Powrót   Forum CDRinfo.pl > Archiwizacja - Dyski twarde, SSD, pendrive, karty pamięci > Dyski twarde, SSD - Problemy, porady, software

Dyski twarde, SSD - Problemy, porady, software Tematy dotyczące problemów, porad i oprogramowania przeznaczonego dla dysków twardych oraz SSD.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 26.05.2005, 22:30   #1
gallus
gÓru
 
Avatar użytkownika gallus
 
Data rejestracji: 20.12.2003
Lokalizacja: Zbąszynek
Posty: 5,983
gallus jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>gallus jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>gallus jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
stary komp - problem z hdd

Witam

Jakieś trzy dni temu zadzwoniła od mnie kuzynka i powiedziała mi, że mają problem z kompem ponieważ wyskoczył im błąd klasera na hdd, wspomniała coś tam, że komp komp się zrestartował, i zaczął sprawdzać 2 000 000 klaserów więc pozostawili go samego sobie, ale po 5 godzinach okazało się ze komp się "niby" zawiesił (było sprawdzone podobno ponad 1 000 000 klaserów). Więc w tym momęcie pociągnęła reseta no i po tym resecie zaczął wyświetlać sie tylko komunikat:
Pri master HDD error
Run setup
Pres F1 to resume


Dziś dorwałem się do jej kompa i zaczęłem kombinować, ale niestety nic nie moge zrobić, zabootowałem go z dyskietki startowej ale nie mam dostępu do hdd, odpaliłem fdisk'a ale wywala błąd "nie ma dysków stałych". Sprawdziłem ustawienia w biosie i dysk jest "niby" wyświetlany poprawnie, lecz ciągle nie mam do niego dostępu, więc co robić i jak uruchomić kompa na tym hdd??
__________________

gallus jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 26.05.2005, 22:35   #2
Banana Coctail
Banned
 
Avatar użytkownika Banana Coctail
 
Data rejestracji: 27.08.2003
Lokalizacja: Nigdzie
Posty: 2,094
Banana Coctail jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>Banana Coctail jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Może przejedź go HDD Regeneratorem? Spróbuj jeszcze jakieś systemu typu LiveCD.
Banana Coctail jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.05.2005, 22:36   #3
gallus
gÓru
 
Avatar użytkownika gallus
 
Data rejestracji: 20.12.2003
Lokalizacja: Zbąszynek
Posty: 5,983
gallus jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>gallus jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>gallus jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cytat:
Napisany przez Banana Coctail
Może przejedź go HDD Regeneratorem?
heh, ale jak jeżeli mi sie wogole sys nie odpala??
__________________

gallus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.05.2005, 22:37   #4
Banana Coctail
Banned
 
Avatar użytkownika Banana Coctail
 
Data rejestracji: 27.08.2003
Lokalizacja: Nigdzie
Posty: 2,094
Banana Coctail jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>Banana Coctail jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
HDD regenerator odpala sie z dyskiety bootującej się.
Banana Coctail jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.05.2005, 23:02   #5
Yarozelsky
Gość
 
Posty: n/a
hdd regenerator jak i obraz dyskietki/plytki znajdziesz w sklepie emule,program bardzo dobry ale bardzo wolny,wszystko zalezy od pojemnosci hdd
  Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.05.2005, 23:05   #6
Banana Coctail
Banned
 
Avatar użytkownika Banana Coctail
 
Data rejestracji: 27.08.2003
Lokalizacja: Nigdzie
Posty: 2,094
Banana Coctail jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>Banana Coctail jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
160 GB poszło w jakieś 38 H
Banana Coctail jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.05.2005, 23:08   #7
Yarozelsky
Gość
 
Posty: n/a
Cytat:
Napisany przez Banana Coctail
160 GB poszło w jakieś 38 H
i jeszcze raz ja bym niemiał cierpliwosci juz przy mojej 80 kląlem jak szewc
  Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.05.2005, 23:10   #8
Predi
Niezarejestrowany
 
Avatar użytkownika Predi
 
Data rejestracji: 16.04.2002
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 2,778
Predi niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
jak kumpel mial takie same objawy (tzn jego dysk ) to zanieslismy do serwisu i potem bylo ok
Predi jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.05.2005, 23:16   #9
Dorian
Wymiatacz
 
Avatar użytkownika Dorian
 
Data rejestracji: 10.05.2004
Posty: 691
Dorian zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
W biosie wpisz manualnie dane dot.pojemności dysku, ilości klastrów itp. Czasami pomaga.
Dorian jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.05.2005, 23:37   #10
Death Man
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 26.05.2005
Posty: 80
Death Man w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez gallus
Witam

Jakieś trzy dni temu zadzwoniła od mnie kuzynka i powiedziała mi, że mają problem z kompem ponieważ wyskoczył im błąd klasera na hdd, wspomniała coś tam, że komp komp się zrestartował, i zaczął sprawdzać 2 000 000 klaserów więc pozostawili go samego sobie, ale po 5 godzinach okazało się ze komp się "niby" zawiesił (było sprawdzone podobno ponad 1 000 000 klaserów). Więc w tym momęcie pociągnęła reseta no i po tym resecie zaczął wyświetlać sie tylko komunikat:
Pri master HDD error
Run setup
Pres F1 to resume


Dziś dorwałem się do jej kompa i zaczęłem kombinować, ale niestety nic nie moge zrobić, zabootowałem go z dyskietki startowej ale nie mam dostępu do hdd, odpaliłem fdisk'a ale wywala błąd "nie ma dysków stałych". Sprawdziłem ustawienia w biosie i dysk jest "niby" wyświetlany poprawnie, lecz ciągle nie mam do niego dostępu, więc co robić i jak uruchomić kompa na tym hdd??

Witam. Polecę serwis, ponieważ, uważam że przyczyną takich zachowań, jest błąd głowicy odczytującej. Luz, być może defekt mechaniczny, niewiem. Polecę też narzędzia producenta dysku służące, do dokładnej diagnostyki. W wypadku błędów wskazujących defekt, elektroniki bądź fizyczne to pozostanie serwis. W wypadku bad sectorów, polecę narzędzie do niskopoziomowego formatowania, ze stajni firmy Ontrack.
Death Man jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.05.2005, 23:39   #11
gallus
gÓru
 
Avatar użytkownika gallus
 
Data rejestracji: 20.12.2003
Lokalizacja: Zbąszynek
Posty: 5,983
gallus jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>gallus jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>gallus jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
HDD regenerator wymięka, nie widzi dysku, próbowałem wszyskimi aplikacjami z pakietu Hiren's boot 6... niektóre widzą dysk, ale nie potrafią go sformatować, co dalej?
@Dorian, jakie dokładniej bo teraz są tak:

Type \ size \ cylyn \ head \ WPcom \ sec \ LBA mode \ BLK mode \ PIO Mode \ 32bit mode
user \ 20492 \ 8944 \ 16 \ 0 \ 63 \ On \ On \ 4 \ On

Cytat:
Napisany przez Death Man
Witam. Polecę serwis, ponieważ, uważam że przyczyną takich zachowań, jest błąd głowicy odczytującej. Luz, być może defekt mechaniczny, niewiem. Polecę też narzędzia producenta dysku służące, do dokładnej diagnostyki. W wypadku błędów wskazujących defekt, elektroniki bądź fizyczne to pozostanie serwis. W wypadku bad sectorów, polecę narzędzie do niskopoziomowego formatowania, ze stajni firmy Ontrack.
Niestety aplikacja od Maxtora wykrywa dysk, ale nie moze go sformatowac adysk juz nie ma gwarancji bo ma z 6lat
__________________


Ostatnio zmieniany przez gallus : 26.05.2005 o godz. 23:41
gallus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.05.2005, 23:42   #12
Dorian
Wymiatacz
 
Avatar użytkownika Dorian
 
Data rejestracji: 10.05.2004
Posty: 691
Dorian zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Czyli masz już manualnie wpisane na siłę? Jeśli nie to wszystko to co napisałeś Gallus powinieneś wpisać w bios ręcznie w odpowiednie miejsca - nie wiem na jakim biosie ten komp chodzi, ale w menu dyskowym z pewnością odnajdziesz stosowne menu tego dotyczące i powinien dysk wystartować. Wszyscy Ci polecają narzędzia, a jak rozumiem ten dysk nie rusza więc system go nie widzi. W Biosie wpisz mam nadzieję ,że ruszy.
Dorian jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.05.2005, 23:45   #13
gallus
gÓru
 
Avatar użytkownika gallus
 
Data rejestracji: 20.12.2003
Lokalizacja: Zbąszynek
Posty: 5,983
gallus jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>gallus jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>gallus jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
W biosie jest widziany i w niektórych aplikacjach też, ale one nie potrafią go sformatowac. W biosie ustawione są takie parametry jakie podałem! Wykryte automatycznie!
__________________

gallus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.05.2005, 23:47   #14
Dorian
Wymiatacz
 
Avatar użytkownika Dorian
 
Data rejestracji: 10.05.2004
Posty: 691
Dorian zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ah to praszam , nieco źle zrozumiałem. Jeśli dane na sztywno w biosie są , a dysk nie startuje to serwis lub dysk niestety papa.
Dorian jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.05.2005, 23:52   #15
Death Man
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 26.05.2005
Posty: 80
Death Man w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Dorian
Ah to praszam , nieco źle zrozumiałem. Jeśli dane na sztywno w biosie są , a dysk nie startuje to serwis lub dysk niestety papa.

Proszę nie wprowadzać, użytkownika w błąd. Polecam dwa narzędzia, Active kill Disk, lub Ontrack Disk Manager, oraz użycie funkcji low format, bądź write zeros. Program często, był skuteczny i doprowadzał że dysk działał. Niestety jest druga strona medalu. ponieważ z reguły bardzo krótko...
Death Man jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 20:13.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.