Powrót   Forum CDRinfo.pl > Archiwizacja - Dyski twarde, SSD, pendrive, karty pamięci > Dyski twarde, SSD - Problemy, porady, software

Dyski twarde, SSD - Problemy, porady, software Tematy dotyczące problemów, porad i oprogramowania przeznaczonego dla dysków twardych oraz SSD.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 14.07.2004, 12:55   #1
Urelu
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 26.06.2003
Posty: 160
Urelu zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Problem z HDD

Mam problem z moim dyskiem twardym. Kiedy gram w jakąś grę lub robię coś innego na komputerze zdarza się, że on po prostu przestaje pracować, tzn. słychać jakby się wyłączył i znowu włączył jednak wtedy komputer się zawiesza albo restartuje. Ostatnio się to już nie zdarzało ale wczoraj zainstalowałem taką gierkę Uplink zachwalaną przez kolegę. Kiedy już granie mi się znudziło i chciałem z niej wyjść klikając exit w głównym menu dzieje się dokładnie to z czym mam problem, dysk przestaje pracować i komputer restartuje się. Nie wiem dlaczego tak się dzieje, myślałem na początku, że dysk się przegrzewa i po prostu odcina zasilanie, ale przypadek tej gry mnie niepokoi. Rozczarowałem się też tym, bo myślałem dotychczas, że dyski Western Digital (w moim przypadku model WD800) są solidne i mało awaryjne. Nie słyszałem żeby ktoś miał z nimi kłopot. Doradźcie co to może być i jak się pozbyć tego denerwującego problemu. Dzięki
Urelu jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 14.07.2004, 12:59   #2
Igloo
PiwoWar
 
Avatar użytkownika Igloo
 
Data rejestracji: 01.12.2003
Lokalizacja: Gdynia
Posty: 945
Igloo zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
może zasiłka nie wyrabia lub się kończy? mi tak się robiło jak dołożyłem spawarkę i wymiana zasiłki na 300W pomogła
__________________
bibere humanum est, ergo bibamus niech Wasze najlepsze dni z przeszłości będą najgorszymi w przyszłości

darmowa muzyka

http://rtfm.killfile.pl/
Igloo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.07.2004, 13:04   #3
MacGyver
Team Member
 
Avatar użytkownika MacGyver
 
Data rejestracji: 14.05.2002
Lokalizacja: Cheyenne Mountain Complex
Posty: 5,319
MacGyver jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>MacGyver jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>MacGyver jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Podobny problem:
http://forum.cdrinfo.pl/showthread.php?t=34620
__________________
We all know how these things work, so when you hear the beep, go for it...
MacGyver jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.07.2004, 14:16   #4
epol
przeciętny zjadacz...piwa
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika epol
 
Data rejestracji: 12.04.2002
Lokalizacja: śląsk
Posty: 4,869
epol niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
A może masz w systemie ustawione że po jakimś czasie dysk się wyłącza. Albo jak już ktoś wspomnial może być temu winien zasilacz
__________________
epol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.07.2004, 22:35   #5
Urelu
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 26.06.2003
Posty: 160
Urelu zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Mam zasilacz 300W, w systemie mam ustawioną opcję "zawsze włączony", ale chyba to wina systemu, bo kiedy odznaczyłem w menedżerze urządzeń opcję która restartuje komputer przy błędzie systemu, to przy wyłączaniu tej gry znowu się ten dysk wyłączył ale nie zrestartował kompa i pokazał się komunikat o błędzie jakiegoś sterownika. Komunikat ten był źle czytelny bo nie zawierał polskich znaków ale były tam bzdury o tym, żeby uruchomić system w awaryjnym itp. więc po prostu zrobię od nowa instalkę windy i zobaczymy czy dalej to będzie. Gdzieś miesiąc temu musiałem tez go przeinstalować bo miałem wirusa i od tego momentu mi się to zaczęło dziać. Może się system źle zainstalował?
Urelu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.07.2004, 00:19   #6
Piterniel
Cichy mod
 
Avatar użytkownika Piterniel
 
Data rejestracji: 16.03.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 4,485
Piterniel jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>Piterniel jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cytat:
Napisany przez Urelu
Mam zasilacz 300W, w systemie mam ustawioną opcję "zawsze włączony", ale chyba to wina systemu, bo kiedy odznaczyłem w menedżerze urządzeń opcję która restartuje komputer przy błędzie systemu, to przy wyłączaniu tej gry znowu się ten dysk wyłączył ale nie zrestartował kompa i pokazał się komunikat o błędzie jakiegoś sterownika. Komunikat ten był źle czytelny bo nie zawierał polskich znaków ale były tam bzdury o tym, żeby uruchomić system w awaryjnym itp. więc po prostu zrobię od nowa instalkę windy i zobaczymy czy dalej to będzie. Gdzieś miesiąc temu musiałem tez go przeinstalować bo miałem wirusa i od tego momentu mi się to zaczęło dziać. Może się system źle zainstalował?

300W No Name mówi za siebie
Piterniel jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.07.2004, 02:50   #7
krzpac
RTS Widzew Łódź
 
Avatar użytkownika krzpac
 
Data rejestracji: 07.07.2000
Lokalizacja: Alex City
Posty: 687
krzpac niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
miałem podobny problem... zmiana zasilacza zlikwidowala problem...
__________________
krzpac jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.07.2004, 09:16   #8
marynarz
Guru
 
Data rejestracji: 01.05.2002
Lokalizacja: Katowice
Posty: 1,634
marynarz niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Mialem to samo z dyskiem i zaczal umierac - Samsung 3,2GB.
__________________
...El Marinar...
marynarz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 09:18.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.