Powrót   Forum CDRinfo.pl > Archiwizacja - Dyski twarde, SSD, pendrive, karty pamięci > Dyski twarde, SSD - Problemy, porady, software

Dyski twarde, SSD - Problemy, porady, software Tematy dotyczące problemów, porad i oprogramowania przeznaczonego dla dysków twardych oraz SSD.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 02.09.2002, 20:44   #1
/||\aster
Gość
 
Posty: n/a
HDD czym najszybciej go zniszczyc???

Jak w temacie. Otoz ostatnio robi sie nie ciekawie na tym swiecie i nigdy nic nie wiadomo, czy jacys dziwni panowie nie zapukaja do twoich drzwi. Otoz chodzi mi oto, jak najszybciej zniszczyc HDD, ale tak zeby juz nie mozna bylo na 100% odzyskac danych. Ja mysle o wiertarce udarowej z wiertlem tytanowym. Ale wtedy dysk musi byc w kieszeni zeby go szybko wyciagnac i troche to potrfa i nie wiadomo czy przewierci sie przez oslone dysku. Chodzi mi dokladnie o zniszczenie Barracudy IV 80 GB. Ja go nie chce niszczyc ale nic nie wiadomo. Czy jest jakis prostszy sposob niz wiertarka. To jest powazne pytanie uprzedzam.
A tak na marginesie zauwazyliscie ze SID the rat juz nie przychodzi.
  Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 02.09.2002, 20:58   #2
Yahol
Gość
 
Posty: n/a
Proponuje silny impuls elektromagnetyczny! Skutek gwarantowany natychmiast! Wykonanie - to raczej dla technikow lu b inzynierow, niech sie wykarza!
  Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.09.2002, 21:02   #3
grzeniu
XV1100
 
Avatar użytkownika grzeniu
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Posty: 31,856
grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Chyba paralizator powinien sobie z tym poradzic
__________________
Pozdr./Grzeniu
grzeniu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.09.2002, 21:03   #4
/||\aster
Gość
 
Posty: n/a
Cytat:
Yahol napisa***322;(a)
Proponuje silny impuls elektromagnetyczny! Skutek gwarantowany natychmiast! Wykonanie - to raczej dla technikow lu b inzynierow, niech sie wykarza!
A nie zna ktos bardziej domowego sposobu.
  Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.09.2002, 21:20   #5
Yahol
Gość
 
Posty: n/a
Cytat:
/\aster napisa***322;(a)

A nie zna ktos bardziej domowego sposobu.
Mialem na mysli, m. in. magnes - silny, lub elektromagnes, albo jakas cewke indukcyja?
Jestem humanista!
  Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.09.2002, 22:00   #6
ThanatoS
Silent Hunter ;)
 
Avatar użytkownika ThanatoS
 
Data rejestracji: 18.05.2002
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 2,924
ThanatoS zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Jak będziesz miał wtedy włączony komp to najlepiej szyfrator dysku + wyczyszczenie zawartości. A wogóle najlepiej wirusik, który skasuje dane producenta dysku. Murowane że dysk pójdzie od razu do kosza. Tylko u producenta dałoby się odzyskać dane.
__________________
Pozdrówka
--MODERATOR--
Opcja szukaj jest za darmo, ale nie na darmo
ThanatoS jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.09.2002, 22:11   #7
ZiP
Wyjadacz
 
Data rejestracji: 09.05.2002
Posty: 1,740
ZiP zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Jemu chodzi chyba o to, żeby danych nie można było W OGÓLE odzyskać - np. wtedy, gdy do drzwi zapukają panowie w garniturach (Men in Black:-D ) celem np. rewizji przy podejrzeniu o piractwo. Prawda jest taka, że młotek, paralizator i magnes, chociaż spowodują jakieś uszkodzenia, nie zniszczą dysku całkowicie. Rozwiazaniem może być natomiast magneZ, zamiast magnesu. Rzucasz opiłki magnezu do kieszeni dysku i w razie potrzeby podpalasz i spi...alasz jak najdalej.
Nawet po częsciowym uszkodzeniu dysku (talerzy), większość danych jest do odzyskania. Jeśli nie chcesz, aby ktoś odzyskać chociaż część jakichś użytecznych danych, to nie defragmentuj dysku (wtedy fragmenty plików sąa porozwalane losowo na całej powierzchni talerza dysku, który może być częściowo uszkodzony).
__________________
Jeżeli mój post Ci pomógł - nie zapomnij o reputacji, przynajmniej będę wiedział, że ktoś czyta moje wypociny i nie produkuję się tu na próżno.

Ostatnio zmieniany przez ZiP : 02.09.2002 o godz. 22:13
ZiP jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.09.2002, 22:12   #8
bas
MAJSTER zlotowy
 
Avatar użytkownika bas
 
Data rejestracji: 16.05.2002
Lokalizacja: Łódź
Posty: 1,097
bas niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Jeśli mieszkasz gdzieś wysoko to wchodzi w gre lot z okna na beton, tylko uważaj, żebyś kogoś nie zabił.
__________________
Mój mail
bas jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.09.2002, 22:19   #9
ZiP
Wyjadacz
 
Data rejestracji: 09.05.2002
Posty: 1,740
ZiP zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Można dysk wrzucić do kibla i spuścić wodę (tylko nie zapomnij dodać wybielacza i proszku do prania). Możesz też palnikiem (lub ewentualnie spawarką na full mocy) wypalić otwory wentylacyjne - oznacza to śmierć wszystkich danych. A najlepiej zainstaluj Windows, wtedy nikt się nie połapie o co chodzi w strukturze dysku:-D .
__________________
Jeżeli mój post Ci pomógł - nie zapomnij o reputacji, przynajmniej będę wiedział, że ktoś czyta moje wypociny i nie produkuję się tu na próżno.
ZiP jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.09.2002, 22:25   #10
/||\aster
Gość
 
Posty: n/a
THX all za rady.
A co sadzicie o wiertarce, jak myslicie ile czsu trzeba, aby przewiercic dysk. Ale chyba najlepszy sposob to ten z kiblem.
  Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.09.2002, 22:27   #11
/||\aster
Gość
 
Posty: n/a
Cytat:
ZiP napisa***322;(a)
Można dysk wrzucić do kibla i spuścić wodę (tylko nie zapomnij dodać wybielacza i proszku do prania
Mysle ze jak wrzuce dysk do kibla to jeszcze dorzuce oprocz wybieleacza i proszku kabel ktorego jedna koncowka jest ucieta, a druga podlaczona do sieci. Sadze ze to wywola dodatkowe efekty swietlne.
  Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.09.2002, 22:30   #12
Druss
Costam
 
Avatar użytkownika Druss
 
Data rejestracji: 20.05.2002
Lokalizacja: Gdańsk
Posty: 1,722
Druss zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Najlepiej dysk wyrzucic przez okno, wtedy ci zabiora tylko plyty bo z kompa nie beda mogli nic juz odzyskac. Nie beda mieli juz podstawy do zarekwirowania go. Nie powiem ze juz mialem ten problem na chacie .
__________________
Czasami jest tak a nie inaczej
Pioneer DVR-115D
Liteon IHaS-124
Druss jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.09.2002, 22:30   #13
bas
MAJSTER zlotowy
 
Avatar użytkownika bas
 
Data rejestracji: 16.05.2002
Lokalizacja: Łódź
Posty: 1,097
bas niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Dysk jest hermetyczny, a jak bedziesz mial pecha to i elektronika przetrwa(zakladam, ze wrzucasz dysk bez pradu do kibla). A może zainstaluj winde na wirtualnej maszynie w linuxie, zrób skrypt, który będzie przy próbie logowania jako np. administrator będzie kasował dane z dysku a następnie go zamazywał.
__________________
Mój mail
bas jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.09.2002, 22:33   #14
ZiP
Wyjadacz
 
Data rejestracji: 09.05.2002
Posty: 1,740
ZiP zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Kilka sekund trzeba, ale jak to sobie wyobrażasz, co? Masz wiertarkę cały czas przy komputerze? Cały czas podłączona? Jak się dowiercisz do talerzy, to włącz udar, żeby zrobić większe szkody. A może lepiej użyć broni palnej i zrobić kilka otworów wentylacyjnych (najlepiej w całym kompie)?
Spróbuj też przywiązać sznur do kieszeni HDD - w nagłym wypadku ciągniesz za sznur, wychodzisz na balkon, bierzesz wieeeeelki rozmach (jakbyś rzucał młotek) i rzucasz... ale w ścianę, tak, aby się roztrzaskał. Jak wyrzucisz go z prędkością kilkudziesięciu MPH, to powinno wystarczyć. Ale uważaj, bo jak się nie rozleci, to wystarczy wymienić głowice, często elektronikę i można odczytać dane z częsciowo uszkodzonych talerzy (no chyba, że są szklane i pękną).
__________________
Jeżeli mój post Ci pomógł - nie zapomnij o reputacji, przynajmniej będę wiedział, że ktoś czyta moje wypociny i nie produkuję się tu na próżno.
ZiP jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.09.2002, 22:33   #15
ThanatoS
Silent Hunter ;)
 
Avatar użytkownika ThanatoS
 
Data rejestracji: 18.05.2002
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 2,924
ThanatoS zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
bas napisa***322;(a)
Dysk jest hermetyczny, a jak bedziesz mial pecha to i elektronika przetrwa(zakladam, ze wrzucasz dysk bez pradu do kibla). A może zainstaluj winde na wirtualnej maszynie w linuxie, zrób skrypt, który będzie przy próbie logowania jako np. administrator będzie kasował dane z dysku a następnie go zamazywał.
To nie jest złe rozwiązanie. Tylko też chodzi o czas.
__________________
Pozdrówka
--MODERATOR--
Opcja szukaj jest za darmo, ale nie na darmo
ThanatoS jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 23:34.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.