Powrót   Forum CDRinfo.pl > Archiwizacja - Dyski twarde, SSD, pendrive, karty pamięci > Dyski twarde, SSD - Problemy, porady, software

Dyski twarde, SSD - Problemy, porady, software Tematy dotyczące problemów, porad i oprogramowania przeznaczonego dla dysków twardych oraz SSD.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 25.10.2011, 16:44   #1
ALLACH
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 25.10.2011
Posty: 4
ALLACH zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Transfer znacznie niższy od zapewnianego

Zakupiłem ostatnio dysk SSD:

OCZ Solid 3 SLD3-25SAT3-120G 120 GB

Wykonałem testy transferu trzema programami i jestem niemiło zaskoczony bardzo niskimi pomiarami w porównaniu do zapewnianych przez producenta, jak również tymi podanymi przez chip.pl w artykule o tym dysku.

Test przeprowadziłem na moim komputerze z płytą główną GIGABYTE GA-870A-UD3

Oto wyniki mojego testu:

ATTO246:

Na kontrolerze:
SATA II



SATA III


CrystalDiskMark 3.0.1 x64 :

Na kontrolerze:
SATA II



SATA III



HD Tune 2.55:

Na kontrolerze:
SATA II



SATA III



Dodatkowo program ten ostrzega mnie cały czas o temperaturze dysku "128'c" choć dysk jest zimny.

Głównie szokuje mnie porównanie testu mojego i tego z chip.pl:

Chip


Ja



Czy macie pomysł czym to może być spowodowane i jak rozwiązać ten problem?
Jedyny pomysł jaki przychodzi mi do głowy, to problem z dyskiem. Jeśli faktycznie dysk błędnie odczytuje własną temperaturę jako 128'c (jest zimny), to domyślam się że kontroler dysku zmniejsza swoją prędkość transmisji by zapobiec dalszemu "podnoszeniu się temperatury" a w rezultacie zapobiec uszkodzeniu dysku.
Co za tym idzie, jedyny pomysł to reklamowanie produktu.
A co wy o tym sądzicie?
ALLACH jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 05.11.2011, 12:50   #2
ALLACH
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 25.10.2011
Posty: 4
ALLACH zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Problem rozwiązany!
Wystarczyło zaktualizować bios płyty głównej.
Co do temperatury, okazuje się, że dyski SSD nie posiadają czujnika temperatury ponieważ ich nie potrzebują, dyski te się nie grzeją. Jeśli chodzi o wskazywaną temperaturę 128' (czyli 2^7), wydaje mi się, że jest to maksymalna wartość programu którą wskazuje kiedy niema dostępu do czujnika na dysku.

Temat do zamknięcia.
ALLACH jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.11.2011, 12:42   #3
Bartez
Team Member
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Bartez
 
Data rejestracji: 18.10.2002
Lokalizacja: malopolska
Posty: 4,175
Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
ALLACH, a mógłbyś podać, jaka wersja biosu pomogła, ewentualnie z linkami, jeżeli masz pod ręką? Może się komuś przyda i oszczędzi trochę czasu

Chętnie bym również zobaczył wyniki po aktualizacji biosu.
__________________
Pozdrawiam
Bartez

Ranking dysków twardych
Bartez jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.11.2011, 15:05   #4
ALLACH
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 25.10.2011
Posty: 4
ALLACH zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Mógłbym podać jaka wersja biosu, ale to niema najmniejszego sensu. Każda płyta główna posiada swój własny indywidualny bios. Zasada jest jedna:

*Instalować najnowszy dostępny bios dla naszego modelu płyty głównej ze strony producenta.
*Instalować najnowszy dostępny firmware dla naszego modelu dysku twardego ze strony producenta.

Podał bym link do wyników testu mojego dysku twardego ale nie mogę ze względu na ograniczenia narzucone na nowych użytkowników.

Nie jestem do końca zadowolony z wyników, nie wiem czemu wyszły tak niskie.

(Sugestia dla administracji.
Strasznie niewygodna i zaśmiecająca jest opcja blokująca możliwość wstawiania hiperłączy i grafiki dla użytkowników nie posiadających przynajmniej dziesięciu wystawionych postów. Nie daje to możliwości tworzenia sensownych i czytelnych postów nowym użytkownikom)
ALLACH jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.11.2011, 15:47   #5
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,458
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Gdyby użytkownicy częściej zaglądali do FAQ, (a przynajmniej uważnie przeczytali komunikat wyskakujący po nieudanej próbie) to by wiedzieli, że grafiki da się dodać.

http://forum.cdrinfo.pl/faq.php?faq=...b3_attachments

A ograniczenia spowodowane były lawinowo rosnącą liczbą spamu.

Linków dodać się nie da - ale tylko w klikalnej formie.
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.11.2011, 16:45   #6
ALLACH
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 25.10.2011
Posty: 4
ALLACH zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Wiem, że są sposoby na wstawienie grafiki, ale co do linku to nie ma takiej możliwości, nawet jako zwykły tekst.
Chociaż postaram się:

dyski.cdrinfo.pl/benchmark/OCZ-SLD3-25SAT3-120G/857.html

(okazuje się, że się da o ile w ciągu znaków na początku nie występuje www ani http)
ALLACH jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Podstawy podpinania napędów, co to jest ATA, UDMA, PIO itd. esem Napędy optyczne CD 276 08.03.2009 19:23
"Megapromocja Neostrady" od jutra!! adbok Off topic 57 17.08.2005 13:03
Funny fotos, kawaly... itp. - jeszcze sie tak nie usmialem :) Kasprzak Humor 4225 11.07.2005 11:59
[Info!!!] Neostrada ... ostra jazda już od września! matteo Komputery - oprogramowanie i sprzęt 65 27.09.2003 14:34
dostęp do internetu mapsajm Off topic 8 03.07.2002 17:37


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 22:03.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.