Powrót   Forum CDRinfo.pl > Archiwizacja - Dyski twarde, SSD, pendrive, karty pamięci > Dyski twarde, SSD - Problemy, porady, software

Dyski twarde, SSD - Problemy, porady, software Tematy dotyczące problemów, porad i oprogramowania przeznaczonego dla dysków twardych oraz SSD.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 02.02.2009, 15:08   #166
pauli
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 27.01.2009
Posty: 22
pauli w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
no, od strony serwisu to firma bardzo ok - właśnie odebrałam 160 gb, poprzedni miał ostatnie 3 miesiące gwarancji i zaczął się sypać, i teraz mam nówkę, certified repaired, i jestem w pełni zadowolona
tylko teraz też się zastanawiam, na czym stawiać nowy system - czy na cerified repaired nówka 160 GB ST3160812A czy na nowej barracudzie 7200.12 500 GB, którą to mam dostać za rzęcha 7200.11 :/

Ostatnio zmieniany przez pauli : 02.02.2009 o godz. 15:38
pauli jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 02.02.2009, 17:24   #167
Human
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 06.07.2005
Posty: 87
Human zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
pauli poczekaj na nowy, ale jak sama pokazujesz ze swoich screenshotow nie potrafisz zrobic testu w hdtune. wiarygodny test jest tylko gdy nic nie chodzi(a nie potrafisz wylaczyc AV)

kolejne kwestie twoja plyta jest stara, skad wiec pewnosc ze wine ponosi seagate a nie sypiaca sie plyta glowna, kiedys w czasach mmx podkrecalem swojego proca z 200 na 266mhz, podkrecajac nie tylko cpu ale tez plyte, wytrzymala 3 mies i nadala sie do wymiany, bledy w zapisie na hdd, zwiechy przy probie kopiowania z cd.

kolejna sprawa mozliwe, ze seagate wcale nie zrobil bledu w firmware ale zmienil kompilator ktory nowszy mial bug i przez co dyski sie sypia. w firmware znajdziemy ciag "c++ compiler". w koncu chyba kazdy pamieta jak bylo z gcc wersja 4.x i 3.x chyba przez rok wszyscy zalecali uzywanie 3.x.

a ci placzacy ze dane im padly pod flash dysku, sorry ale seagate pisal o backup danych przed reflash i kazdy normalny czlowiek ma zawsze backup danych jak nawet nic sie nie dzieje. a jak juz sie stalo to po to jest gwarancja, psioczyc mozna by jakby nie chcieli przyjac. ale jak narazie nie ma takich przypadkow.

co do defrag szybszego to pisze to co widze w ultimatedefrag jak szybko zmienia MB wykonane. starszy 7200.10 500gb szybciej defragmentuje, bo firmware ma serwerowe.
jak ktos nie wierzy moze se poszukac na google topic o ST3500630AS gdzie stara wersja miala szybszy odczyt liniowy. 20mb szybszy niz moj. ale prawda jest ze ten szybciej defragmentuje niz 7200.11. w koncu w firmware jest kod od obslugi kolejkowania. i to wlasnie widze po flash ze sie poprawilo.

Ostatnio zmieniany przez Human : 02.02.2009 o godz. 17:27
Human jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.02.2009, 17:43   #168
pauli
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 27.01.2009
Posty: 22
pauli w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Human - może i płyta nie jest najnowsza, ale problem z nią miałby tylko jeden na trzy dyski, gdyby wina leżała w płycie?
będę jeszcze próbowała dziś uruchomić tego felernego seagate, jak nie pójdzie to jutro frunie do oddania. jak pójdzie to też, tylko puściejszy

Cytat:
Napisany przez Human Podgląd Wiadomości
pauli poczekaj na nowy, ale jak sama pokazujesz ze swoich screenshotow nie potrafisz zrobic testu w hdtune. wiarygodny test jest tylko gdy nic nie chodzi(a nie potrafisz wylaczyc AV)
ale też nie rozumiem co ma moja nieumiejętność wyłączenia antyvira [no nijak się nie da wyłączyć i tego nie kumam w menedżerze zadań też nie ] i niezbyt dobrze przeprowadzone testy w HDTune ma do wyboru, na którym z 2 nowych dysków instalować system - 500Gb sata czy 160Gb ata. bo logiczności w tym zdaniu nie ma i się pogubiłam.

Ostatnio zmieniany przez pauli : 02.02.2009 o godz. 17:51
pauli jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.02.2009, 18:00   #169
Mariush
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 02.02.2009
Posty: 2
Mariush w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
witam

2 tygodnie temu zakupilem nowego kompa i nieswiadomie zakupilem twardziela z wadliwej serii seagatea dokladnie ST3500320AS. Narazie chodzi dobrze ale juz mnie denerwuja wydobywajace sie z niego "trzaski" od razu zaczelem czytac po necie i dzisiaj trafilem tutaj. FW mam SD15. Mysle nad upem fw ale nie wiem czy nie anuluje mi to gwarancji. Jak myslicie czy mojego hdd tez czeka smierc? Error scan OK.
Dołączone obrazki (kliknij, aby powiększyć)
Seagate ST3500320AS - spadek w HD Tune-hdtune1.jpg   Seagate ST3500320AS - spadek w HD Tune-hdtune2.jpg   Seagate ST3500320AS - spadek w HD Tune-hdtune3.jpg  
Mariush jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.02.2009, 19:24   #170
Human
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 06.07.2005
Posty: 87
Human zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
pauli twoje wykresy podobne sa do innych, a szarpniecia sa wynikiem zapewne AV.
oczywiscie logiczne jest instalowanie systemu na 160gb a nie podejrzane 500gb.

badsektor ktory sie pojawil tez nie wskazuje czy dysk pada, bo poprostu moze jest to bad logiczny a nie fizyczny, czyli podczas zapisu np. wylaczyli prad i nie zgadza sie crc sektora przez co uznawany jest za bad. a wystarczy na niego jakies dane zapisac na chama ze uaktualnia sie na nim dane i nowe crc i bad'a nie ma.
jest to poczatek dysku, wiec tam gdzie system zazwyczaj lezy i najbardziej prawdopodobne miejsce powstania bledu.

z tego co da sie na sieci wyczytac to blad firmware byl(niby juz nie ma), ze dysk po jakims czasie nagle sam po reboot znika, nie jest wykrywany przez system.
masz prawo oddac go gwarancyjnie i juz seagate zadecyduje co z nim zrobic.

test przeprowadza sie czystym systemie bez odpalonych jakichkolwiek programow, przy nortonie nawet przegladanie katalogow gdy wykonujemy test, powoduje, ze norton sprawdza wszystkie pliki jakie sa w katalogu. stad sa tez szarpniecia na wykresie.
kolejna sprawa to cachowanie, windows od dawna cachuje pliki do zapisu. to ze teraz nie uzywasz komputera nie znaczy, ze zadnych danych nie ma w cache i podczas testu windows danych z cache nie zrzuci na dysk, co znow powoduje skoki na wykresie.
kolejna kwestia to od win2k nie ma mozliwosci wylaczenia pamieci wirtualnej, nawet gdy mamy dosc ram i tak windows zrzuca z 50% na dysk.
wiec czesc np. kernel windows, ktore akurat bedzie potrzebne zczyta albo zrzuci na dysk, co znow moze przejawiac sie skokami w wykresie.

Ostatnio zmieniany przez Human : 02.02.2009 o godz. 19:37
Human jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.02.2009, 19:30   #171
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez Mariush Podgląd Wiadomości
witam

2 tygodnie temu zakupilem nowego kompa i nieswiadomie zakupilem twardziela z wadliwej serii seagatea dokladnie ST3500320AS.
Zawsze można skontaktować się ze sprzedawcą i uzgodnić szczegóły. Bo update fm jest zalecany przez producenta. Więc albo samemu, albo sprzedawca, ale zrobić trzeba. Szkoda danych...
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.02.2009, 20:02   #172
pops
Zdezorientowany
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika pops
 
Data rejestracji: 08.05.2005
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3,698
pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez pauli Podgląd Wiadomości
...na którym z 2 nowych dysków instalować system - 500Gb sata czy 160Gb ata. bo logiczności w tym zdaniu nie ma i się pogubiłam.
Ja bym instalował na szybszym, czyli barracudzie 12, ostatecznie gorzej już raczej nie będzie, ale ja dziwny jestem, mam 3 dyski i na każdym z nich mam jakiś system, jak od czasu do czasu podpinam inne, to często też jakiś system na nich ląduje.

Ostatnio zmieniany przez pops : 02.02.2009 o godz. 20:05
pops jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.02.2009, 21:59   #173
pauli
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 27.01.2009
Posty: 22
pauli w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
pops - przez pierwszy tydzień system na tej barracudzie 7200.11 śmigał pięknie więc chyba tak zrobię, że go postawię na nowej 12. oby był w magazynie, bo z systemem na maxtorze 7 letnim to długo nie wyżyję
[swoją drogą, o dziwo, teraz dysk działa, więc nic nie stracę, mogę się cieszyć ]

Human - ale ja nie chcę wymieniać dysku bazując na dziwnych wynikach źle przeprowadzonych testów czy na tym, że przeczytałam, że bywają kłopoty z tymi dyskami. ja z nim MAM kłopoty odkąd go mam nooo, pierwszy tydzień śmigał super, potem to już tylko w dół
pauli jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.02.2009, 22:22   #174
Human
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 06.07.2005
Posty: 87
Human zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
tak ale nie opisalas jakie klopoty z nim sa. ja swoj mam od roku od stycznia 2008 i nie narzekam. szybki, bez problemow. zrobilem reflash bo podali affected na moj serial.
chodzi na ga-965p-dq6 z ich8r intel'a w emulacji ide a nie ahci. bo wtedy nie da sie wlaczyc cachowania zapisu. a na dodatek stara 500 7200.10 lazi szybciej w emulacji ide niz przy ahci. no i nie trzeba bawic sie z dogrywaniem sterow sata by instalnac system.
widoczny spod dos itp.
Human jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.02.2009, 22:40   #175
pauli
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 27.01.2009
Posty: 22
pauli w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Human - pisałam kilka stron wcześniej w kilku postach, ale luz ja mam go od końca grudnia 2008 więc ok. miesiąca i same problemy - więc info w sieci o tym, że się firma przyznała że wypuściła "szit" a co za tym idzie - serwis z otwartymi ramionami wymieniający na nowszy model - to miód moje serce
bo i jakiś bad nagle wyskoczył po tygodniu działania, błąd plików windowsa, reinstalka nie działała, w końcu format [bo i tak nic na nim jeszcze nie było], dalej system nie instalował się, potem zerowanie w MHDD - i grał pięknie przez 2 czy 3 tygodnie, testy seagate przechodził, aż tu nagle klops, bios go nie widzi w co którymś uruchomieniu, bad powrócił, testów nie przechodzi, windows się wiesza przy starcie, resetuje się, "cyka", spin retry count aż 58.. no, to chyba wszystko plus mnóstwo nerwów

Ostatnio zmieniany przez pauli : 02.02.2009 o godz. 22:43
pauli jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.02.2009, 22:58   #176
aga69
Bywalec
 
Data rejestracji: 30.12.2008
Posty: 25
aga69 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
a gdzie taki mily serwis, ze od reki wymienili i to na nowszy model?
aga69 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.02.2009, 23:02   #177
pauli
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 27.01.2009
Posty: 22
pauli w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
aga69 - jeszcze mi nie wymienili bo jeszcze nie zaniosłam, ale taką opcję - wymiany na jednotalerzową Barracudę 7200.12 dzisiaj usłyszałam
a serwis/firma/sklep komputerowy jest z Łodzi
pauli jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.02.2009, 23:46   #178
Human
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 06.07.2005
Posty: 87
Human zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
coz jak ci wymienia to nie ma sie co zastanawiac, ale wcale nie dysk musi byc zwalony.
moze byc plyta,moze byc akurat ten port sata na plycie pada,moze byc zasilka bo za duzo hdd juz masz w srodku, nie wiem akurat czy przy sata1 musi czy nie byc zworka w dysku. w koncu po cos jest.

na 1szej stronie ktos wspominal ze mu dysk padal i nvidia sie wywala ze za malo mocy, to nie wazne, ze ktos ma 500W zasilke jak sie jej nie czysci z kurzu albo bedzie to gowno ala modecom to mozliwe sa takie jaja. samo przedmuchanie i zeskrobanie kurzu szczoteczka do zebow z plytki(nawet tego nie widocznego) poprawia stabilnosc napiecia.

w starym kompie mialem zasilke 300W ktora co 2 tyg musialem czyscic, w koncu zmienilem na modecom feel2 350W.
mocy az nadto,napiecia sie poprawily, przez pol roku bylo ok.
po pol roku spadki napiec i nvidia krzyczy ze za malo jej mocy, zasilka byla bez otwierania przedmuchiwana odkurzaczem, ale teraz musialem otworzyc,wyczyscilem wsio wrocilo do normy. i znow 3 mies takiej zabawy z czysczeniem co 2 tyg.
po 3 mies padania lini 5V ktore spadalo do 4.6V a bezpieczne min to 4.75V.
zauwazylem ze skosnookie przewody od wszystkich lini 5V zlepili silikonem, otoz ten silikon spalil sie na wegiel od pradu ktory tam plynol. a wegiel to przewodnik i stad zwarcia, wyskrobanie tego badziewia pozwolilo zasilce dalej zyc bez problemow.
choc ostatecznie i tak zmienilem na feel3 350W i oddalem zloma kobiecie.
ktory czyszcze raz na mies. tez od nowosci za duzo daje 12V ale od 1.5 roku plyta zyje.
u siebie mam chiftec 560W ktory tylko przedmuchuje i od 1.5 roku napiecia ma jak nowy.

a jak czasami sie idzie do ludzi i oni od 2 lat nie otwierali budy, a kurzu tam co nie miara i dziwia sie,ze stale BSOD. takze najpierw zanim zacznie sie narzekac o kompa tez trzeba zadbac i go wyczyscic,wyciagnac wszystko,karty,plyte,rozkrecic zasilke i szczoteczka kurz zszorowac.
Human jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.02.2009, 08:07   #179
loki7777
Guru
 
Avatar użytkownika loki7777
 
Data rejestracji: 05.11.2004
Lokalizacja: Sligo;)
Posty: 6,290
loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Cytat:
Napisany przez Human Podgląd Wiadomości
bedzie to gowno ala modecom to mozliwe sa takie jaja. samo przedmuchanie i zeskrobanie kurzu szczoteczka do zebow z plytki(nawet tego nie widocznego) poprawia stabilnosc napiecia.

w starym kompie mialem zasilke 300W ktora co 2 tyg musialem czyscic, w koncu zmienilem na modecom feel2 350W.
mocy az nadto,napiecia sie poprawily, przez pol roku bylo ok.
To takie selektywne cytowanie. Skoro modecom to gowno to czemu go kupiles. I faktycznie feel nie jest udany, ale za pare groszy nie wymagaj od modecoma Bog wie czego. Sa tez modecomy MC ale to juz wyzsza klasa i trza by bylo z 50zl dolozyc.
loki7777 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.02.2009, 09:59   #180
pauli
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 27.01.2009
Posty: 22
pauli w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Human, wybacz, ale sprawiasz wrażenie, jakbyś był w ruchu obrońców 7200.11 nie twierdzę, że się znam, a wręcz przeciwnie - przyznaję się, że jestem zielona choć ostatnio, dzięki wiecznym problemom właśnie z 7200.11, nauczyłam się wielu bardzo prostych rzeczy umożliwiajacych uruchomienie komputera, z którymi kiedyś biegałam do serwisu [i za to jestem barracudzie wdzięczna wielce ]
nie wiem, sprzętu zarąbiastego nie mam [bo i nie potrzebuję], ale jak dla mnie, laika - jest w pełni sprawy, bo problem miał tylko jeden omawiany w wątku dysk, inne dwa nie. ten dysk najczęściej chodził sam, jako jedyny podpięty dysk, więc jeśli on żre tyle prądu że zasilacz nie wytrzymuje to chyba też problem dysku a nie zasilacza.
pauli jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Seagate 500gb sata2 ST3500320AS loki7777 Dyski HDD, SSD - Opinie, testy i recenzje 11 09.03.2009 20:31
Nowy Seagate st3500320as mardab Dyski twarde, SSD - Problemy, porady, software 4 21.04.2008 15:16
HD Advance/Loader nie widzi plyt forsaken Hardware 7 04.02.2008 22:11


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 05:53.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.