Powrót   Forum CDRinfo.pl > Archiwizacja - Dyski twarde, SSD, pendrive, karty pamięci > Dyski twarde, SSD - Problemy, porady, software

Dyski twarde, SSD - Problemy, porady, software Tematy dotyczące problemów, porad i oprogramowania przeznaczonego dla dysków twardych oraz SSD.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 11.12.2005, 19:22   #1
MariuszV
..:: NYC ::..
 
Avatar użytkownika MariuszV
 
Data rejestracji: 24.08.2003
Lokalizacja: New York
Posty: 225
MariuszV w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Problem z HDD

Moj problem wyglada tak i juz chyba wszystkie for przeszukalem jakie tylko znam.

Mam podlaczone 2 dyski twarde obydwa sa w biosie wszystko jae OK ale XP nie widzi tego drugiego. Ani w menager urzadzen ani w moj komputer.

Ale co jest jeszce bardzies smieszne wczoraj wszytko bylo OK, system widzial wszystko nawet skopiowalem kilka plikow na ten dysk, dzis rano wlaczam kompa a tutaj drugiego dysku brak.

Co tu robic??

Licze na pomoc...
MariuszV jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 11.12.2005, 19:28   #2
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
sterowniki do płyty głównej?

miałem taki problem gdy kupiłem WD caviar 120 - podpiąłem na slave i Windows go nie widział.

pomogła sztuczka - poszedł na master i zacząłem na nim stawiać system, przerwałem, dałem na slave, format z wiersza polecenia i jest pięknie do dzisiaj.
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.12.2005, 19:34   #3
MariuszV
..:: NYC ::..
 
Avatar użytkownika MariuszV
 
Data rejestracji: 24.08.2003
Lokalizacja: New York
Posty: 225
MariuszV w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
sterowniki znaczy via 4 in 1?? bo to zainstalowalem

Ale dziwne jest to ze wszystko dzialalo wylaczylem kompa na noc i rano juz nie dziala
MariuszV jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.12.2005, 07:00   #4
Ormianin
Komandor
 
Avatar użytkownika Ormianin
 
Data rejestracji: 29.07.2002
Lokalizacja: Oława
Posty: 6,348
Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Cytat:
Napisany przez MariuszV
sterowniki znaczy via 4 in 1?? bo to zainstalowalem

Ale dziwne jest to ze wszystko dzialalo wylaczylem kompa na noc i rano juz nie dziala
problem jest glebszy niz Ci sie wydaje... i pewnie sam MS nie wie co sie dokladnie dzieje... ja mam jednego takiego kompa na intelu i dysk widziany jest tylko jako PIO4, a ten dysk jest UDMA100 i za cholere nie moge go zmusic do dzialania na UDMA, dysk jest sam na kanale, na drugim kanale jest tylko CD-ROM, sterownikow window XP nie chce, odmawia instalacji, bo wypisuje ze juz takie ma, podkladam na sile nic to nie daje, .... zreszta co ja juz nie robilem, od nowej instalacji po zabiegi z roznych grup dyskusyjnych, wczesniej pracowalem z windowsem 2000 i takich problemow nie mialem !!! dysk nadal pracuje na PIO4, w konsekwencji wymieniam dysk na inny model, bo mam nowy drugi i ten procuje jak nalezy... i badz tu madry
__________________
----------
pozdrawiam
Ormianin jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.12.2005, 02:21   #5
siwy417
Staly poszukiwacz
 
Avatar użytkownika siwy417
 
Data rejestracji: 16.03.2002
Lokalizacja: Calgary
Posty: 102
siwy417 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Mozesz podac model dysku.

Jak to jakis smieszny dysk czasami zamiast 2 zworek trzeba urzyc 3.
Co partition magic widzi jak wlaczysz ten dysk ?
Sprawdz kable, wtyczke, itp, jak dysk sie nagrzeje to styki sie rozszezaja i hodzi ok po nocy jak byl zimny to gdzies nie laczy, moze to dziwnie zabrzmiec ale mialem jeden taki dysk musialem go "rozpedzac" troszke 10-15 minut pojeczal ze niema, niema, niema a potem jak ta lala chodzil.

Podaj najpierw # dysku
Sprobuj tylko ten dysk jako master na 1 kanale.
Powiedz co sie dzieje.
siwy417 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 07:09.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.