Powrót   Forum CDRinfo.pl > Archiwizacja - Dyski twarde, SSD, pendrive, karty pamięci > Dyski twarde, SSD - Problemy, porady, software

Dyski twarde, SSD - Problemy, porady, software Tematy dotyczące problemów, porad i oprogramowania przeznaczonego dla dysków twardych oraz SSD.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 13.05.2003, 11:44   #1
psawik
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 03.04.2003
Posty: 16
psawik w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
utracone dane z HDD

Niedawno "zniknęła" mi z HDD jedna partycja (FAT 32), a razem z nią wszystkie dane (no i miedzy innymi część pracy magisterskiej). Z tego co wiem są programy, które pozwalają na odzyskanie tych danych, nawet o tym gdzieś czytałem ale nie pamiętam gdzie (wtedy mnie to nie interesowało ). Czy ktos już coś takiego robił, jeśli tak to jakim programem.
Za wszystkie sugestie i podpowiedzi z góry dzieki
psawik jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 13.05.2003, 12:01   #2
Fantomas
=F=
 
Data rejestracji: 19.04.2002
Lokalizacja: Toruń
Posty: 883
Fantomas niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Poprosimy o więcej szczegółów. Partycje mają to do siebie, że na ogół samoistnie nie znikają. Coś musiało się zdarzyć. Ja na początek spróbowałbym coś się dowiedzieć z poziomu fdiska, ale linuksowego. Jeśli partycja okaże się być widoczna, to ją podmontować i potrzebne dane zrzucić na inne miejsce, felerną partycję wywalić do końca i założyć ją od początku. No tyle na początek.
Robiłeś coś z tą partycją? Mam nadzieję, że nie próbowałeś czegoś dopisywać.
Miłego dnia
Fantomas jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.05.2003, 12:03   #3
kraluk
Guru
 
Avatar użytkownika kraluk
 
Data rejestracji: 13.02.2003
Lokalizacja: Kraków
Posty: 4,500
kraluk jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>kraluk jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Z tego co slyszalem istnieje pewna firma chyba w Warszawie czy w Krakowie, ktora sie zajmuje odzyskiwaniem utraconych danych z dyskow hdd,co do programu... Instniec to istnieja, jest tylko jedno ale. A jest nastepujace, bardzo trudno taki program znalezc... Kiedys probowalem i znalazlem jeden taki oryginalny, ktory kosztowal 2999zl+Vat, czyli kolo 3500zl... Tyle ja wiem,moze ktos wiecej bedzie wiedzial...
__________________
"Być zwyciężonym i nie ulec - to zwycięstwo!"
kraluk jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.05.2003, 12:20   #4
jasut
Disce puer.
 
Avatar użytkownika jasut
 
Data rejestracji: 18.04.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 1,240
jasut niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Re: utracone dane z HDD

Cytat:
psawik napisa***322;(a)
Niedawno "zniknęła" mi z HDD jedna partycja (FAT 32), a razem z nią wszystkie dane (no i miedzy innymi część pracy magisterskiej). Z tego co wiem są programy, które pozwalają na odzyskanie tych danych, nawet o tym gdzieś czytałem ale nie pamiętam gdzie (wtedy mnie to nie interesowało ). Czy ktos już coś takiego robił, jeśli tak to jakim programem.
Za wszystkie sugestie i podpowiedzi z góry dzieki
Sprecyzuj pojęcie "zniknęły". Nie widać partycji z poziomu Win a sprawdzałeś pod DOS-em. Odpal z dyskietki startowej NC lub fdisk i zobacz, czy jest ta partycja. Napisz też kilka słów na temat okoliczności zniknięcia.
__________________
Skrzynka Jasuta

Ceń słowa. Każde może być twoim ostatnim.
Stanisław Jerzy Lec
jasut jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.05.2003, 12:22   #5
psawik
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 03.04.2003
Posty: 16
psawik w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dzieki kraluk za informacje, ale niestety nie stac mnie na "odzysk" tych danych przez firme . hmm z tego co słyszałem to istnieje program (pod dos'em), który mógłby coś takiego naprawić, tylko czemu sie wtedy nie zainteresowałem , no ale teraz to nie ma co się rozczulać nad "rozlanym mlekiem" .
Fantomas, sprawa ma sie nastepująco: mialem kilka wirusów, potraktowałem je KAVP, no i zanim nie wyłączyłem kompa to wszystko bylo oki, wielkie zdziwienie nastąpiło na drugi dzień, kiedy to włączyłem kompa (pierwsze odpalenie kompa po "wyleczeniu go" hehe). Później to już nic nie mogłem zrobić. To była partycja systemowa. Dysk jest nowiutki (nie całe 3 miesiące).
Z tą partycją to nic nie robiłem, bo nawet nie wiem jak .
Nie znam za bardzo fdiska
Pozdrawiam
psawik jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.05.2003, 12:54   #6
Fantomas
=F=
 
Data rejestracji: 19.04.2002
Lokalizacja: Toruń
Posty: 883
Fantomas niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
A teraz z jakiego komputera piszesz? Wgrałeś coś na ten dysk (system)? Masz do kogo pójść z tym dyskiem, aby go sprawdził (linux)? Być może posypał się tylko FAT i czasem takie dane da się jeszcze wyciągnąć sposobem. Ale czy ja wiem. Masz jakąś dyskietkę systemową (bootowalną) z fdiskiem od win98 albo me? Na początek może tym by sprawdzić, czy w ogóle coś istnieje na dysku, jakaś struktura podziału.
Nara.
Fantomas jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.05.2003, 07:18   #7
psawik
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 03.04.2003
Posty: 16
psawik w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Mam drugi dysk, ktory pracuje jako master i na nim zalozylem system. Ten twardy (co mi padla partycja systemowa - bo ma dwie partycje), teraz pracuje jako slave, nic na niego nie wgrywalem, po prostu nie widzi partycji, a pod windowsem jak chce zobaczyc zawartosc (tej utraconej), to pyta mnie system czy sformatowac partycje, oczywiscie tego nie zrobilem . Niestety nie mam do kogo zaniesc dysku, zeby sprawdzic pod linuxem.
Pozdrawiam
psawik jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.05.2003, 07:29   #8
Fantomas
=F=
 
Data rejestracji: 19.04.2002
Lokalizacja: Toruń
Posty: 883
Fantomas niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Ech, wystarczyłaby tylko dystrybucja jednodyskietkowa z wkompilowaną do jądra obsługą partycji FAT i na wszelki wypadek NTFS. Ja nie mam teraz kompletnie czasu, by takie coś znaleźć lub spreparować. Może ktoś z kolegów by się podjął. Albo poszukaj czegoś na stronach/forach linuksowych.
Miłego dnia
PS. kiedyś były takie płyty bootowalne z linuksem, których nie trzeba było instalować. Może to byłoby rozwiązanie. Niestety nie pamiętam, jakie to numery pism.
Fantomas jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.05.2003, 07:32   #9
Majonez
The Dark Admin Rises
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Majonez
 
Data rejestracji: 05.12.2000
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 1,774
Majonez zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
jezeli masz szczescie to ten wirus namieszal "tylko" w tablicy partycji to dane powinno sie dac latwo odzyskac (niech mnie ktos poprawi jezeli bzdury pisze bo jestem po Wielkim grilowaniu we wrocku)

ja proponowalbym jednak zamiast narzedzi czysto dosowych czy linuxowych sprobowac partitionem magiciem 8

jest tam fajna opcja do przegladania zawartosci partycji mozna takze kopiowac itp

zainstaluj pm8 na tym zapasowym dysku stworz dyskietki ratunkowe (mozna z windy odpalic ale jakos sugerowalbym jednak bawic sie z dyskietek) odpal kompa z dyskietek utworzonych w pm8 i trzymaj kciuki jezeli tam zobaczysz swoja partycje to jestes prawie w domu

dalej powinienes sobie poradzic jakby co to pytaj
ale raczej na maila bo rzadko tu zagladam
__________________
M a j o n e z

- - - - - - - - - - - - - - - - - - info - - - - - - - - - - - - - - - - - -
66 zarejestrowany użytkownik
Pierwszy Moderator/Administrator
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Majonez jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.05.2003, 08:40   #10
cana
Łaskobójca
 
Avatar użytkownika cana
 
Data rejestracji: 24.04.2001
Lokalizacja: Sigil
Posty: 2,160
cana zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Majonez ma rację, bo moze być tak ze ona nie znikneła tylko otrzymała np.atrybut hidden i wtedy tez nie ma dysku i
"naprościejszym" działaniem jest uzycie albo fix mbr /jeśli to winda 2k i xp/ albo fdisk/mbr jak to dosowe windy / leczy to wpisy w MBR i nic więcej/ a jeśli to nic nie zmieni to czas użyć czegoś bardziej przekonywującego np. pqmagica lub ranisha
pozdro
__________________
. Lenistwo jest drogą do świętości,
^|^^ a bluźnierstwo do raju ^^|^
^| Vintage Sansui & Braun/ADS |^
cana jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.05.2003, 10:53   #11
-=KoWaLiK=-
Gość
 
Posty: n/a
A moze ten antyvir zalozyl ci tylko "kwarantanne" na ta partycje ??
Wez go jeszcze raz odpal i sparawdz...
Pozdr...
  Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.05.2003, 20:03   #12
Makthom
Bywalec
 
Data rejestracji: 25.12.2002
Lokalizacja: Łęczna
Posty: 73
Makthom w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Po pierwsze miałem podobny problem. Chciałem kiedyś zainstalować Xpeka, a ten głupi, mimo, że na 100% zaznaczyłem prawidłowy dysk, sformatował mi na NTFS (to chciałem sam) inną partycję i tam się zainstalował. Znalazłem wtedy w sieci programó na mase. Najlepszy chyba był Drive rescue, jest on stary, kiedyś freeware, teraz już coś innego. Poszukaj może w plikoskopie (WWW.internacui.pl) a jak nie to gdzieś w zwykłych serwisach. Na pewno będzie.
Ja większą część z ponad 30 GB utraconych danych odzyskałem, mimo, że ponownie sformatowałem na fat32 (drive rescue nie rusza ntfs).
Warto spróbować, a swoją drogą to zastanów się czy nie masz wirusa (dawno, dawno temu w odległej galaktyce, miałem wirusa, przyniósł mi kolega, a następnego dnia był atak, skasowane partycje, a co najgorsze BIOS***8230;)
Uda Ci się na pewno.
Aha jest to narzędzie windowsowe, więc jak nie masz systemu to do kumpla***8230;
Po drugie. patrz po pierwsze
Makthom jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 13:16.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.