Powrót   Forum CDRinfo.pl > Archiwizacja - Dyski twarde, SSD, pendrive, karty pamięci > Dyski twarde, SSD - Problemy, porady, software

Dyski twarde, SSD - Problemy, porady, software Tematy dotyczące problemów, porad i oprogramowania przeznaczonego dla dysków twardych oraz SSD.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 02.10.2008, 19:38   #1
stasio77
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 02.10.2005
Posty: 1
stasio77 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Raid 0 na 4 dyski

Witam.
Jeśli utworzę raid 0 z czterech dysków ST3500320AS ,to szybkość operacji dyskowych wzrośnie teoretycznie 4 razy. Na płycie Asus P5Q Deluxe tak właśnie zrobiłem, lecz efekt jest mizerny. Na poprzednim komputerze mam raid 0 z dwóch dysków i wcale system nie jest znacząco wolniejszy. Instrukcja do płyty jest po angielsku i może nie wszystko zrobiłem tak jak powinno być. HD Tach pokazuje na czerwonym pasku 158 MB/s.
Na komputerze z raid 0 z dwóch dysków ten sam pasek pokazuje 108 MB/s.
Czy coś jeszcze muszę zmienić w ustawieniach płyty P5Q aby poprawić szybkość raida , czy to tak ma być ?

Pozdrawiam Stasiek.
stasio77 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 05.12.2008, 21:20   #2
carpisa
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 05.12.2008
Posty: 1
carpisa zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez stasio77 Podgląd Wiadomości
Witam.
Jeśli utworzę raid 0 z czterech dysków ST3500320AS ,to szybkość operacji dyskowych wzrośnie teoretycznie 4 razy. Na płycie Asus P5Q Deluxe tak właśnie zrobiłem, lecz efekt jest mizerny. Na poprzednim komputerze mam raid 0 z dwóch dysków i wcale system nie jest znacząco wolniejszy. Instrukcja do płyty jest po angielsku i może nie wszystko zrobiłem tak jak powinno być. HD Tach pokazuje na czerwonym pasku 158 MB/s.
Na komputerze z raid 0 z dwóch dysków ten sam pasek pokazuje 108 MB/s.
Czy coś jeszcze muszę zmienić w ustawieniach płyty P5Q aby poprawić szybkość raida , czy to tak ma być ?

Pozdrawiam Stasiek.
znam odopwiedz na twoj problem, pytanie...
kontroler na plycie glownej, najprawdopodobnie nie jest w stanie wyciagnac takich transferow... oczywiscie biorac pod uwage fakt, ze wszystko wykonales poprawnie tworzac macierz raid... aczkolwiek wierze w ciebie i mysle, ze to bedzie wina wbudowanego w plyte glowna kontrolera...
carpisa jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Pranie #@$%*& ! mr_spock Off topic 55 06.09.2004 12:01
535 śmiesznych tekstów mallow Humor 6 01.06.2003 15:49
Tematy maturalne na Polski.. (przeciek z IRCa ;) Martin_TP Off topic 7 14.05.2003 23:20


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 23:48.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.