Powrót   Forum CDRinfo.pl > Archiwizacja - Dyski twarde, SSD, pendrive, karty pamięci > Dyski twarde, SSD - Problemy, porady, software

Dyski twarde, SSD - Problemy, porady, software Tematy dotyczące problemów, porad i oprogramowania przeznaczonego dla dysków twardych oraz SSD.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 31.07.2003, 20:09   #1
Johny
Bywalec
 
Avatar użytkownika Johny
 
Data rejestracji: 28.05.2002
Lokalizacja: Sanok
Posty: 29
Johny zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Exclamation Uszkodzony obszar na HDD!!!

Kiedyś po uruchomieniu scandiska zauważyłem, że pojawiło mi się 4MB uszkodoznego obszaru na dysku twardym. Zauważyłem tez że czasami, dzieje się to bardzo rzadko, podczas pracy dysk jakby traci obroty..przywraca je i chwilke grzebie na nim. Teraz scandisk wskazuje aż 16MB uszkodzonego obszaru na dysku nie wiem czy ta dziwna czasami praca dysku ma z tym coś wspólnego ale najważnejsze jest to ze mam już 16MB uszkodzonych sektorów!! Mój dysk to IBM Deskstar 45GB i sprawdzałem nie jest to partia z Taiwanu, na którą wszyscy narzekali(m.in. mój kolega z podwórka bo jemu sie taki przytrafił). Jaki program do naprawy bad sectorów proponujecie?? Prosze pomóżcie!! Z góry dzieki!!
__________________
Cisza..pale płytki..!!
..::8x Burner::..
Johny jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 31.07.2003, 20:14   #2
ThanatoS
Silent Hunter ;)
 
Avatar użytkownika ThanatoS
 
Data rejestracji: 18.05.2002
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 2,924
ThanatoS zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Akurat walniete wersje byly z innego kraju (nie pamietam dokladnie ale chyba z Bulgarii czy na Wegrzech [ale kraje wymienilem])
__________________
Pozdrówka
--MODERATOR--
Opcja szukaj jest za darmo, ale nie na darmo
ThanatoS jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 31.07.2003, 20:45   #3
Ziele
.: AT90S2313 :.
 
Avatar użytkownika Ziele
 
Data rejestracji: 09.09.2002
Lokalizacja: Kraków
Posty: 2,724
Ziele zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Bad sectorów nie da sie naprawić. Leć szybko do servisu jeśli jeszcze masz gwarancje. Mi już drugi raz tak padł dysk ale naszczęście wymienią mi go na nowy.
__________________
LiteOn LTR-40125S & SOHW-1633S 8 )

Jak zrobić szybko sałatke z buraków? Wrzucić granata do BMW
Ziele jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 31.07.2003, 20:47   #4
djc
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 24.08.2002
Posty: 165
djc w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Były z Węgrzech. Radzę jak najszybciej zrobić kopię ważnych danych a potem jeśli masz gwarancję udać się do sklepu po nowy dysk. Jeśli na dysku pojawią się bad sektory to z reguły taki dysk już długo nie pociągnie.
djc jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 31.07.2003, 21:29   #5
artoor
Forumator
 
Avatar użytkownika artoor
 
Data rejestracji: 21.11.2001
Lokalizacja: Częstochowa
Posty: 719
artoor zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Yo!! Wlasnie niedawno naprawialem dysk Quantuma... Bylo na nim kilka nieczytelnych sektorow ktore niestety tesh sie rozmnazaly. Co nalezy zrobic. Przeskanuj dysk programem lo lewel format w poszukiwaniu uszkodzonych cylindrow!! Jak juz znajdziesz takowe, to podziel dysk partition magic tak zeby dwa cylindry mniej i dwa cylindry wiecej (moze zobrazuje bo to trudne do zrozumienia). Powiedzmy masz uszkodzone nastepujace cylindry:

887
888
892

1500
1520

Ograniczasz pierwsza partycje od poczatku do 885 cylindra. W miejscu od 885 do 894 nie przydzielasz partycji (glowica nie bedzie szorowac po uszkodzonym miejscu i nie rozszerzy sie ono). Dalej tworzysz partycje od 894 cylindra do 1498. Od 1498 do 1522 znow nie przydzielasz miejsca. I dalej od 1522 cylindra do konca (czy jak tam sobie chcesz) tworz partycje. No ale najlepiej jak dysk jest na gwarancji i pojdziesz z nim do serwisku. Zycze powodzenia!! Pozdrawiam

artoor
__________________
"Jeśli uczysz się od innych, ale sam nie pomyślisz - to najczystsze oszołomstwo;
Jeśli myślisz, ale nie uczysz się od innych - to może być dla Ciebie wręcz niebezpieczne."

/ Konfucjusz /
artoor jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 31.07.2003, 22:04   #6
memorando
Młody żonkoś
 
Data rejestracji: 02.02.2003
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 3,324
memorando zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Johny napisał(a):
Kiedyś po uruchomieniu scandiska zauważyłem, że pojawiło mi się 4MB uszkodoznego obszaru na dysku twardym. Zauważyłem tez że czasami, dzieje się to bardzo rzadko, podczas pracy dysk jakby traci obroty..przywraca je i chwilke grzebie na nim. Teraz scandisk wskazuje aż 16MB uszkodzonego obszaru na dysku nie wiem czy ta dziwna czasami praca dysku ma z tym coś wspólnego ale najważnejsze jest to ze mam już 16MB uszkodzonych sektorów!! Mój dysk to IBM Deskstar 45GB i sprawdzałem nie jest to partia z Taiwanu, na którą wszyscy narzekali(m.in. mój kolega z podwórka bo jemu sie taki przytrafił). Jaki program do naprawy bad sectorów proponujecie?? Prosze pomóżcie!! Z góry dzieki!!

zero poziomowy format jak niemasz gwarancji
__________________
Dotyk idący daleko poza definicję słowa instynkt...Julio Cortazar
memorando jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 31.07.2003, 22:09   #7
Torwald
Internet Addict na odwyku
 
Avatar użytkownika Torwald
 
Data rejestracji: 03.10.2002
Lokalizacja: Ostrołęka/Warszawa
Posty: 743
Torwald niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Ile taki format moze potrwac na dysku 40gb ?
I jakim programem zrobic skan na obecnosc bad sectorow ? Mam XP i w trybie normalnej pracy nie moge zrobic takiego skanu...
__________________
Duron 1600MHz@2000MHz 1.625V |
Abit NF7-S rev.2.0 |
1GB Geil DDR400 |
Radeon 9800 SE@PRO 380/600@450/750 |
Barracuda 160GB 8MB 7.7200 |
LTR-40125S | SOHW-1693S |LCD 15" Sony SDM-X52 |
Chieftec Matrix HiFi + PSU 360W DF
Torwald jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 31.07.2003, 22:24   #8
Johny
Bywalec
 
Avatar użytkownika Johny
 
Data rejestracji: 28.05.2002
Lokalizacja: Sanok
Posty: 29
Johny zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Jak sie robi zeropoziomowy format??
__________________
Cisza..pale płytki..!!
..::8x Burner::..
Johny jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 31.07.2003, 22:25   #9
puch
Forumator
 
Data rejestracji: 22.03.2003
Lokalizacja: Ł
Posty: 954
puch zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Może mam wyjątkowe szczęście, ale mam już od ponad trzech lat dysk IBM robiony na Węgrzech; wszyscy - wraz z ludźmi ze sklepu, gdzie go kupiłem - mówią, że powinien paść, a jakoś - odpukać - nie chce. W międzyczasie padł mi zupełnie nowy dysk Quantum...

Kiedyś w Enterze (chyba 8/2001, ale nie dam głowy) był artykuł o posługiwaniu się Norton Disk Editorem w celu ręcznego oznaczenia sektorów jako złe - trzeba oznaczyć zarówno faktycznie uszkodzone, jak i ich sąsiedztwo, i to szczodrze - dzięki temu głowice omijają uszkodzony obszar i nie rozszerzają zniszczeń gwałtownie. W ten sposób przywróciłem do życia stary dysk Caviar 1.6 GB, który nie dawał się nawet sformatować, bo format zacinał się na uszkodzonych obszarach.

Generalnie jednak uszkodzenia będą się rozszerzały, nawet jeśli zrobisz to, co radzi artoor czy ja wg przepisu Entera - dlatego szybko zrób kopie tego, co ważne, i jeśli masz gwarancję - to szoruj do serwisu, a jeśli już nie - to niestety czeka Cię wyprawa do banku i potem do sklepu... Na tym dysku już nie możesz polegać!
__________________
pozdrowienia
puch
puch jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 31.07.2003, 23:44   #10
Johny
Bywalec
 
Avatar użytkownika Johny
 
Data rejestracji: 28.05.2002
Lokalizacja: Sanok
Posty: 29
Johny zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Zapomniałem dodać, że te bad sectory występują tylko na partycji systemowej..nie ma ich śladu na żadnej z dwóch kolejnych partycji..jeszcze raz pytam..jak można zrobić zero poziomowy format??
__________________
Cisza..pale płytki..!!
..::8x Burner::..
Johny jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.08.2003, 00:27   #11
memorando
Młody żonkoś
 
Data rejestracji: 02.02.2003
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 3,324
memorando zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Johny napisa***322;(a)
Zapomniałem dodać, że te bad sectory występują tylko na partycji systemowej..nie ma ich śladu na żadnej z dwóch kolejnych partycji..jeszcze raz pytam..jak można zrobić zero poziomowy format??
wchodzisz na stronę producenta hdd np dla seagate jest to stona www.seagate.com wchodzisz na suport i bierzesz disc wizard ale for dos!!! i odpalasz i jedziesz...
__________________
Dotyk idący daleko poza definicję słowa instynkt...Julio Cortazar
memorando jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.08.2003, 00:30   #12
memorando
Młody żonkoś
 
Data rejestracji: 02.02.2003
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 3,324
memorando zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Torwald napisa***322;(a)
Ile taki format moze potrwac na dysku 40gb ?
I jakim programem zrobic skan na obecnosc bad sectorow ? Mam XP i w trybie normalnej pracy nie moge zrobic takiego skanu...
zero poziomowe formatowanie dysku trwa około 90 minut robi sie je w ostateczności jak niemasz dysku na gwarancji jak masz to nierób tego!!!
__________________
Dotyk idący daleko poza definicję słowa instynkt...Julio Cortazar
memorando jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.08.2003, 03:40   #13
CrazyLucas
Forumator
 
Avatar użytkownika CrazyLucas
 
Data rejestracji: 30.12.2002
Lokalizacja: Gdansk
Posty: 996
CrazyLucas zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
formatowanie zeropoziomowe to we wspolczesnych dyskach zerowanie dysku czyli zapis na sile zer do kazdego sektora dysku - czesto pomaga na badsectory powstale w wyniku resetu/powerodda itp podczas zapisu na dysk
z tego co zauwazylem nie szkodzi dyskom o ile jest robione programem przeznaczonym do wlasnie tego dysku
CrazyLucas jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.08.2003, 07:45   #14
memorando
Młody żonkoś
 
Data rejestracji: 02.02.2003
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 3,324
memorando zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
CrazyLucas napisa***322;(a)
formatowanie zeropoziomowe to we wspolczesnych dyskach zerowanie dysku czyli zapis na sile zer do kazdego sektora dysku - czesto pomaga na badsectory powstale w wyniku resetu/powerodda itp podczas zapisu na dysk
z tego co zauwazylem nie szkodzi dyskom o ile jest robione programem przeznaczonym do wlasnie tego dysku
O tym mówię kumpel miał błędy alokacji po każdym formatowaniu normalnym po zeropoziomowym zniknął problem. Ale w wypadku dysku kolegi powiększanie się z 4 mega do 16 świadczy tylko o tym że za 6 miesięcy dysk pójdzie lulu więc lepiej iść i w ramach gwarancji wymienić na nowiutki
__________________
Dotyk idący daleko poza definicję słowa instynkt...Julio Cortazar
memorando jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 00:52.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.