Powrót   Forum CDRinfo.pl > Archiwizacja - Dyski twarde, SSD, pendrive, karty pamięci > Dyski twarde, SSD - Problemy, porady, software

Dyski twarde, SSD - Problemy, porady, software Tematy dotyczące problemów, porad i oprogramowania przeznaczonego dla dysków twardych oraz SSD.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 01.02.2009, 16:14   #1
Wawelski
Always newbie
 
Avatar użytkownika Wawelski
 
Data rejestracji: 14.11.2003
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 2,844
Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
W czym problem?

Mam dwa dyski SATA Samsung HD753LJ podłączone do kontrolera zintegrowanego z płytą Asus A7N8x-E.

Różnią się wersją firmware, numerami seryjnymi i danymi z SMART (czas pracy, ilość włączeń itd.)

Tymczasem jak mam podpięte oba dyski, to programy pokazują dane jednego z nich (że niby obydwa dyski mają tę samą temperaturę, ten sam firmware, ten sam numer seryjny itd.)

Pokazuje tak pod Windowsem XP HD Tune i HDDScan. Everest pokazuje w SMART tylko jeden dysk (włączony w obydwu EStool).

Narzędzia DOSowe pokazują prawidłowo (ESTool, MHDD, Sentinel).

To kwestia sterowników, WinXP, BIOSu czy jeszcze czegoś innego? Jak to rozwiązać/obejść?
__________________
Ludzie tak bardzo lubią oszukiwać się wzajemnie, że wymyślili rząd, by robił to za nich.
WAŻNE
Wawelski jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 01.02.2009, 16:36   #2
yahol
Głupi Yasio
 
Avatar użytkownika yahol
 
Data rejestracji: 27.05.2003
Lokalizacja: **.#
Posty: 4,467
yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Na moim AsRocku i na kontrolerze SilImage jest to samo.
To sa kontrolery RAID i prawdopodobnie to jest ten powod.
Na Promisie i temp i rozpoznawanie dyskow jest prawidlowe (po wylaczeniu opcji Raidowych)
Nie wiem jak to przeskoczyc, w zasadzie nie przeszkadza mi to, oprocz sytuacji gdy dyski sie grzeja - ale odlaczam jeden i spokoj.
O dziwo wszystkie kontrolery z kieszenia Chiefteca pracuja jako hotswapowe.
__________________
Powyższa wypowiedz, wyraża jedynie moja opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie ani w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez ostrzeżenia i podawania przyczyn.
******************************************
Monarchista, podstępnie knujący przeciwko Republice i demokracji!
yahol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
W czym może być problem Lite-ON >...??? aszastra Napędy optyczne CD 4 21.01.2009 00:17
Problem nie wiem z czym ale to sprawa zycia i śmierci RafałJ. Napędy optyczne DVD 5 12.07.2004 13:54
Problem... ale w czym?! Araneus Napędy optyczne CD 8 09.01.2003 17:28
czym powiększyć napisy, problem z podziałem VCD markus96 DVD-Video 1 06.01.2003 21:41
Problem z zamknięciem plytki !!! Jocker Napędy optyczne CD 1 07.11.2001 16:44


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 22:09.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.