Powrót   Forum CDRinfo.pl > Archiwizacja - Dyski twarde, SSD, pendrive, karty pamięci > Dyski twarde, SSD - Problemy, porady, software

Dyski twarde, SSD - Problemy, porady, software Tematy dotyczące problemów, porad i oprogramowania przeznaczonego dla dysków twardych oraz SSD.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 14.11.2011, 22:49   #16
Misiek4
____
 
Avatar użytkownika Misiek4
 
Data rejestracji: 26.05.2000
Lokalizacja: Tarnow
Posty: 1,738
Misiek4 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Misiek4 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Misiek4 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Smialo mozesz instalowac - zwroc tylko uwage, abys wskazal wlasciwa partycje (C) przed instalacją.
__________________
Pozdrawiam
Misiek4

Wydaje Ci się, że masz szybki dysk twardy/SSD? Dodaj go do rankingu i sprawdź czy jest najszybszy .
Misiek4 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 14.11.2011, 22:56   #17
jargogo
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 13.11.2011
Posty: 5
jargogo w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Thx za pomoc i wyjaśnienie.
jargogo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.03.2012, 00:37   #18
_Sheriff_
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika _Sheriff_
 
Data rejestracji: 03.03.2006
Lokalizacja: jarek
Posty: 2
_Sheriff_ w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
mam kilka pytań:
1. jak zaszyfruje cały dysk (dwie partycje systemowa + dane) i padnie mi Windows lub po prostu będę chciał od nowa system zainstalować, włożę CD z Windowsem do napędu,
a) to prośba od hasło (do zaszyfrowanego dysku) wyskoczy zanim uruchomi się instalator Windows, czy gdzies w trakcie?
b) Czy jak usunę partycję systemową instalatorem, a następnie format + instalacja Windowsa, to jest możliwość ze nie dostanę się do zaszyfrowanej partycji z danymi, czy nie ma to wpływu na szyfrowanie dysku?
c) jeśli cos sie stanie, to tylko przy pomocy płyty CD tworzonej przed szyfrowaniem przez TrueCrypt bede mógł odzyskać dostęp do danych?
c.1) czy w razie problemów oraz braku płyty ratunkowej TrueCrypt, jakie są możliwości odszyfrowania dysku, zakładając, że znam hasło?
d) jeśli taki zaszyfrowany dysk, czy też inny nośnik podepnę do innego komputera, to jak dostać się do zawartości?
d.1) - trzeba posiadać zainstalowany TrueCrypt na tym komputerze?
d.2) czy prośba o hasło sama wyskoczy, czy nie ma możliwości korzystania z dysku?

2. Wszyscy mówią, aby używać skomplikowanych haseł, ale takiego hasła sam nie jestem w stanie zapamiętać, jakieś ciekawe pomysły na trzymanie hasła w razie zaniku pamięci/amnezji?
3. Czy jest możliwość zdjęcia szyfrowania, czyli odszyfrować dysk na stałe, bo powiedzmy już nie chce mieć zaszyfrowanego dysku?
__________________
_Sheriff_
_Sheriff_ jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.03.2012, 08:26   #19
Misiek4
____
 
Avatar użytkownika Misiek4
 
Data rejestracji: 26.05.2000
Lokalizacja: Tarnow
Posty: 1,738
Misiek4 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Misiek4 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Misiek4 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
1a. nie wyskoczy, bo system bedzie startował z plyty CD
1b. dostaniesz sie do danych bez problemu (no chyba, że usuniesz partycje z danymi, to wtedy bedzie trudno)
1c. to zalezy co sie stanie - jak usuniesz partycje z danymi i nadpiszesz ja, to zadna sila nie pomoze - plyta jest przydatna tylko i wylacznie dla partycji z zaszyfrowanym systemem (uzywa sie jej wtedy, gdy ktos lub cos uszkodzi bootloader TrueCrypta (jak sie myle, to prosze mnie poprawic )
c1. to zalezy jakie problemy wynikna... jak nie bedzie plyty, a bootloader bedzie nadpisany, to do systemu sie raczej nie dostaniesz - do danych bez problemu, o ile partycja z danymi nie bedzie uszkdzona
d1. malo precyzyjne pytanie....
d2. niby kiedy ma wyskoczyc ta prosba o haslo? malo precyzyjne pytanie
2. w TC liczy sie dlugosc hasla i uzycie znaków specjalnych - czyli np moze byc takie: [[[[MamNaImieMarek)))) - wiadomo, że im dluzsze i bardziej skomplikowane tym lepiej - ale nie wpadajmy w przesade - 22 znakowe haslo jest wystarczajaco bezpieczne...
3. Mozna odszyfrować, ale tylko dysk systemowy - chyba, że o czymś nie pamiętam
__________________
Pozdrawiam
Misiek4

Wydaje Ci się, że masz szybki dysk twardy/SSD? Dodaj go do rankingu i sprawdź czy jest najszybszy .
Misiek4 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.03.2012, 09:09   #20
_Sheriff_
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika _Sheriff_
 
Data rejestracji: 03.03.2006
Lokalizacja: jarek
Posty: 2
_Sheriff_ w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
To podam kilka sytuacji jakie mnie interesują, wszystkie operacje sa przeprowadzane na 1 dysku fizycznym, podzielonym na 2 partycje (systemowa, dane)
Syt 1.
Zaszyfrowałem cały dysk, usuwam partycje systemową, instaluje nowy system.
- czy potrzebuje instalować program TrueCrypt, aby dostać się do partycji z Danymi?

Syt 1.1
- Rozumiem ze po w/w sytuacji partycja systemowa nie jest już szyfrowana?

Syt 2.
Jeżeli zostanie uszkodzony bootloader TrueCrypta i nie posiadam CD ratunkowej, to jest jakaś inna możliwość naprawienia tego?

Syt 3.
Zaszyfrowany nośnik danych podpinam do innego komputera, np w pracy, Czy jest możliwość przeprowadzania jakiś operacji na nim, np kopiowania i zapisywania nowych plików lub dostęp do zaszyfrowanych danych?

Syt 4.
Czy po np roku uznam, że nie chce mi się juz wpisywać hasła za każdym razem przy uruchomieniu systemu, i będe chciał usunąć szyfrowanie z dysku, czy są z tym jakieś problemy i czy jest do tego potrzebna CD ratunkowa TrueCrypta?
Syt 4.1
Czy taką płyte ratunkową mogę wykonać na pendrive?

Syt 5.
Takie pytanie dla pewności: jeśli przeniosę pliki z zaszyfrowanego dysku gdzieś indziej, to nie będą już zaszyfrowane?
__________________
_Sheriff_
_Sheriff_ jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.03.2012, 13:01   #21
Misiek4
____
 
Avatar użytkownika Misiek4
 
Data rejestracji: 26.05.2000
Lokalizacja: Tarnow
Posty: 1,738
Misiek4 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Misiek4 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Misiek4 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
1. mozesz go uruchomic z pendrive (wczesniej instalujesz go na pendrive wybierajac opcje portable)

1.1 nie bedzie

2. Z tego co wiem, to niestety nie - ale moge sie mylic

3. jesli masz TC i znasz haslo, to bez problemu

4. mozna odszyfrowac system za pomoca plyty ratunkowej jak i rowniez z poziomu samego TC (z poziomu uruchomionego, zaszyfrowanego systemu)

4.1 TC tworzy ISO, ktore jest nagrywane na płytę. Podczas tworzenia płyty ratunkowej można sobie to ISO odkopiować i sądze, że bez większego problemu da sie je uruchomić z pendrive - pomocny może być ten artykuł multibootowalny pendrive...

5 nie beda
__________________
Pozdrawiam
Misiek4

Wydaje Ci się, że masz szybki dysk twardy/SSD? Dodaj go do rankingu i sprawdź czy jest najszybszy .
Misiek4 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.07.2012, 11:36   #22
wilq01
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 03.07.2012
Posty: 6
wilq01 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Unhappy Problem z dostępem do partycji 2-z danymi(RAW) po formacie partycji 1-systemowej

Witam, chciałbym się podłączyć do tematu, bo mam pasujący do niego problem.

Mianowicie:

Posiadam laptopa z 1 dyskiem logicznym. Były na nim dwie partycje: partycja 1-system, partycja 2-dane. Użyłem Truecrypt'a i opcji szyfrowania całego dysku(nie partycji). Wczoraj nie pomyślałem o odszyfrowaniu dysku i bez tego sformatowałem partycję 1 i zainstalowałem ponownie windows (w skrócie zrobiłem "formata dysku C wgrywając nowy system"). Teraz partycja 1 wygląda tak jak powinna, natomiast partycja 2-dane jest w formacie "RAW"( gdy włączę "mój komputer" i chcę otworzyć partycję 2 - nie mogę tego zrobić(wyskakuje mi komunikat, że należy ją najpierw sformatować).

Moje pytanie brzmi:
Czy jest jakiś sposób, aby odzyskać dane z partycji 2? Mam tam zdjęcia z całego mojego życia i bardzo chciałbym je odzyskać.
wilq01 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Tagi
szyfrowanie danych, truecrypt

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
[ARTYKUŁ] TrueCrypt - darmowe szyfrowanie danych na dysku twardym Bartez Dyski twarde, SSD - Problemy, porady, software 207 19.11.2015 18:26
[ARTYKUŁ]TrueCrypt 5 od podstaw - przewodnik po programie Bartez Dyski twarde, SSD - Problemy, porady, software 171 28.10.2014 21:31
Problem z zamianą litery partycji systemowej WODZU1972 Komputery - oprogramowanie i sprzęt 5 07.01.2010 14:28
TrueCrypt - szyfrowanie partycji z danymi Kariokas Dyski twarde, SSD - Problemy, porady, software 6 05.02.2009 02:08
TrueCrypt 6.0 maly problem z szyfrowaniem partycji?... stefanek67 Dyski twarde, SSD - Problemy, porady, software 2 06.07.2008 08:31


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 14:18.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.