Powrót   Forum CDRinfo.pl > Archiwizacja - Dyski twarde, SSD, pendrive, karty pamięci > Dyski twarde, SSD - Problemy, porady, software

Dyski twarde, SSD - Problemy, porady, software Tematy dotyczące problemów, porad i oprogramowania przeznaczonego dla dysków twardych oraz SSD.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 22.08.2009, 08:13   #1
dariuszkalwaj
Gość
 
Posty: n/a
Toshiba, dysk może?

Witam serdecznie!!!
Posiadam komputer Toshiba Satellite L40-12, Numer katalogowy: PSL40E-02F02EPL. Komputer został zakupiony pod koniec 2007 roku. Posiadam jeszcze na niego gwarancję. Od samego początku były z nim problemy. Komputer posiadał Vistę, która nie chciała dobrze chodzić. Sprzęt się wieszał. Zapodałem, więc sobie XP-ka.

Historia wgrywania XP to też niezłe doświadczenie. Aby dać XP, najpierw muszę włożyć płytę oryginalną, która jest dostarczona z komputerem. Płyta tak jest zrobiona, że wszystko kasuje i tworzy na nowo dwie partycje z gotowym systemem Vista. Nie da się np. wgrać samej Visty na jakąś partycję, bo ta cholerna płyta jest tak dziwnie zrobiona, że kasuje wszystko. Kasuję więc tą płytą wszystko co jest na dysku ***8211; jest taka opcja bez wgrywania systemu. Mam więc czysty dysk. Aby dalej wgrać XP, muszę teraz włożyć płytę z Windows 98, przejść kawałek instalacji do momentu wyłączenia komputera, a następnie dopiero mogę włożyć płytę XP. Próbowałem już miliony razy na różne sposobowy, ale nie znalazłem innego rozwiązania. Jeśli tak nie zrobię jak powyżej i wkładam od razu płytę XP to komputer ją czyta ale po wciśnięci przejdź dalej do instancji wciskając dowolny klawisz, jest cały czas czarne tło i nie chce dalej ruszyć. Próbowałem setki XP-ów i ciągle jest tak samo. Pozostaje mi tylko mój sposób, który sobie wymyśliłem.

Jak już jest XP to oczywiście następny problem ze sterownikami, nawet do dzisiaj jest, bo niektóre funkcje nie działają tak jak powinny, np. kawalisz FN + F6 i F7 ***8211; ściemnianie obrazu, inną rzeczą jest np. ustawienie oszczędności baterii; ale do tego można się jakoś przyzwyczaić. Nawet sterowniki bezpośrednio ze strony Toshiba nie działają, co ja się z tym namęczyłem ile sterowników pościągałem i próbowałem to już historia.

Ale nie o tym chciałem do końca napisać. Komputer, co pewien czas, miał takie zagrania i nie chciał się włączyć. Objaw jaki był i jest - wygląda tak, np. wyłączasz kompa i na drugi dzień już go nie można włączyć. Pojawia się tylko wstępne okno z logiem Toshiba, a następnie czarne tło z mrugającą spacją w górnym lewym rogu monitora. To na początku działo się raz na jakiś czas, raz na 3 miesiące. Obecnie praktycznie prawie codziennie. Zauważyłem jednak, że jeśli dysk mam podzielony na 3 partycje to komputer wytrzymuje pare dni, ale jeśli mam tylko Jeną lub dwie partycje, to po wgraniu nowego systemu praktycznie po wyłączeniu nie można go już włączyć. Aby nie wygrywać i marnować czasu - komputer na noc daję w stan uśpienia FN+F3. Do tego zrobiłem sobie kiedyś obrazy dysku-samej partycji ***8216;***8217;C***8217;***8217; i jeśli mi się wykrzyczy, mam taką płytkę Norton Ghost 14.0 Recovery Disk i w ciągu 10 minut mam nowy system z danego dnia. Chociaż takie rozwiązanie jest. Po woli mnie już to nudzi, bo średnio co 5 dni jak komp zostaje czasem wyłączony to muszę zapodać od nowa system ***8211; w/w sposobem. Może macie jakieś pomysły, co może być walnięte. Może to jest dysk, ale nie jestem do końca pewien. Zrobiłem test temu dyskowi programem Wiktoria - program wykazał, że dysk jest dobry, ma tylko dwa bad sektory, więc już sam nie wiem co jest. Próbowałem również wyczyścić środek sprężonym powietrzem, ale to nic nie dało, czyszczenie styków też nic nie dało. Chciałem dać komputer na gwarancję, ale obecnie mieszkam w Anglii i najbliższy serwis jest oddalony ode mnie jakieś dwie godziny jazdy samochodem. Dowiadywałem się czy można sam dysk wysłać do jakiegoś serwisu, ale nie da rady, muszę wysłać całego kompa. Jest mi to nie na rękę, bo komputer potrzebuję codziennie. Do tego koszt wysłania kompa to jakieś 20 funtów, serwis jeśli coś byłoby z mojej winy dodatkowe 40 funtów, więc stwierdziłem, że jeśli byłby walnięty dysk to ja w tej cenie serwisu mogę już sobie nowy dysk kupić, no chyba że coś jest z samym kompem. Czas oczekiwania na naprawę do 4 tygodni, więc nie ma sensu wysyłać. No tylko nie jestem pewien czy to faktycznie jest dysk, dlatego bardzo proszę o jakieś sugestie dotyczące mojego problemu.
  Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 22.08.2009, 10:34   #2
mensir67pl
***3665;***1769;***1758;
 
Avatar użytkownika mensir67pl
 
Data rejestracji: 21.04.2004
Lokalizacja: ArchiwumX
Posty: 6,356
mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
i po co Toshiba może dysk popsuty?

coś tu za dużo kombinujesz .....

zobacz w jakim trybie pracuje dysk IDE czy AHCI [to już dużo powie] usuń partycje załóż nowe
__________________
DVD+-RW: BenQ 1640
DVD+-RW: Pioneer DVR-215/D
Blu-Ray ReWriter-Pioneer BDR-S06XL


mensir67pl jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.08.2009, 11:08   #3
Patrix
Pingwin specjalista.
 
Avatar użytkownika Patrix
 
Data rejestracji: 22.06.2002
Lokalizacja: Central Park
Posty: 15,084
Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
A ten XP to jaka wersja, oryginalny ?


A ta herezja z instalką W98 też dobra...
__________________
amiga500site

Ostatnio zmieniany przez Patrix : 22.08.2009 o godz. 11:10
Patrix jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.08.2009, 12:01   #4
yahol
Głupi Yasio
 
Avatar użytkownika yahol
 
Data rejestracji: 27.05.2003
Lokalizacja: **.#
Posty: 4,467
yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Cytat:
Napisany przez mensir67pl Podgląd Wiadomości
i po co Toshiba może dysk popsuty?
coś tu za dużo kombinujesz .....
Dyskusja nie istnieje (?)

Cytat:
Napisany przez Patrix Podgląd Wiadomości
A ten XP to jaka wersja, oryginalny ?
A ta herezja z instalką W98 też dobra...
Herezja, czysta herezja

Oryginalny, czy nie - to nie ma znaczenia.
Musi byc sprawna plyta i musi wykywac kontroler dysku.
Setki XPekow (sic!) -wystarczy jeden dobrze zrobiony, bootujacy, z wgranymi driverami, obraz plyty.
__________________
Powyższa wypowiedz, wyraża jedynie moja opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie ani w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez ostrzeżenia i podawania przyczyn.
******************************************
Monarchista, podstępnie knujący przeciwko Republice i demokracji!
yahol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.08.2009, 12:37   #5
Patrix
Pingwin specjalista.
 
Avatar użytkownika Patrix
 
Data rejestracji: 22.06.2002
Lokalizacja: Central Park
Posty: 15,084
Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Cytat:
Napisany przez yahol Podgląd Wiadomości
Oryginalny, czy nie - to nie ma znaczenia.
Dla mnie ma znaczenie, bo może być piratem a wtedy on na moją pomoc nie ma co liczyć
__________________
amiga500site
Patrix jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.08.2009, 13:23   #6
yahol
Głupi Yasio
 
Avatar użytkownika yahol
 
Data rejestracji: 27.05.2003
Lokalizacja: **.#
Posty: 4,467
yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Cytat:
Napisany przez Patrix Podgląd Wiadomości
Dla mnie ma znaczenie, bo może być piratem a wtedy on na moją pomoc nie ma co liczyć
Licencji nie sprawdzisz, z zalozenia zakladam, ze system jest oryginalny, mimo
Cytat:
Próbowałem setki XP-ów i ciągle jest tak samo

Jezeli nie mam calkowitej pewnosci, zakladam ze jednak oryginalny.

Do tego modelu Toshiba nie daje driverow pod XP na swojej stronie, trzeba kombinowac. Podobno sa tutaj ale nie sprawdzalem.

Dobrze zrobiona plyta z driverami do chipsetu/dyskow/kontrolera zawsze odpali.
Widac nasz nowy kolega ma z tym problem ale kombinuje - i to sie chwali.
__________________
Powyższa wypowiedz, wyraża jedynie moja opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie ani w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez ostrzeżenia i podawania przyczyn.
******************************************
Monarchista, podstępnie knujący przeciwko Republice i demokracji!
yahol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.08.2009, 14:20   #7
Patrix
Pingwin specjalista.
 
Avatar użytkownika Patrix
 
Data rejestracji: 22.06.2002
Lokalizacja: Central Park
Posty: 15,084
Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Cytat:
Napisany przez yahol Podgląd Wiadomości
Licencji nie sprawdzisz,
Po co sprawdzać, zazwyczaj chwalą się swoją super techniczną wersją power/speed2lite/mx a potem kwiczą, że coś na tych kastratach nie działa. Mi się w pale nie mieści jak sobie można kombinowany (lub byle jaki) przez kogoś system z neta ściągnąć a potem logować się z tego na allegro lub konto bankowe.
__________________
amiga500site
Patrix jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.08.2009, 15:48   #8
grzeniu
XV1100
 
Avatar użytkownika grzeniu
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Posty: 31,871
grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
A w temacie, to nic do powiedzenia nie macie.
Na szczęście napisał, że lapka kupił i ma jeszcze gwarancję. Nie musicie rozdrapywać, czy czasem nie był kradziony, bo wtedy to by trzeba na policję gościa zgłosić.
__________________
Pozdr./Grzeniu
grzeniu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.08.2009, 16:19   #9
Patrix
Pingwin specjalista.
 
Avatar użytkownika Patrix
 
Data rejestracji: 22.06.2002
Lokalizacja: Central Park
Posty: 15,084
Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Cytat:
Napisany przez grzeniu Podgląd Wiadomości
A w temacie, to nic do powiedzenia nie macie.
Na szczęście napisał, że lapka kupił i ma jeszcze gwarancję
A o pochodzeniu tego XPka dalej nic nie wiemy bo to może 'jego' wina, że piracki ? Sam się przyznał, że próbował setki XPków pirat jeden.

Ale grzeniu... pomagaj jak chcesz.
__________________
amiga500site
Patrix jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.08.2009, 17:05   #10
yahol
Głupi Yasio
 
Avatar użytkownika yahol
 
Data rejestracji: 27.05.2003
Lokalizacja: **.#
Posty: 4,467
yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Cytat:
Napisany przez grzeniu Podgląd Wiadomości
A w temacie, to nic do powiedzenia nie macie.
Alez mamy, mamy.
Czyż nie napisałem, ze plyta zrobiona nLite z dogranymi driverami bedzie dzialac.
Azaliż, także samo podałem (niesprawdzony) link do owych driverow!
Albowiem, rzeknę wam:
-jezeli 98 ruszył z bootowaniem, to nie ma cudów, XP musi ruszyc!
Tako BillG ustalil!
I tego bede sie trzymal.
Wiec grzeniu, nie tylko wytykaj, ale i czasem czytaj (moje posty mozesz omijać, ale sam widzisz ile tracisz)
__________________
Powyższa wypowiedz, wyraża jedynie moja opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie ani w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez ostrzeżenia i podawania przyczyn.
******************************************
Monarchista, podstępnie knujący przeciwko Republice i demokracji!
yahol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.08.2009, 20:43   #11
dariuszkalwaj
Gość
 
Posty: n/a
Cytat:
Napisany przez mensir67pl Podgląd Wiadomości
i po co Toshiba może dysk popsuty?

coś tu za dużo kombinujesz .....

zobacz w jakim trybie pracuje dysk IDE czy AHCI [to już dużo powie] usuń partycje załóż nowe
no jakoś muszę sobie poradzić, więc kombinuję.... Dysk pracuje w IDE. Co do partycji to robiłem już to wiele razy, usuwałem wszystkie instalowałem na nowo Vistę. Jak Vista mi nie pasowała to zapodałem sobie Xp. Płyta od Visty jest tak zrobiona, że wszystko i tak usuwa i jest czysty system z nowymi partycjami, więc to raczej nie wchodzi w grę....

Cytat:
Napisany przez Patrix Podgląd Wiadomości
A ten XP to jaka wersja, oryginalny ?


A ta herezja z instalką W98 też dobra...
Tak orginalny, napożyczłem od znajomych orginalne Xp-ki, Później jak to nie chciało iśc to też pokusiłem się o pirata, ale to też nie pomogło , więc to nie jest wina płyty instalacyjnej.....
Co do W98 to tak przypadkowo na to wpadłem, jak już żadna płyta nie chce startowac to 98 idzie, ciekawe nie .....też się nad tym zastanawiam....

Cytat:
Napisany przez yahol Podgląd Wiadomości
Licencji nie sprawdzisz, z zalozenia zakladam, ze system jest oryginalny, mimo
Jezeli nie mam calkowitej pewnosci, zakladam ze jednak oryginalny.

Do tego modelu Toshiba nie daje driverow pod XP na swojej stronie, trzeba kombinowac. Podobno sa tutaj ale nie sprawdzalem.

Dobrze zrobiona plyta z driverami do chipsetu/dyskow/kontrolera zawsze odpali.
Widac nasz nowy kolega ma z tym problem ale kombinuje - i to sie chwali.
te setki Wp-ków to było oczywiscie przenośnie, próbowąłem na zmianę te same płyty, które miałem pozyczone
Co do sterowników to kolega ma rację, jest to duży problem i to do dnia dzisiejszego.
Musze może pomyslec, zeby zrobić sobie takiego Xp-ka razem ze sterownikami, ale czy to pomoże. System się pewnie zainstaluje, tylko na jak długo to starczy, może po prau dniach znów mi nie odpali komp i bede musiał na nowo zapodać system.....
No i na koniec dzieki za poparcie o kombinowaniu

Cytat:
Napisany przez grzeniu Podgląd Wiadomości
A w temacie, to nic do powiedzenia nie macie.
Na szczęście napisał, że lapka kupił i ma jeszcze gwarancję. Nie musicie rozdrapywać, czy czasem nie był kradziony, bo wtedy to by trzeba na policję gościa zgłosić.
Nie przypuszczałemm, że pijdzie tu nawet o kradzież... Może powinienem zacząć kupiłem laptopa z Media Mark dwa prawie dwa lata temu.....bla...bla itd... Laptop jest legalny, ma orginalną Vistę i XP też kupiłem orginalnego, wiec mam dwa systemy.

Cytat:
Napisany przez yahol Podgląd Wiadomości
Alez mamy, mamy.
Czyż nie napisałem, ze plyta zrobiona nLite z dogranymi driverami bedzie dzialac.
Azaliż, także samo podałem (niesprawdzony) link do owych driverow!
Albowiem, rzeknę wam:
-jezeli 98 ruszył z bootowaniem, to nie ma cudów, XP musi ruszyc!
Tako BillG ustalil!
I tego bede sie trzymal.
Wiec grzeniu, nie tylko wytykaj, ale i czasem czytaj (moje posty mozesz omijać, ale sam widzisz ile tracisz)
może własnie taka płytka zrobiona z NLite bedzie oki, może i ruszy. Jak pisałem mam płytę Norton Ghost 14.0 Recovery Disk i ta bez problemu rusza. Jednak problem jest z tym że jak już jest system to po pewnym czasie komp się nie chce włączyć, to samo miałem na Viscie, po miesiacu czasu kompa wyłaczylem i nastepnie na drugi dzien tylko czarne tło i reinstalka pomogła na jakies 3 miesiace, a pozniej to juz kupilem Xp-ka, ktory wytrzymał rozwiez na jakieś koleje 3 miesiace, a po tym czasie to juz sie cyrki działy

Ostatnio zmieniany przez joujoujou : 22.08.2009 o godz. 21:32 Powód: EDYTUJ!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.08.2009, 21:30   #12
Patrix
Pingwin specjalista.
 
Avatar użytkownika Patrix
 
Data rejestracji: 22.06.2002
Lokalizacja: Central Park
Posty: 15,084
Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Noo nie...
używaj przycisku EDYTUJ

Cytat:
Napisany przez dariuszkalwaj Podgląd Wiadomości
Tak orginalny, napożyczłem od znajomych orginalne Xp-ki,
Czyli jesteś pirat a jak masz jakieś 'ale' to przeczytaj licencje. Twoi znajomi też ją złamali.

Cytat:
Napisany przez dariuszkalwaj Podgląd Wiadomości
Później jak to nie chciało iśc to też pokusiłem się o pirata, ale to też nie pomogło ,
Teraz jesteś jawny pirat.

Cytat:
Napisany przez dariuszkalwaj Podgląd Wiadomości
więc to nie jest wina płyty instalacyjnej.....
Co do W98 to tak przypadkowo na to wpadłem,
W98 też pewnie masz na CDR.
__________________
amiga500site

Ostatnio zmieniany przez Patrix : 22.08.2009 o godz. 21:33
Patrix jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.08.2009, 21:33   #13
yahol
Głupi Yasio
 
Avatar użytkownika yahol
 
Data rejestracji: 27.05.2003
Lokalizacja: **.#
Posty: 4,467
yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
1. Nie pisze sie postow jeden pod drugim.
taka litania postow jak twoja, prosi sie o warn!

2. objaw typu hardwarowego, nie softowego.
Tak przypuszczam.
A nawet bede sie upieral.

Raczej serwis, niz porada.



EditL
-@Patrix - plyta to jednak nie licencja.
Rozumiem tak:
-pozyzyl plyte z instalka (oryginalna) nie numer licencji
__________________
Powyższa wypowiedz, wyraża jedynie moja opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie ani w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez ostrzeżenia i podawania przyczyn.
******************************************
Monarchista, podstępnie knujący przeciwko Republice i demokracji!

Ostatnio zmieniany przez yahol : 22.08.2009 o godz. 21:37
yahol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.08.2009, 21:44   #14
Patrix
Pingwin specjalista.
 
Avatar użytkownika Patrix
 
Data rejestracji: 22.06.2002
Lokalizacja: Central Park
Posty: 15,084
Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Cytat:
Napisany przez yahol Podgląd Wiadomości
-@Patrix - plyta to jednak nie licencja.
Rozumiem tak:
-pozyczyl plyte z instalka (oryginalna) nie numer licencji
Posiadanie płyty (nawet oryginalnej) bez licencji jest jej łamaniem, pożyczanie takiej płyty osobie drugiej też narusza tą licencję. Nie da się zainstalować XP bez podania numeru licencji (numer z COA). Jeśli instalujesz system z oryginalnej płytki ale nie masz COA to piracisz.

Tak na szybko dla Ciebie znalazłem:
Cytat:
Cztery dowody uczciwości
W skład pakietu OEM wchodzą cztery elementy: certyfikat autentyczności (COA), umowa licencyjna (EULA - End User Licence Agreement), płyta CD z hologramem oraz podręcznik. Najistotniejszymi elementami - z punktu widzenia możliwości wykazania, że jest się w zgodzie z prawem - są certyfikat oraz oryginalna płyta. Zgodnie z informacjami firmy Microsoft powinniśmy mieć możliwość zapoznania się z treścią licencji przed zerwaniem folii z opakowania (co jest równoznaczne z zaakceptowanie warunków umowy EULA). Nie jest już wymagane, aby w razie kontroli użytkownik okazał fakturę, na której oprogramowanie OEM będzie wyszczególnione obok podzespołów komputerowych (myszki, dysku, płyty głównej).
http://www.chip.pl/artykuly/archiwum...goly-i-uczciwy
__________________
amiga500site

Ostatnio zmieniany przez Patrix : 22.08.2009 o godz. 21:52
Patrix jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.08.2009, 22:14   #15
yahol
Głupi Yasio
 
Avatar użytkownika yahol
 
Data rejestracji: 27.05.2003
Lokalizacja: **.#
Posty: 4,467
yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Po raz - czepiasz sie.

Po dwa - end user nie ma mozliwosci zapoznania sie z EULA bez otwierania opakowania!!!!

Po trzy - informuje cie, ze jestem ewidentnym piratem, albowiem posiadam przy sobie 4 (slownie cztery) plyty windowsa bez licencji (sa naklejone na komputery). Widows Home, Pro, Vista 32B, Pro do instaki nienadzorowanej.

Po cztery - widze z twojej strony chec raczej przyczepiania sie do szczegółów, niz pomocy.

Po piec - posty o pomoc w pirackim oprogramowaniu zglaszamy do modow.
Co tez uczynilem przy pytaniu o pogram Adobiego. Ale kolega pirat, nic sobie nie robil z zamkniecia temtu, a i modowie nie reagowali na nastepne pytania.
Wiec sumujac J.w. !
__________________
Powyższa wypowiedz, wyraża jedynie moja opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie ani w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez ostrzeżenia i podawania przyczyn.
******************************************
Monarchista, podstępnie knujący przeciwko Republice i demokracji!
yahol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Kopiowanie DVD - ciekawy problem Coppermine Napędy optyczne DVD 8 09.03.2009 18:32
Dysk do notebooka i obudowa na dysk 2,5 cala andrzejj9 Dyski HDD, SSD - Opinie, testy i recenzje 47 20.08.2008 07:39
Nowy dysk na starym kompie - prośba o pomoc w wyborze kuei-jin Dyski HDD, SSD - Opinie, testy i recenzje 8 18.07.2008 02:58
Laptop Toshiba i naped DVD Toshiba - padł po flashu biosu? dread_darecki Flashowanie/Firmware/Podkręcanie napędów optycznych 1 04.01.2007 07:13
BenQ 1620 czy Toshiba R5372B coxis Napędy optyczne DVD 40 02.03.2005 18:55


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 00:23.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.