Powrót   Forum CDRinfo.pl > Archiwizacja - Dyski twarde, SSD, pendrive, karty pamięci > Dyski HDD, SSD - Opinie, testy i recenzje

Dyski HDD, SSD - Opinie, testy i recenzje Opinie o dyskach twardych, wyniki testów, porady dotyczące wyboru dysków twardych oraz SSD.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 14.10.2005, 01:26   #1
Aszej
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 13.12.2003
Lokalizacja: Czarne
Posty: 271
Aszej zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Question Cichy dysk twardy do 10GB ATA?

Witam potrzebuję ciechego dysku ok. 10GB do servera. Proszę o Wasze propozycje i opinie. Dysk może być większy ale zależy mi na jak najmniejszym koszcie rzecz jasna.
Z góry dzięki za pomoc.
__________________
Lubię robić to co lubię

MEMORANDO - UZYTKOWNIK, KTOREGO DLA DOBRA WLASNEGO, DOBRA WLASNYCH PIENIEDZY I DOBRA WLASNYCH NERWOW NALEZY OMIJAC SZEROKIM LUKIEM
Aszej jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 14.10.2005, 12:24   #2
Ormianin
Komandor
 
Avatar użytkownika Ormianin
 
Data rejestracji: 29.07.2002
Lokalizacja: Oława
Posty: 6,348
Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Cytat:
Napisany przez Aszej
Witam potrzebuję ciechego dysku ok. 10GB do servera. Proszę o Wasze propozycje i opinie. Dysk może być większy ale zależy mi na jak najmniejszym koszcie rzecz jasna.
Z góry dzięki za pomoc.
te starsze dyski okolo 10 GB to najcichsze byly te z predkoscia wirowania telerzy 5400 obr/min, te szybsze raczej ciche nie byly
__________________
----------
pozdrawiam
Ormianin jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.10.2005, 12:35   #3
yahol
Głupi Yasio
 
Avatar użytkownika yahol
 
Data rejestracji: 27.05.2003
Lokalizacja: **.#
Posty: 4,467
yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Male, a co za tym idzie - starsze, dyski ATA (bo byly jeszcze tylko SCSI) sa glosne.
A 7200 obr na malych dyskach? Nie pamietam, moze jakies byly.
Z tego co pamietam, wszystkie byly dosc glosne, no moze jakies pojedyncze WD.
Samsungi, Caviary, Fujitsu - dzwonily jak w kosciele na ........cos tam
Moze jakis wolnoobrotowy WD albo Seagate (serwerowy 3300/5200)
__________________
Powyższa wypowiedz, wyraża jedynie moja opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie ani w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez ostrzeżenia i podawania przyczyn.
******************************************
Monarchista, podstępnie knujący przeciwko Republice i demokracji!
yahol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.10.2005, 12:49   #4
paszczu
Świeżak
 
Avatar użytkownika paszczu
 
Data rejestracji: 09.06.2005
Posty: 58
paszczu w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Z takich starych dysków najcichszy będzie seagate 'gumiak' (5400). Chrobocze jak wszystkie dyski po pewnym czasie, ale trochę bardziej 'basowo' niż reszta i co najważniejsze - nie słychać gwizdu talerzy.
paszczu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.10.2005, 15:15   #5
Aszej
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 13.12.2003
Lokalizacja: Czarne
Posty: 271
Aszej zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
duzo czytalem i sporo ludzi poleca seagate barracudy IV ma ktoś? słyszał jak pracuje?, bądź nie słyszał, bo o to mi chodzi
__________________
Lubię robić to co lubię

MEMORANDO - UZYTKOWNIK, KTOREGO DLA DOBRA WLASNEGO, DOBRA WLASNYCH PIENIEDZY I DOBRA WLASNYCH NERWOW NALEZY OMIJAC SZEROKIM LUKIEM
Aszej jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.10.2005, 17:13   #6
paszczu
Świeżak
 
Avatar użytkownika paszczu
 
Data rejestracji: 09.06.2005
Posty: 58
paszczu w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Miałem Barracudę IV 40GB i z początku jest praktycznie niesłyszalna, ale po roku już za cicha nie była. Poza tym barracudy potrafią wprawiać obudowy (szczególnie te tanie, z cienkiej blachy) w wibracje - tak miałem np. z barracudą V 80GB - i to nie podczas pracy głowicy, ale po prostu gdy był przykręcony do stelaża, buda tak rezonowała, że na początku nie wiedziałem co mi tak buczy..
Teraz ciche są samsungi, ale nowe, no i nie tej pojemności szukasz.
Z resztą - moje zdanie już znasz, miałem takiego seagate'a prawie dwa lata.
paszczu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 15:34.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.