, 09:43   #6
Igloo
PiwoWar
 
Avatar użytkownika Igloo
 
Data rejestracji: 01.12.2003
Lokalizacja: Gdynia
Posty: 945
Igloo zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
http://www.seagate.com/support/seatools/ polecam dobre narzędzie, przestestuje całe pudło łącznie z pamięciami, kontrolerami IDE i partycjami.
__________________
bibere humanum est, ergo bibamus niech Wasze najlepsze dni z przeszłości będą najgorszymi w przyszłości

darmowa muzyka

http://rtfm.killfile.pl/
Igloo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 02:45.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.